انتخاب رابط دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در شهرستان بافق

محسن بابائیان بافقی” از سوی دکترجوکار نماینده تولیت آستان قدس رضوی، به عنوان رابط دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی شهرستان بافق انتخاب شد.

به گزارش خبرگزاری پانای بافق؛ سید علی طباطبایی، مدیر موسسه بیت الرضا(ع) و هاشمی پور رئیس کمیته امداد بافق با حضور در دفتر امام جمعه بافق، “محسن باباییان بافقی” را به عنوان رابط دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در شهرستان بافق معرفی کردند .
این اقدام با هماهنگی مهندس جوکار سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در یزد انجام شد و در اولین اقدام خود و برای شروع کار دفتر نمایندگی، روز گذشته، بسته های فرهنگی ویژه سال نو به خانواده های بی بضاعت تحویل داده شد .
محسن بابایان بافقی، در تشریح این موضوع، گفت : بسته های فرهنگی توسط تولیت آستان برای خانواده های بی بضاعت و افراد زمین گیر تهیه شده که با همکاری کمیته امداد به خانواده های بی بضاعت تحویل داده شد .

جمعیت هلال احمر بافق در نوروز امسال آمادگی کامل دارد

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان گفت طرحهای هلال احمر از ۲۵ اسفند ماه شروع و تا ۱۵ فروردین ماه ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری پانای بافق،حسن پور افزود: پایگاه سه راهی سه چاهون تقویت گردیده و علاوه بر آمادگی بیشتر جهت انجام وظایف ذاتی این پایگاه آماده پاسخگویی و راهنمایی مسافران نوروزی هم هست.
حسن پور گفت:دو ایستگاه ایمنی و سلامت مسافران نوروزی با همکاری صمیمانه شهردار پر تلاش شهر در ورودیهای شهر دایر گردیده و اماده استقبال از مسافران نورورزی است.
جوانان و امدادگران داوطلب حاضر در این پایگاهها و ایستگاهها از ابتدای اسفند ماه در دوره های باز اموزی شرکت کرده اند.و آماده خدمت رسانی به مسافران عزیز میباشند.
این مقام مسول افزود.برپایی ایستگاه سلامت.توزیع بسته های فرهنگی.نقشه راهنما.بروشورهای آموزشی.پاسخ به سوالات مسافرین.حساس سازی هر چه بیشتر رانندگان در خصوص رعایت قوانین و مقرارات با را ه اندازی کمپین نه به تصادفات رانندگی .پذیرایی از مسافرین عزیز با خرمای بافق و…. از جمله فعالیتهای این ایستگاهها می باشدـ
حسن پور اضافه کرد جمعا ۸۳ امدادگر و نجاتگر و جوان داوطلب به صورت مستقیم در این ایام با جمعیت هلال احمر همکاری خواهند کرد.
رئیس جمعیت هلال احمر گفت علاوه بر برنامه های ذکر شده.با ۹۵ نفر از امدادگران و نجاتگران هلال احمر نیز هماهنگی شده و این عزیزان در غالب تیمهای امدادی سازماندهی شده اند و بصورت انکال اماده حضور در ماموریتهای احتمالی خواهند بود.
وی ابراز امیدواری کرد میهمانان و مسافران عزیز با رعایت توصیه هایایمنی سفری خوب و ایمن و به یاد ماندنی بویژه در حوزه شهرستان داشته باشند.

جشن بزرگ میلاد کوثر توسط حوزه مقاومت فاطمه الزهرا(س) بافق برگزار شد.

به گزارش خبر نگار بسیج از بافق، حجة الاسلام رضی در شب میلاد بانوی اطهر اسلام حضرت زهرا(س) بیان نمود:هدف از بیان منزلت و فضایل فاطمه زهرا علیها السلام، بیان مطالب شگفت آور و غیرقابل وصول نیست؛ بلکه هدف از آن آگاهی بیشتر و درک عظمت وجود فاطمه زهرا علیها السلام و درس آموختن از مکتب پربار اوست.
در ابتدا این مراسم حجة الاسلام رضی به بیان مطالبی درباره عصمت حضرت زهرا(س) گفت:حضرت زهرا علیها السلام از نظر زندگی مادی؛ بشری چون دیگران است، اما از جنبه معنوی؛ بدانجا رسید که شناخت تمامی ابعاد شخصیتی آن حضرت بسی دشوار و دست یابی به همه جوانب آن مشکل می نماید. مقامی که آن بزرگوار در اثر بندگی خدا و شناخت و معرفت حضرت حق بدست آورد؛ مقامی بس عظیم و فضایل او بی شمار است. در این نوشته سعی خواهیم کرد برخی از فضایل و مناقب آن حضرت را بازگو نمائیم. باشد که زندگی آن حضرت را الگو و سرمشق خویش قرار دهیم. ایشان در ادامه سخنان خود بهبصیرت آفرینی در سخن و سیرۀ حضرت زهرا علیها السلام اشاره کرد و گفت:مشی سیاسی حضرت زهرا علیها السلام و مرام مقابله با فتنه و فتنه گران، منطبق بر این آیه کریمه، و توأم با بصیرت و بینش است؛ چرا که او شاگرد مکتب قرآن بوده، در محضر پدرش به درس نشسته و در خانه امیرالمؤمنین علی علیه السلام و در سایه همگامی با ایشان تقویت شده است. او برتر از هزاران مرد قدرتمند، بیرق باورهای تابناک آسمانی و عَلَم پیکار با سران فتنه و ظلم را بر دوش گذاشت تا هدایت نبوی و سعادت علوی را پاس بدارد و به گوش آیندگان برساند. کوثر آفرینش با حضور فعّال خود در خط مقدم مبارزه، خوب می دانست که اگر اقدامی نکند و فریادی نزند، فتنه گران، چشمان بصیرت بین مؤمنان حقیقی آن روز را نیز کور خواهد کرد. در چنین شرایطی و پس از انحراف حاکمیت از مسیر اصلی خود در سقیفه و انتقال حاکمیت به غیر معصوم، حضرت زهرا علیها السلام وارد صحنه بصیرت آفرینی جامعه شد و امروز نتیجه آن انحراف، در سطح جهانی قابل مشاهده است؛ زیرا اگر یک میلیارد مسلمان یک دست و یک صدا بودند، می توانستند تمامی معادلات جهانی را بر هم بزنند. حضور حضرت، حجّتی بر تمامی خواص است تا بدانند، باید در مقابل انحرافات، واکنش لازم را بروز دهند و تن به سازش و تسامح ندهند. حضرت فاطمه علیها السلام با جسارت و شجاعتی مثال زدنی، جریانی را که می رفت تا غدیر را قربانی آرزوها و هوسهای خود سازد و خود را جانشین پیامبر صلی الله علیه وآله قلمداد کند، رسوا ساخت تا برای همیشه تاریخ، دستان پشت پرده این جریان نمایان شود. رضی در پایان سخنان خود هیچ چیز را بالاتر از معرفت به اهل بیت پیامبر(ص) نداست و شناخت هر چه بیشتر اهل بیت علیه السلام را سبب افزایش بهرمندی هر چه بیشتر دانست. لازم به ذکر است در حاشیه این مراسم بسته های عفاف و حجاب با هدف ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در بین بانوان توزیع شد.

