کارکنان و بسیجیان شرکت سنگ آهن مرکزی ایران – بافق یکپارچه در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کردند

کارکنان و بسیجیان شرکت سنگ آهن مرکزی ایران – بافق همگام با ملت ایران اسلامی در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن شرکت نموده و یک بار دیگر با آرمان‌های انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت، در سی و هشتمین بهار انقلاب، مدیر عامل شرکت، کارکنان و بسیجیان پایگاه مقاومت نبی اکرم (ص) شرکت سنگ آهن مرکزی ایران – بافق هم‌آوا و همگام با ملت ایران در دیگر نقاط کشورمان در صفوف به هم پیوسته و با شکوهتر از همیشه در راهپیمایی شکوهمند یوم الله ۲۲بهمن شرکت کردند و وفاداری خویش را به نظام، انقلاب و ولایت به منصه ظهور رسانده و با آرمان‌های انقلاب اسلامی و شهدا تجدید میثاق کردند.
شرکت کنندگان در راهپیمایی ۲۲ بهمن با فریاد «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر صهیونیست» و … مراتب انزجار خود را از آمریکا و رژیم صهیونیستی اعلام کردند.
در این راهپیمایی اقشار مختلف مردم به ویژه خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران، دانش‌آموزان، دانشجویان، بسیجیان، نظامیان و قشرهای مختلف مردم حضور داشتند و در حالی که پلاکاردهایی با مضمون «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آل‌سعود»  توسط پایگاه نبی اکرم توزیع شده بوددر دست داشتند، انزجار خود را از مستکبران جهان اعلام نمودند.
راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه بافق ساعت ۱۰ صبح امروز از بسیج بافق تا آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع) بافق با حضور گسترده اقشار مختلف مردمی و مسئولین شهرستان بافق برگزار گردید .
سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین “سلیمانی” امام جمعه بافق ، همسرائی گروه فجر آفرینان ، قرائت قطعنامه پایانی و برپائی ایستگاه صلواتی از برنامه های این مراسم بود.

لازم بذکر است ایجاد ایستگاه  صلواتی، پخش  پلاکارد، تراکت، پوستر و پرچم در بین مردم توسط بسیجیان پایگاه نبی اکرم(ص) انجام شد.

DO3P6025 DO3P6339 DO3P6350 DO3P6027 DO3P6115 DO3P6050 DO3P6084 DO3P6122 DO3P6165 DO3P6188 DO3P5954 DO3P6450 DO3P6399

حضور امام جمعه بافق در برنامه زنده و مستقیم “چشمه باران” از شبکه تابان

این برنامه که سه شنبه مورخ ۹۴/۱۱/۲۰ به تهیه کنندگی روح ا.. صالحی، ساعت ۱۱ صبح ، بطور زنده و مستقیم از شبکه تابان یزد پخش خواهد شد.

به گزارش خبرنگار بافق پویا، امام جمعه شهرستان ، در نهمین روز از ایام ا… دهه مبارک فجر با حضور در شبکه تابان در برنامه زنده و مستقیم “چشمه باران” حضور خواهند داشت .
این برنامه که سه شنبه مورخ ۹۴/۱۱/۲۰ به تهیه کنندگی روح ا.. صالحی، ساعت ۱۱ صبح ، بطور زنده و مستقیم از شبکه تابان یزد پخش خواهد شد.
لازم بذکر است موضوع برنامه: ریشه های انقلاب با محوریت خاطرات انقلابی خود و زندانهای سیاسی در رژیم طاغوت خواهد بود.
برنامه چشمه باران، برنامه ای اجتماعی، مذهبی با محوریت موضوعات روز جامعه ضبط و پخش می شود. این برنامه هر روز با یک موضوع و بحث جدید با حضور بزرگان و علمای استان به صورت زنده پخش می شود.