برگزاری چهارمین تجمع عناصر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج بافق

به گزارش بافق پویا به نقل از بسیج، در ابتدا این برنامه آیاتی از کلام ا… مجید توسط برادر بسیجی محسن شفیعی قرائت شد و سپس بعد از پخش سرود ملی کشور حجة الاسلام دهستانی مسئول نمایندگی سپاه ناحیه گزارشی از عملکرد مسئولان نمایندگی حوزه در سال ۹۵ خدمت سرهنگ صادقی فرمانده سپاه ناحیه و دیگر مسئولان بیان نمود.

در ادامه این برنامه هادی سیاسی سرهنگ جمالی فرمانده اسبق ناحیه مطالبی با موضوع اقتصاد در راستا عنوان سال ۹۵ و تاکید مقام معظم رهبری بر اهم این موضوع بیان داشت: اقتصاد مقاومتی یکی از مسائل مهم در کشور بعد از انقلاب بوده است.
جمالی در ادامه سخنان خود با اشاره به اقداماتی که در زمینه اقتصاد مقاومتی صورت گرفته،تلاش های بیشتری را از مسئولان برای رسیدن و تحقق یافتن این هدف خواهان شد و گفت: در زمینه اقتصاد متاسفانه هنوز مشکلاتی است که برخی از آن ها با وجود تلاش هایی که صورت گرفته هنوز به نتیجه ای نرسیده است. در زمینه تولیدات داخلی کشور هنوز در زمینه حمایت های داخلی از تولیدات و صادرات آن به خارج از کشور دچار مشکلات هستیم.
ورود اجناس خارجی چینی به داخل سبب بسته شدن کارخانه ها و شرکت های تولید کننده داخلی و بیکاری افراد شده آن هم به دلیل حمایت نشدن از داخل،کاهش سرمایه گزاری کالا در صادرات به خارج،افزایش رشد بیکاری در کشور،بالا رفتن نرخ وام ها و غیره مشکلات دیگری است که در زمینه اقتصاد کشور وجود دارد.
جمالی در پایان سخنان خود به مسئله انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا اشاره کرد و خواستار آن شد تا با بصیرت و دقت عمل خود فردی اصلح ،انقلابی و ولایتمدار برای خدمت به کشور و مردم انتخاب کنند.
در پایان از فرماندهان و مسئولان نمایندگی حوزه ها با اهدا جوایز از آن ها تقدیر شد.

اقتصاد مقاومتی جزء لاینفک برنامه‌های شهرداری بافق است

توسعه پایدار، خانواده‌محوری، استفاده از تمامی‌پتانسیل‌های بومی‌ محلی و در محافظت از ذهنیت‌های فرهنگی، مذهبی و اجتماعی از جمله مسائل مهمی‌است که در تمامی‌برنامه‌های عمرانی، فرهنگی، توسعه‌ای و مدیریت شهری شهرداری بافق دیده شده و بدان اهتمام ویژه‌ای ورزیده می‌شود. به بهانه برگزاری جشنواره نوروزی و سمپوزیوم ساخت سردیس شهدا و مفاخر در بافق با سید علی نوروززاده شهردار شهرستان بافق به گفتگویی کوتاه نشسته‌ایم.
نوروززاده معتقد است جشنواره نوروزی ۹۶ و سمپوزیوم ساخت سردیس سرداران شهید و مشاهیر بافق این شهرستان در تفرجگاه آبشار این شهرستان قطعا مجموعه مدیریت شهری بافق را به اهداف از پیش تعیین شده خود نزدیک تر خواهد ساخت. شهردار بافق همچنین می‌گوید: به منظور احیای آداب، رسوم و سنت‌های گذشته بافق و معرفی این سنت‌ها و همچنین جذب بیشتر گردشگر در نوروز ۹۶ این جشنواره و سمپوزیوم با محوریت پاسداشت یاد و نام سرداران شهید و مشاهیر بافق برگزار خواهد شد.
از وی درباره اهتمام ویژه شهرداری به محورهای مهم اقتصاد مقاومتی که با برنامه‌های آن ارگان خدمات رسان در ارتباط است، می‌پرسیم که وی در پاسخ می‌گوید: نه در این برنامه که در بیشتر برنامه‌های شهرداری بافق، محورهای مهم اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، نصب‌العین قرار دارد. استفاده از توانمندی‌های بومی، بهره وری حداکثری و پرهیز از ریخت و پاش‌های بی‌مورد در کنار حرکت به سوی تعالی و پیشرفت در سایه اعتماد داشتن به نیروهای جوان و عمدتا بومی، تنها گوشه‌هایی از این مورد توجه قرار دادن اقتصاد مقاومتی و محتوای سازنده آن است.
نوروز زاده تاکید دارد در نظر داریم در این شهر کویری، نوروزی متفاوت با نوروز سال‌های گذشته داشته باشیم و در همین راستا از اول تا ۱۳ فروردین ۹۶ جشنواره نوروزی و سمپوزیوم ساخت سردیس (نیم تنه) مشاهیر و نام آوران و همچنین سرداران شجاع شهرستان بافق به صورت همزمان برگزار خواهد شد. وی با یادآوری این‌که حداقل ۸ هنرمند برجسته کشوری برای شرکت در سمپوزیوم ساخت سردیس شهدا و مفاخر شرکت می‌کنند، افزود: در این سمپوزیوم، سردیس ۵ سردار شهید دفاع مقدس بافق، همچنین آیت الله شیخ محمد‌تقی بافقی (شهید امر به معروف) و مرحوم آیت‌الله میرغنی‌زاده اولین امام جمعه دیارمان ساخته خواهد شد.
پخت غذاهای محلی، مسابقات شاد خانوادگی، مسابقه سفره هفت‌سین ایرانی – اسلامی، اجرای ورزش‌های زورخانه‌ای، بازی‌های بومی-‌ محلی، اجرای جنگ شبانه با حضور هنرمندان بومی ‌و کشوری، غرفه‌های آموزشی و سرگرمی‌کودکان مهم‌ترین اهداف و برنامه‌های در نظر گرفته شده در راستای احیا و معرفی این آیین‌ها و سنت‌ها و همچنین جذب بیشتر گردشگر به شهرستان بافق از دیگر برنامه‌های جشنواره نوروزی است.
نوروززاده سیاست‌های کلی نظام در بحث میراث فرهنگی و گردشگری را هم یادآور شد و افزود: شهرداری بافق در حوزه گردشگری، فرهنگی و هنری کمک به نهادهای حمایتی، درختکاری و ساخت و سازها همواره موضوع فرهنگ ایرانی- اسلامی‌را در نظر گرفته است.

افتتاح موزه سنگ و معدن در بافق

موزه سنگ و معدن شرکت سنگ آهن مرکزی بافق افتتاح شد .
مدیر روابط عمومی شرکت سنگ اهن مرکزی گفت:چهارصد نوع سنگ از مناطق معدنی ایران جمع آوری و در موزه معدن و سنگ شرکت به نمایش گذاشته شده است.
رضا فلاح مبارکه با بیان اینکه هدف از این کار آگاهی و شناخت دانشجویان و نسل جدید میهن اسلامی از پتانسیل هایی منطقه معدنی ایران است اظهار داشت:این موزه در منزل مسکونی مرحوم مهندس سیروس بهایی مدیر عامل اسبق شرکت برپا شده است.
وی با اشاره به اینکه ساختمان موزه بیش از ۵۰ سال قدمت دارد تصریح کرد: موزه سنگ و معدن شرکت متشکل از تصاویر عملیات اکتشافی ۵۰ سال گذشته، وسایل و ادوات معدنکاری می باشد.
مدیر روابط عمومی شرکت سنگ آهن مرکزی همچنین بیان کرد:افرادی که وسایل خاصی از گذشته در اختیار دارند می توانند با نام خودشان به موزه اهدا کنند.

تابناک

امامزاده عبدالله بافق جاذبه و مامنی برای گردشگران

امامزاده عبدالله بافق جاذبه و مامنی برای گردشگران است.

به گزارش تابناک یزد ، از جمله اماکن و جاذبه های گردشگری شهرستان بافق میتوان به آستان مقدس امامزاده ظهیر الدین عبدالله بن موسی الکاظم (ع) برادر تنی امام رضا ) ع) و فرزند بلافصل امام هفتم شیعیان جهان حضرت موسی بن جعفر(ع) اشاره کرد.
گنبد این آستان مقدس یکی از زیباترین گنبدها جهان بوده که در نوع خود کم نظیر است .
به گفته باستان شناسان گنبد بنای این زیارتگاه که بقعه ای بسیار زیبا و با شکوه دارد گردترین گنبد دنیاست که در قرن پنجم هجری قمری ساخته شده است.
تزئینات داخلی آن از کارهای ملاحسن نقاش باشی بافقی است , بعضی از صاحب نظران شباهتی که بین این بقعه با آثار قبل از اسلام وجود دارد آن را با سبک میترائیسم مشابه می دانند .
این مکان مقدس به خاطر سبک معماری زیبا و گنبد منحصر به فرد خود و قرار گرفتن در میدان اصلی شهر و ابتدای بلوار وحشی بافقی که در مسیر مسافران است، در طول سال به ویژه ایام نوروز زائرین ،مسافران و گردشگران زیادی را جذب می کند.

حكم شلاق كارگران معدن بافق لغو شد

«حكم دادگاه ٧ نفر از كارگران معدن سنگ‌ آهن بافق از طرف شعبه اول دادگاه تجديد نظر استان يزد ابلاغ شد. در دادنامه صادره بدوي، حكم صادره، ٧ ماه حبس و ٣٠ ضربه شلاق بود كه براي مدت ٥ سال تعليق شده بود اما در دادنامه تجديد نظر مدت تعليق به سه سال تقليل يافته و ٣٠ ضربه شلاق به يك ميليون تومان جريمه نقدي براي هر كدام از هفت نفر تبديل شده است.»

حكم دادگاه ٧ نفر از كارگران معدن سنگ‌ آهن بافق از طرف شعبه اول دادگاه تجديد نظر استان يزد ابلاغ شد. در دادنامه صادره بدوي، حكم صادره، ٧ ماه حبس و ٣٠ ضربه شلاق بود كه براي مدت ٥ سال تعليق شده بود اما در دادنامه تجديد نظر مدت تعليق به سه سال تقليل يافته و ٣٠ ضربه شلاق به يك ميليون تومان جريمه نقدي براي هر كدام از هفت نفر تبديل شده است.»

به گزارش ایسنا، روزنامه اعتماد نوشت: «خرداد ماه سال جاري، زماني كه مقام‌هاي دولتي و برخي نمايندگان مجلس در حال ابراز تاسف از اجراي حكم شلاق كارگران معدن طلاي آق‌دره بودند، خبر رسيد كه حكم شلاق براي تعداد ديگري از كارگران صادر شده است. اين‌ بار نوبت به كارگران معدن سنگ‌ آهن بافق رسيده بود. حكم تعليقي شلاق اين كارگران حالا پس از گذشت چند ماه و در حكم نهايي حذف شده است؛ اتفاقي كه از ديد وكيل اين كارگران اتفاق مثبتي است.

وكيل جمعي از كارگران معدن سنگ‌ آهن مركزي بافق به خبرگزاري «ايلنا» گفت: «حكم دادگاه ٧ نفر از كارگران معدن سنگ‌ آهن بافق از طرف شعبه اول دادگاه تجديد نظر استان يزد ابلاغ شد. در دادنامه صادره بدوي، حكم صادره، ٧ ماه حبس و ٣٠ ضربه شلاق بود كه براي مدت ٥ سال تعليق شده بود اما در دادنامه تجديد نظر مدت تعليق به سه سال تقليل يافته و ٣٠ ضربه شلاق به يك ميليون تومان جريمه نقدي براي هر كدام از هفت نفر تبديل شده است.»

محمدعلي جداری فروغی در خصوص حكم نهايي گفت: «از نظر من در پرونده دلايلي مبني بر محكوميت كارگران وجود نداشت ولي با وجود اين مساله، تقليل مدت تعليق حكم و نيز تبديل شلاق به جريمه نقدي، تغييرات مثبتي است كه اتفاق افتاده است.»

خرداد ماه دو سال پيش بود كه خبر رسيد كارگران شركت سنگ‌ آهن مركزي شهرستان بافق در اعتراض به عرضه ۲۸/۵ درصد از سهام اين شركت معدني در فرابورس كه به قصد خصوصي‌سازي انجام گرفته است، از تاريخ ۲۷ ارديبهشت دست از كار كشيده‌اند. كارگران معتقد بودند خصوصي‌سازي به تعديل نيرو و كاهش دستمزد‌ها منجر خواهد شد، زيرا كارفرماي بخش خصوصي به دنبال افزايش توليد با هزينه كمتر و سود بيشتر است. تحصن ٣٩ روزه آنها تبديل به يكي از طولاني‌ترين تحصن‌هاي كارگري پس از انقلاب شد. خرداد ماه و با صدور حكم شلاق براي كارگران وكيل آنها در خصوص لزوم رسيدگي به مسائل صنفي و تجمعات كارگري از طريق غير قضايي به «اعتماد» گفت: «اصولا براي رسيدگي به اختلافات مابين كارگر و كارفرما، ابتدا مسائل در شوراي كارگاه اداره كار مطرح شود و در مرحله بالاتر به هيات‌هاي حل اختلاف اداره كار ارجاع شود.»

يكي از خبرسازترين اتفاقات كارگري سال ٩٥ اجراي حكم شلاق كارگران معدن طلاي آق‌دره بود كه سبب شد صداي اعتراض فعالان كارگري بلند شود و به دنبال رسانه‌اي شدن موضوع، مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان آذربايجان غربي به دليل بي‌اطلاعي از اجراي حكم مجازات شلاق اين كارگران با حكم وزير كار از سمت خود بركنار شود. به نظر مي‌رسد عواقب همان حكم بود كه سبب شد در حكم نهايي كارگران معدن بافق، سايه مجازات شلاق از سر آنها برداشته شود.»

منتفی شدن عوارض صادرات سنگ آهن به احتمال زیاد

رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران گفت: طبق گفته مشاور معاون اول رئیس جمهوری در شرایط کنونی به احتمال زیاد وضع عوارض روی صادرات سنگ آهن ایران عملی نخواهد شد.
قدیر قیافه در گفت‌وگو با خبرنگار ماین نیوز در پاسخ به این سوال که اخیرا فعالان حوزه معدن به همراه معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت جلسه‌ای با آقای ویسه مشاور معاون اول رئیس جمهوری داشتند، نتایج این جلسه چه بود؟ توضیح داد: در این جلسه همچون جلسات و نشست‌های قبلی، فعالان معدنی تاکید کردند که بحث عوارض روی صادرات مواد معدنی پایداری ندارد و در عین حال ضربه اساسی نیز به فعالیت این حوزه می‌زند. از سوی دیگر تاکید شد که چنین قوانینی علامت مثبتی به سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای حضور در بخش معدن ایران نمی‌دهد.

وی افزود: از دیگر موضوعاتی که در این جلسه مطرح شد این بود که عوارض روی صادرات مواد معدنی باعث تخریب بخش معدن و از بین رفتن سرمایه‌گذاری و اشتغال موجود در این بخش می‌شود. در عین حال این استدلال مطرح شد که یکی از دلایل اتحادیه اروپایی برای ایراد اتهام دامپینگ به صنعت فولاد ایران این است که ایران با گذاشتن عوارض روی صادرات سنگ آهن خود و دخالت در قیمت‌گذاری زنجیره فولاد کاری می‌کند که قیمت تمام شده تولید فولاد خود را پایین بیاورد، در نتیجه مرتکب دامپینگ می‌شود.

قیافه با اشاره به اینکه انجمن سنگ آهن ایران و سایر تشکل‌های معدنی از مدت‌ها قبل مخالفت خود را با بحث عوارض اعلام کرده بودند، افزود: در همین راستا به آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز نامه‌ای ارسال کردیم و در آن درخصوص تبعات منفی وضع عوارض روی صادرات مواد معدنی، هشدارهای لازم را دادیم. در عین حال از طریق مذاکره با بورس کالای ایران توافقات بسیار خوبی حاصل شد و قرار است به زودی عرضه سنگ آهن در بورس کالا عملیاتی شود. این اتفاق پاسخ خوبی به کسانی خواهد بود که مدام برچسب خام‌فروشی را به معدنکاران می‌زنند و ثابت خواهد کرد که واحدهای فولادی کشور نه تنها با کمبود سنگ آهن مواجه نیستند بلکه در این حوزه مازاد نیز داریم که باید صادر شود.

رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران خاطرنشان کرد: در همین حال نامه‌نگاری‌های متعددی نیز با معاون اول رئیس جمهوری و وزیر صمت صورت گرفت و خوشبختانه در آخرین جلسه در حضور آقای ویسه، اعلام شد که با توجه به شرایط کنونی به احتمال زیاد دولت پیشنهاد وضع عوارض روی صادرات مواد معدنی را اجرایی نخواهد کرد. این اتفاق می‌تواند بسیار مبارک باشد و نشان می‌دهد که دولت از اتخاذ تصمیمات عجولانه دوری می‌کند. از سوی دیگر ما همواره براساس استدلال‌های منطقی و مشخص، مباحث و مطالبات خود را با دولت مطرح کرده و هرگز رویکرد غیرسازنده و نامعقولی در پیوند با دولت نداشته‌ایم.

پیشتر جعفر سرقینی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز در گفت‌وگو با ماین نیوز خبر داده بود که عوارض صادرات سنگ آهن قطعا در سال جاری اجرا نخواهد شد.

کسب رتبه اول کشور طرح معلمان بافقی در سومین جشنواره طرح تجربیات برتر مدارس کشور

کسب رتبه اول کشور طرح معلمان یزدی در سومین جشنواره طرح تجربیات برتر مدارس کشور

طرح معلمان يزدي درسومین جشنواره طرح تجربیات برتر مدارس در حوزه سنجش و ارزشیابی در گروه مدیران مقطع ابتدایی رتبه اول کشور را کسب کرد.

به گزارش مركزاطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش به نقل از استان یزد، طرح مشترک عزت اغنیایی مدیر و زهرا منصوری فر معاون دبستان شاهد نور بافق درسومین جشنواره طرح تجربیات برتر مدارس در حوزه سنجش و ارزشیابی در گروه مدیران مقطع ابتدایی رتبه اول کشور را کسب کرد.

بر اساس اين گزارش؛ این جشنواره با اهداف شناسایی و کاربست الگوهای موفق ارزشیابی پیشرفت تحصیلی، توسعه و تقویت دانش و توانمندی عمومی معلمان و مدیران، تغییر نگرش و افزایش پویایی دانش آموزان و معلمان، شناسایی و ترویج الگوه ها شیوه ها و ابزارهای متنوع و نوین و فراهم کردن زمینه لازم برای تبادل تجربیات معلمان و سایر کارکنان در زمینه ارزشیابی پیشرفت تحصیلی برگزار می شود.
photo_2017-03-06_11-10-29(1)
اين گزارش مي افزايد؛ در سال تحصیلی ۹۵-۹۴ تعداد ۳۱۲ طرح پس از بررسی در مدارس به مناطق آموزشی ارسال و از بین آنها ۳۰طرح به مرحله استانی راه یافتند که از این تعداد ۸ طرح به مرحله کشوری را پيدا كردند.

گفتنی است؛ جشنواره طرح تجربیات برتر مدارس در بین دو گروه معلمان و مدیران ومعاونین سراسرکشور و در دو محور تجربیات سنجش و ارزشیابی پیشرفت تحصیلی برگزار شده است.

کنترل بارنامه و بارهای غیر مجاز در سطح راههای حوزه استحفاظی شهرستان بافق

بنا بر گزارش روابط عمومی؛ مهندس محمد صالح عابدی رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان در این رابطه گفت : کنترل بارنامه و بارهای با تناژ بالا در سطح راههای حوزه استحفاظی این اداره درحال انجام می باشد .با توجه به اینکه روزانه تعداد ۷۰۰ عدد تریلر حامل مواد معدنی در حال عبور از جاده های شهرستان میباشد لزوم اجرای این طرح باعث ارتقاع ایمنی محورها و جلوگیری از فرسایش جاده می گردد.

وی در این رابطه افزود: با مساعدت مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و هماهنگی با پلیس راه بافق – بهاباد با استقرار کانکس در محور بافق- یزد به صورت شبانه روزی محور مورد کنترل کامیونهای بدون بارنامه و بارهای با تناژ بالا قرار می گیرد.
بارنامه

اولین برد تیم فوتبال محبان انصار بافق

به گزارش بافق پویا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛در اولین روز از سری مسابقات فوتبال ، زیرگروه باشگاههای کشور و در رده امید تیم فوتبال محبان انصار بافق با نتیجه ۱ بر صفر نماینده زاهدان را از پیش رو برداشت.

تک گل این دیدار را عارف فتاحی در دقیقه ۸۱ به ثمر رساند تا شاگردان مجید رنجبر و حسن فتاحی در شروع این رقابتها با سه امتیاز به رختکن بروند.

تیم محبان انصار بافق فردا در دومین دیدار خود از ساعت ۱۳ به مصاف فجر رفسنجان میزبان این دوره از مسابقات خواهد رفت.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد بیان کرد: ما تعامل داریم ولی نه با شیطان بزرگ

به گزارش بافق پویا به نقل از بافق خبر؛ با حضور فرمانده سپه الغدیر استان یزد، امام‌جمعه بافق، فرماندار و مسئولین ادارات این شهرستان آیین تودیع و معارفه فرمانده بسیج ناحیه بافق برگزار شد.

سردار فتوحی گفت: بحث آشتی ملی حاصل تفکر دانشکده امنیت ملی آمریکا است. ملت ایران شعار تعامل با آمریکا را با مرگ بر آمریکا پاسخ داد.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد در ادامه گفت: امروز دشمن در جنگ سخت شکست‌خورده و نقشه‌های دشمن در خاورمیانه و آسیای مرکزی نقش بر آب‌شده است اما نقشه معاویه با فتنه‌ای دیگر و بانامی دیگر شروع‌شده است.

سردار فتوحی اظهار داشت: امروز تفکر غرب‌گرا بافرهنگ دیپلماسی غرب آشتی ملی را عنوان کرده است باید بدانیم که پشت این آشتی ملی تفکر دانشکده امنیت ملی آمریکا است و بداند اگر دیروز با شعار با قرآن نمی‌جنگیم سر دادند و قرآن سرنیزه کردند و صحنه نبرد را تغییر دادند امروز نمی‌توانند شما شعار تعامل با امریکا را سرنیزه کنند ملت ایران جواب این تعامل را با شعار مرگ بر امریکا خواهد داد.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد بیان کرد: ما تعامل داریم ولی نه با شیطان بزرگ و عاملان فتنه و کسانی که فرهنگ دیپلماسی غر ب گرا دارند. شما می‌خواهید آمریکای جنایتکار را بزرگ و اعلام کنید با ما جنگ دارد آمریکا نمی‌تواند کشور خود را مدیریت کند شما می‌گویید می‌خواهد با ما بجنگد.

سردار علی‌اکبر فتوحی در ادامه اظهار داشت: امروز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از هوا و دریا و زمین با آمادگی کامل از این مرزوبوم حفظ و حراست خواهند کرد.

فرمانده سپاه الغدیر استان گفت: در فرماندهی جلوه‌ای از رهبری وجود دارد هر کشوری که رهبری بزرگ دارد از قدرتی بزرگ برخورداراست زیرا بزرگی این رهبر در ملت تکثیر و تفسیر می‌شود جوامعی که رهبران بزرگ دارند تک‌تک مردمش بزرگ می‌باشند و این رهبری امروز در جهان در یک کشور است آن‌هم مقام معظم رهبری می‌باشند.

سردار فتوحی گفت در ادامه به شرایط امروز جهان اشاره و بیان داشت: امروز ما در شرایط خطیر، تاریخی و منحصربه‌فردی زندگی می‌کنیم زیرا تاریخ اسلام، غرب و جهان در فراز و نشیب‌های چرخشی و راهبردی قرارگرفته و سپاه باید میدان‌دار این تحول باشد

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد در پایان گفت: فضای فعلی و آینده نظام و انقلاب اسلامی و نقشی که سپاه در چنین موقعیتی بر عهده دارد مستلزم داشتن فرماندهان و نیروهای بسیار توانمند، بصیر، آینده‌نگر و با بینش و نگرش و شناختی راهبردی باشد. واژه بسیج برای همه قدرت‌های جهان امروز شناخته‌شده است جهان قدرت بسیج را رسمیت می‌شناسد و ما باید چهره بسیج را در جامعه تبیین کنیم.

خطر سقوط تیم هندبال توسعه و عمران بافق

آخرین دیدار هفته هفدهم میان دو تیم هپکو اراک و توسعه و عمران بافق برگزار می شود. شاگردان ایرج رضایی که ۱۵ امتیاز هستند به طور قطع تلاش می کنند تا با کسب امتیاز کافی در این دیدار خانگی اختلاف امتیاز خود را با انتهای جدول افزایش دهد در طرف مقابل هم نماینده استان یزد برای فرار از سقوط تلاش زیادی را انجام می دهد تا با کسب حداکثر امتیاز در دو دیدار باقی مانده از سقوط فرار کند. توسعه و عمران بافق در این دیدار با کسب هر نتیجه ای به غیر از پیروزی دومین تیم سقوط کننده خواهد بود.

مصاف صدر نشینان در اصفهان / کار سخت شاگردان حبیبی در تهرانبه گزارش خبرنگار حوزه توپ و تور گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان؛هفته هفدهم لیگ برتر هندبال مردان کشور با انجام ۵ دیدار روز چهارشنبه ۱۸ اسفند پیگیری می شود. هفته هفدهم در حالی آغاز می شود که بی شک این دیدار ها تحت تاثیر انتخابات هندبال و مشخص شدن رئیس آن پس از چند ماه است.

فولاد مبارکه سپاهان – نفت و گاز گچساران/ مصاف صدر نشینان در نصف جهان

دو تیم فولاد مبارکه سپاهان و نفت و گاز گچساران در هفته هفدهم و در مهم ترین دیدار، رو در روی یکدیگر قرار می گیرند. نفت و گاز گچساران پیش از این موفق شده دوباره صدر جدول را از شهرداری کاشان پس بگیرد و با ۲۴ امتیاز صدر نشین شود.

با این حال کار آن ها هنوز ادامه دارد و باید در یک دیدار سخت خارج از خانه مقابل سپاهانی قرار بگیرند که این روز ها تنها ۳ امتیاز با صدر فاصله دارد و با ۲۱ امتیاز تیم سوم جدول است بدون شک سپاهانی ها در این بازی تلاش می کنند تا با کسب یک پیروزی همچنان شانس قهرمانیرا برای خود زنده نگه دارند.

نیروی زمینی تهران – شهرداری کاشان/ بازی سنگین در انتظار شاگردان حبیبی

دومین دیدار مهم این هفته میان نیروی زمینی تهران و شهرداری کاشان است. نماینده تهران این روز ها تنها ۱۲ امتیاز دارد و در جایگاه هفتم جدول قرار دارد. آن ها در دو هفته باقی مانده باید در بازی های خود حداکثر امتیاز را کسب کنند تا با خطر سقوط احتمالی مواجهه نشوند.

اما شاگردان حبیبی هم در این دیدار انگیزه های مخصوص خود را دارند. آن ها تنها یک امتیاز با صدر فاصله دارند و دارای شانس بالایی برای کسب عنوان قهرمانی هستند و بدون شک تلاش زیادی انجام می دهند تا با کسب پیروزی یک بار دیگر شانس حصور در صدر جدول را پیدا کنند.

شهردای ارومیه – بیتای سبزوار/ دیدار تشریفاتی نماینده ارومیه در خانه

سومین دیدار هفته هفدهم در ارومیه و میان تیم قعر نشین شهرداری ارومیه و بیتای سبزوار برگزار می شود. بیتایی ها که هفته گذشته را با برد پشت سر گذاشته اند بسیار امیدوارند در همین دو بازی باقی مانده به این روند ادامه دهند تا به جایگاه بهتری دست یابند. در طرف مقابل هم نماینده آذربایجان غربی که سقوطش قطعی است باید در یک دیدار تشریفاتی از حریف خود میزبانی کند.

هیات هندبال مرودشت – مس کرمان/ دیدار میانه جدولی ها در مرودشت

دو تیم میانه جدولی مس کرمان و هیات هندبال مرودشت هم در این هفته رو در روی یکدیگر می گیرند نماینده کرمان ۱۵ امتیازی است و همچنان مقداری احساس خطر می کنند. آن ها می توانند با کسب یک تساوی و یا پیروزی در این هفته خیال خود را از باقی ماندن در لیگ راحت کنند در طرف مقابل اما نتیجه این دیدار اهمیت خیلی زیادی برای نماینده مرودشت ندارد. زیرا هیات هندبال مرودشت ۱۷ امتیازی است و در جایگاه چهارم قرار دارد.

هپکو اراک – توسعه و عمران بافق/ شاگردان رضایی به دنبال افزایش فاصله با انتهای جدول

آخرین دیدار هفته هفدهم میان دو تیم هپکو اراک و توسعه و عمران بافق برگزار می شود. شاگردان ایرج رضایی که ۱۵ امتیاز هستند به طور قطع تلاش می کنند تا با کسب امتیاز کافی در این دیدار خانگی اختلاف امتیاز خود را با انتهای جدول افزایش دهد در طرف مقابل هم نماینده استان یزد برای فرار از سقوط تلاش زیادی را انجام می دهد تا با کسب حداکثر امتیاز در دو دیدار باقی مانده از سقوط فرار کند. توسعه و عمران بافق در این دیدار با کسب هر نتیجه ای به غیر از پیروزی دومین تیم سقوط کننده خواهد بود.

برنامه بازی های هفته هفدهم :

شهرداری ارومیه – بيتا سبزوار
نیروی زمینی تهران – شهرداری کاشان
هپکو اراک – توسعه و عمران بافق
هیات هندبال مرودشت – مس کرمان
فولاد مبارکه سپاهان – نفت و گاز گچساران

جدول رده بندی تا پایان هفته شانزدهم:

نام تیم تعداد بازی امتیاز

۱٫نفت و گاز گچساران ۱۶ ۲۴

۲٫شهرداری کاشان ۱۶ ۲۳

۳٫فولاد مبارکه سپاهان ۱۶ ۲۱

۴٫هیات هندبال مرودشت ۱۶ ۱۷

۵٫ بیتای سبزوار ۱۶ ۱۶

۶٫ مس کرمان ۱۶ ۱۵

۷٫هپکو اراک ۱۶ ۱۵

۸٫نیروی زمینی ۱۶ ۱۲

۹٫توسعه و عمران بافق ۱۶ ۱۰

۱۰٫شهرداری ارومیه ۱۶ ۷

برپایی اردوی فرهنگی آموزشی طلاب و اساتید مدرسه خواهران بافق در مشهد

مدیر مدرسه علمیه الزهرا(س)بافق از برگزاری اردوی فرهنگی تفریحی و زیارتی مشهد مقدس ویژه تمام طلاب این مدرسه علمیه و اساتید به مناسبت نیمسال دوم سال تحصیلی خبر داد.

خانم مریم تفکری، مدیر مدرسه علمیه الزهرا(س) بافق در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در یزد، اظهار کرد: جمعی از خواهران طلبه بافقی در معیت مدیر و اساتید حوزه همزمان با روزهای آخر سال به اردوی زیارتی مشهد مقدس اعزام شدند.

وی افزود: در این اردو که بیش از هفتاد نفر از طلاب و اساتید شرکت داشتند، علاوه بر زیارت مضجع شریف علی بن موسی الرضا(ع) از برنامه های اختصاصی فرهنگی و پژوهشی حرم مطهر نیز بهره مند شدند.
حوزه
مدیر حوزه علمیه خواهران شهرستان بافق گفت: این اردو به منظور تجدید روحیه و ارتقا سطح معنویت طلاب و استفاده از محضر اساتید اخلاق برجسته حرم رضوی به مدت پنج روز برگزار شد.

تفکری خاطرنشان کرد: بازدید از فرهنگسرای موضوعی و مفهومی زیارت، زیارت بقاع متبرکه اطراف مشهد مقدس، شرکت در برنامه اختصاصی حرم، غبارروبی شهدای بهشت رضا از جمله شهید برونسی و شهید کاوه و … از برنامه های جانبی این زیارت به شمار می رود.

اختصاص 10 میلیاردریال اعتبار برای اجرای طرح های بیابان زدایی در بافق

رییس منابع طبیعی و آبخیزداری بافق از تخصیص ۱۰ میلیاردریال اعتبار برای اجرای طرح های بیابان زدایی در این شهرستان خبر داد.
کمال کریمی روز سه شنبه در گفت گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: ۸۰ درصد اعتبارات ملی منابع طبیعی استان یزد برای ثبیت شن و بیابان زدایی در اختیار شهرستان بافق قرار دارد.
رییس منابع طبیعی و آبخیزداری بافق با اشاره به اینکه از سال ۹۲ تاکنون در یکهزار و۴۴۳ هکتار از بیابان های منطقه کشت انجام شده افزود: در سه سال گذشته رشد کاشت نهال ها در این شهرستان به ۲ برابر افزایش یافته است.
وی به طرح کانون بحرانی فرسایش بادی در پنج کیلومتری جنوب غربی شهرستان اشاره کرد و یادآور شد: منطقه گودگوار به علت قرار گرفتن در مسیر پنج راه ریلی کشور و همچنین با وجود بادهای غالبی که در شهرستان می وزد نیاز است تا مورد توجه بیشتر مردم و مسئولان قرار گیرد.
کمالی خاطرنشان کرد: گونه های کاشت شده در منطقه گودگوار،از نوع تاغ و گز بوده و در سال گذشته مقداری اسکمبیل و بره تاغ نیز برای نمونه و تنوع گونه ای در این منطقه کشت شده است.
وی افزود:در صورت موفقیت آمیز بودن روند رشد گونه های اسکمبیل و بره تاغ، برای کشت آن در سالجاری و سال های بعد به وسعت بیشتری برنامه ریزی شده است.
بیابان
رییس منابع طبیعی بافق همچنین از آبیاری سنواتی ۹۸۳ هزار هکتاری خبر داد و با اشاره به نحوه آبیاری درختچه های کشت شده گفت: در سال اول و دوم و سوم به ترتیب ۶ ،پنج و سه نوبت آبیاری به ازای هر نهال بطور متوسط ۱۲۰ لیتر آب در سه سال نیاز است.
کمالی هدف از نهال کاری و بیابان زدایی منطقه گودگوار را جلوگیری از گرد و خاک و ورود ریزگردها به داخل شهر بافق عنوان کرد.
منطقه گودگوار با پنج کیلومتر فاصله، از کانون های بحرانی فرسایش بادی شهر بافق است که بیابان زدایی آن در دستور کار قرار دارد و هر سال بر تعداد نهال های کاشت شده در این منطقه افزوده می شود.
وسعت منطقه گودگوار بافق ۵٫۵ میلیون هکتار است که تاکنون افزون بر ۲۶ درصد آن بیابان زدایی شده و مابقی نیز در دست اجراست.

حاشیه‌های یک آمبولانس در بافق

به گزارش بافق پویا به نقل از همشهری، شهروندان بافق عقیده دارند آمبولانسی که برای انتقال بیماران این شهر به بیمارستان شهر و بیمارستان‌های مرکز استان انتخاب شده، فرسوده است و کیفیت لازم برای انتقال بیماران را ندارد، از این رو خواستار انعقاد قرارداد با سایر شرکت‌های خصوصی برای به کارگیری آمبولانس‌های جدید هستند.
خدمات انتقال بیمار از یک بیمارستان به سایر مراکز درمانی، در تمام بیمارستان‌های استان با مشارکت بخش خصوصی انجام می‌شود. ۱۰ شرکت خصوصی متولی ارائه خدمات آمبولانس به بیمارستان‌های استان هستند که همگی تاییدیه‌های لازم را از مرکز فوریت‌های پزشکی استان دریافت کرده‌اند.
اما شهروندان بافق از این‌که بیمارستان این شهرستان، برای چندین دوره با یکی از این شرکت‌ها به انعقاد قرارداد برای انتقال بیماران از بیمارستان اقدام کرده است، راضی نیستند. آنها عقیده دارند باید بخش خصوصی توانمندتری برای ارائه این خدمات انتخاب شود و ناوگان آمبولانس جدیدتری به کار گرفته شود چرا که خودرو ون که در حال ارائه خدمات انتقال بیماران است، فرسوده است.
یکی از شهروندان بافق می‌گوید: این آمبولانس‌ها به تعداد محدود بین شهرستان‌های استان توزیع شده است، اما سهم مردم بافق که بیش از ۱۲۰ کیلومتر با مرکز استان فاصله دارند، خودرویی بی کیفیت و فرسوده است.
«رضا ناصری» با تا کید بر این‌که بیماران از انتقال با این آمبولانس به مرکز استان واهمه دارند، می‌افزاید: مسئولان باید بر اساس عدالت ، برای نجات جان بیماران، نسبت به ارتقای کیفیت آمبولانس بیمارستان بافق اقدام کنند تا رضایت شهروندان جلب شود.
وی اضافه می‌کند: برخی شهروندان در زمان انتقال بیماران با این آمبولانس به مرکز استان، اصلا امیدی به سفر سالم و بدون خطر ندارند چرا که هم مسیر دشوار و پرحادثه است و هم آمبولانس از کیفیت لازم برخوردار نیست.
این شهروند با اشاره به این‌که کرایه جابه‌جایی بیمار با آمبولانس فعلی تفاوت جزئی با کرایه آمبولانس‌های جدید دارد، اظهار می‌کند: بیماران حاضرند که هزینه جابجایی با آمبولانس با کیفیت را پرداخت کنند اما جانشان ایمن باشد چرا که از بروز حادثه رانندگی در محور بافق- یزد با توجه به کیفیت این مسیر، بیم دارند.

لزوم ارتقای کیفیت خدمات
یکی دیگر از شهروندان با اشاره به تمدید قرارداد با پیمانکار فعلی ارائه خدمات آمبولانس به بیماران در بیمارستان بافق، می‌گوید: مدیریت بیمارستان باید با برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار توانمند، کیفیت این خدمات را ارتقا بخشد.
«حمید دهستانی» ادامه می‌دهد: با این اقدام مدیریت بیمارستان و تمدید چند ساله قرارداد با یک پیمانکار، در شرایطی که ناوگان آمبولانس این شرکت، چندان مورد رضایت شهروندان نیست، سوالاتی در اذهان شهروندان ایجاد شده مبنی بر این که دلیل این انتخاب مکرر چیست؟
وی با بیان این‌که کیفیت آمبولانس در سایر شهرستان‌های استان مطلوب است، می‌افزاید: با توجه به فاصله شهرستان بافق با مرکز استان، لازم است که ناوگانی جدید و استاندارد برای جابه جایی بیماران بیمارستان بافق به مرکز استان در نظر گرفته شود.

استاندارد بودن آمبولانس
مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان با بیان این‌که در حوزه خدمات پیش بیمارستانی هیچ کمبودی در ارائه خدمات به مردم استان و شهرستان بافق نداریم، می‌گوید: اما ارائه خدمات اورژانس بیمارستانی، برای انتقال بیمار از یک بیمارستان به بیمارستان دیگر، به بخش خصوصی واگذار شده است.
«احمد دهقان» می‌افزاید: این خدمات با مشارکت ۱۰ شرکت فعال و با نظارت و تاییدیه مرکز ارائه می‌شود که ناوگان آمبولانس آنها شامل ۶۵ دستگاه آمبولانس استاندارد و مورد تایید مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان است.
وی ادامه می‌دهد: مدیریت بیمارستان به عنوان یک واحد مستقل، در انتخاب بخش خصوصی برای ارائه خدمات اورژانس بیمارستانی، استقلال عمل دارد اما همه آمبولانس‌هایی که از سوی بخش خصوصی برای ارائه خدمات اورژانس بیمارستانی به کار گرفته شده، از تاییدیه‌های لازم برخوردار است.
این مسئول بیان می‌کند: استفاده از خودرو ون به عنوان آمبولانس به معنای استاندارد نبودن آن نیست چراکه آمبولانس ونی که در بیمارستان بافق برای انتقال بیماران استفاده می‌شود، از رده خارج نیست و در زمره خودروهای تیپ« آ» قرار دارد. نمونه این آمبولانس در سایر مراکز درمانی خصوصی نیز وجود دارد.

پیگیری ارتقای آمبولانس
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با تاکید بر این‌که هیچ هزینه برای جابه‌جایی بیمار با آمبولانس و ارائه خدمات اورژانس بیمارستانی از بیماران دریافت نمی‌شود، اظهار می‌کند: هزینه جابه‌جایی به‌عهده بیمارستان است.
«علی دهقان» ادامه می‌دهد: آمبولانسی که برای انتقال بیماران بیمارستان بافق به مرکز استان در نظر گرفته شده است، از استانداردهای لازم برخوردار است اما انتخاب بین پیمانکاران مورد تایید دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، به عهده مدیریت بیمارستان است.
وی قول پیگیری مطالبه مردم بافق برای ارتقای کیفیت آمبولانس اورژانس بیمارستانی این شهر را می‌دهد و اضافه می‌کند: قطعا ارتقای خدمات برای جلب رضایت شهروندان، هدف اصلی ارائه خدمات درمانی به مردم استان است.

نبود تقاضا برای ارائه خدمات اورژانس بیمارستانی
مدیر بیمارستان بافق نیز با اشاره به این‌که مشابه آمبولانس بیمارستان بافق در سایر شهرستان‌های استان هم وجود دارد، اظهار می‌کند: هر چند هزینه جابه‌جایی بیماران با آمبولانس موجود نسبت به سایر آمبولانس‌ها کمتر است اما این آمبولانس نیز از استانداردهای لازم برای جابه‌جایی بیماران برخوردار است.
«علی محمد افشاری» می‌افزاید: انتخاب پیمانکار برای ارائه خدمات اورژانس بیمارستانی با برگزاری مناقصه از‌سوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، انجام می‌شود اما با توجه به این‌که هیچ یک از شرکت‌های حاضر، در این مناقصه شرکت نمی‌کنند، بیمارستان مجبور به ترک تشریفات و انعقاد قرارداد با پیمانکار سابق می‌شود.
وی ادامه می‌دهد: سالانه بیش از ۳۰۰ میلیون تومان از بودجه بیمارستان برای جابه‌جایی بیماران از شهرستان بافق به شهرستان یزد هزینه می‌شود اما بسیاری از شرکت‌های بخش خصوصی به جز پیمانکار حاضر به شرکت در مناقصه نیستند.
افشاری با بیان این‌که سود حاصل از ارائه خدمات اورژانس بیمارستانی، چندان قابل ملاحظه نیست، می‌گوید: ارائه خدمات اورژانس بیمارستانی یعنی انتقال بیمار از یک بیمارستان به سایر مراکز درمانی شهر، رایگان است و هزینه آن از سوی بیمارستان پرداخت می‌شود.مدیر بیمارستان بافق با تاکید بر استاندارد بودن آمبولانس موجود دراین بیمارستان، می‌گوید: آمبولانس، نیروها و متولیان شرکت‌های فعال در ارائه خدمات اورژانس بیمارستانی، مورد بررسی و تایید قرار گرفته‌اند.

نبود امکان انتقال هوایی بیماران بافقی به مرکز استان
مدیر بیمارستان بافق با اشاره به تعیین تعرفه خدمات اورژانس بیمارستانی به مردم استان، بیان می‌کند: این تعرفه در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مصوب شده و از بیماران دریافت می‌شود.
«علی محمد افشاری» از تلاش برای ارتقای کیفیت آمبولانس بیمارستان بافق خبر می‌دهد و می‌گوید: یک دستگاه آمبولانس پشتیبان متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در بیمارستان شهرستان بافق، وجود دارد که در صورت نیاز مورد استفاده قرار می‌گیرد.
وی ادامه می‌دهد: بخشی از خدمات جابه‌جایی بیماران از بیمارستان بافق به مرکز استان، از طریق اورژانس هوایی انجام می‌شود اما قطعا با توجه به تخصیص یک دستگاه هلی کوپتر، جابه‌جایی همه بیماران با ناوگان هوایی ممکن نیست؛ هر چند هزینه این شیوه به دلیل دولتی بودن، کمتر از بخش خصوصی است.

صنایع جوار معدنی در بافق ایجاد می‌شود

فرماندار بافق با اشاره به اینکه در گذشته تمام محصولات معدنی بافق به صورت خام به خارج از این شهرستان صادر می شد، گفت: صنایع جوار معدنی در بافق ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بافق، محمد زاده رحمانی پیش از ظهر امروز در نشست با خبرنگاران بافق اظهار داشت: ارتباط مدیران با اهالی رسانه و خبرنگاران یک ارتباط برد – برد و دو سویه است که از یک سو این ارتباط سبب افزایش آگاهی مدیر از مسائل و مشکلات جامعه می‌شود و از سوی دیگر می‌تواند عملکرد و فعالیت انجام شده خود را به مردم انتقال دهند.

فرماندار بافق در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه با نام بافق موضوع صنعت و معدن در اذهان تداعی می‌شود، عنوان کرد: از مجموع ۱۴۰ آنومالی آهن شناسایی شده در سراسر کشور نیمی از آن در فلات مرکزی واقع شده است.

وی افزود: خام فروشی یکی از آسیب‌هایی است که از ۵۰ سال گذشته دامن معادن را گرفته اما امروز خوشبختانه معادن به سمت احداث صنایع جوار معدنی هر چند با شتاب کم پیش می‌روند.

زاده رحمانی با اشاره به اینکه هدف گذاری ۴ سال آینده تکمیل زنجیره فولاد در بافق است تصریح کرد: جدای از بحث صنعت، بافق در بخش کشاورزی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و همواره از خبرنگاران شهرستان درخواست داشتم تا به بحث کشاورزی و زیر بخش‌های آن بیش از پیش اهمیت دهند تا در سایه معادن گم نشود.

بالاترین مقام اجرایی شهرستان بافق همچنین به ارزآوری محصولاتی چون خرما و پسته اشاره کرد و یادآور شد: بافق قطب اصلی و منحصرد به فرد خرما است و در آینده در تولید پسته هم حرف برای گفتن دارد.

وی همچنین به افتتاح دو اقامتگاه بوم گردی در بافق اشاره کرد و اظهار داشت: بافق در حال رشد در صنعت گردشگری است و دو کمپ کویر نوردی می‌توانند با داشتن ظرفیت قابل قبول در راستای معرفی شهرستان قدم بردارند.

زاده رحمانی با بیان اینکه خبرنگاران با رصد پیشرفت و توسعه هر شهرستان می‌توانند قضاوت کننده خوبی در این زمینه باشند، عنوان کرد: امروز در محور بافق – یزد سه کارگاه فعال هستند و جدای از این چند راه روستایی نیز در حال ساخت است و تکمیل محور نوق و خرانق به تبدیل شهرستان به یک چهار راه مواصلاتی کمک می‌کند.

درختان خرمایی که غیرقاونونی توزیع می شود امکان اینکه دارای بیماری باشند زیاد است

به گزارش بافق پویا به نقل از بافق خبر؛ رئیس جهاد کشاورزی بافق گفت: با توجه به شروع فصل کشت خرما در بافق افرادی که اقدام به فروش این درخت می کنند غیرقانونی است و به هیچ وجه خرید نکنند و همشهریان در صورت مشاهده به پلیس۱۱۰اعلام کنند.

حمید عسکری در ادامه گفت: حدود ۱۲۰۰ نفر تقاضای درخت خرما کردند که بیشتر از نوع کبکاب، پیارم، زاهدی و کشت بافت می باشد که از برازجان و بوشهر توسط شرکت رعنای کرج منتقل خواهد شد.

رئیس جهاد کشاورزی بافق در پاسخ به این سوال که آیا این اداره نظارتی بر توزیع کنندگان خرما در بافق دارد یا خیر بیان داشت: این توزیع کنندگان مورد تائید جهاد کشاورزی نبوده و هیچ گونه نظارتی هم از طرف جهاد کشاورزی انجام نمی شود.

عسکری اظهار داشت: کسانی که قصد خرید از این افراد را دارند باید گواهی بهداشتی و قرنطینه ای از مبدا و مجوز حفظ نباتات از مرکز انتقال نهال را داشته باشند.

رئیس جهاد کشاورزی بافق در پایان توصیه ای به کشاورزان داشت وگفت: درختانی که توسط این افراد توزیع می شود امکان اینکه دارای بیماری باشند زیاد است و در آینده نیز درختان دیگر را نیز درگیر می کند.

اجرای طرح نظارتی نوروزدرشهرستان بافق

رئیس اداره صنعت ، معدن وتجارت شهرستان بافق گفت: همزمان با ایام پایانی سال طرح ویژه نظارتی نوروز از ۱۵ اسفند لغایت ۱۵ فروردین جهت کنترل بازاروتامین کالاهای اساسی مردم برگزار می گردد.

ولی الله رنجبر بافقی افزود:دراین طرح کالاهای اساسی ازجمله میوه،موادغذایی،آجیل وخشکبار،پوشاک به صورت روزانه رصدگردیده ودرصورت مشاهده هرگونه تخلف بامتخلفین برخوردوپرونده های متشکله جهت رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارجاع داده خواهدشد.

وی گفت: ازعموم شهروندان تقاضامی شود درصورت مشاهده هرگونه تخلف اعم ازگرانفروشی،کم فروشی،عدم درج قیمت ،عدم صدورصورتحساب و… باشماره تلفن های ۱۲۴ و۳۲۴۳۶۰۵۲ تماس حاصل فرمایند.