 

بیانیه بسیجیان و کارکنان شرکت سنگ آهن مرکزی، در حضور پرشور امت حزب ا.. در راهپیمایی یوم ا… 22 بهمن

کارکنان و بسیجیان شرکت سنگ اهن مرکزی ضمن گرامیداست سی و هفتمین بهار پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از شما مردم شهید پرور شهرستان بافق درخواست می نمائیم تا با حضور گسترده خود دراین راهپیمائی باشکوه ، انزجار خود را از مستکبران جهان اعلام نموده

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت، بسیجیان و کارکنان شرکت سنگ آهن، همگام با سایر اقشار جامعه در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت خواهند کرد. لذا با صدور بیانه ای مردم شهید پرور شهرستان بافق را به این راهپیمایی باشکوه دعوت نموده. متن بیانه به شرح ذیل است.

 

دهـه فجـر ؛ بر فجـرآفرینـان مبـارکبـاد

راهپيمائي ۲۲ بهمن نماد حضور مردم در پاسداري از ارزش ها و آرمان هاي والاي انقلاب اسلامي و دستاوردهاي آن و نشانگر اقتدار و پشتوانه مردمي نظام به عنوان اصلي ترين پشتوانه و سرمايه كشور است كه از يكسو موجب دلگرمي و نويدي براي دوستان نظام اسلامي است و از سوي ديگر توطئه هاي دشمنان داخلي و خارجي انقلاب اسلامي را خنثي خواهد نمود واین در حالی است که اسكتبار جهاني نيز تمام سعي و تلاش خود را به كار بسته است كه از تبديل شدن انقلاب اسلامي به الگويي مترقي و پيشرفته براي ساير كشورها به ويژه كشورهاي اسلامي جلوگيري به عمل آورد .
از اين رو با توجه به شرايط حساس كنوني و توطئه هاي گوناگون دشمنان انقلاب اسلامي و بي عدالتي ها و جنايات و ظلم هايي كه استكبار جهاني و رژيم صهيونيستي نسبت به ملت هاي مظلوم انجام مي دهند، حضور مردم در راهپيمايي و برگزاري آن وظيفه اي انساني، ديني و ملي محسوب مي گردد كه نبايد از آن غفلت نمود و يا تأثيرات آن را ناديده گرفت .
لذا ما کارکنان و بسیجیان شرکت سنگ اهن مرکزی ضمن گرامیداست سی و هفتمین بهار پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از شما مردم شهید پرور شهرستان بافق درخواست می نمائیم تا با حضور گسترده خود در این راهپیمائی باشکوه ، انزجار خود را از مستکبران جهان اعلام نموده و مُشت محکمی بر دهان یاوه گویان و ظالمان بکوبند.

 

 

” همایش جنگ نرم”

رضایی پور: اما امروز دشمن با جنگ نرم در میان ما نفوذ کرده و در منزل ماست و امروز ارتش سایبری دشمن ناجوانمردانه خانواده های ما را هدف قرار داده است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت سنگ آهن مرکزی، شب گذشته ششمین روز از ایام ا… دهه مبارک فجر ، همایش جنگ نرم با حضور مومن نسب، معاون پژوهشکده فضای مجازی کشور، معاون فرماندار و جمعی از بسیجیان، خانواده معظم شهداء و مردم فهیم شهرستان بافق در آستانه امزاده عبدا…(ع) بافق برگزار شد.

 

DO3P4557

در ابتدای مراسم مدیر روابط عمومی و جانشین فرمانده پایگاه نبی اکرم ضمن خیر مقدم به حاضرین بیان داشت: بر خود لازم می دانم آقای مومن نسب معاونت پژوهشکده مجازی کشور که با وجود مشغله بسیار در این ایام دعوت ما را پذیرفته اند کمال تشکر و قدر دانی به عمل آورم.
وی گفت: جنگ نرم طرحی است برای مقابله با انقلاب اسلامی ایران و به گونه ای برنامه ریزی شده که گویی شبانه درها به روی دشمن باز  است. دشمن با تغییر نگرش جوانان ما آتش سنگینی در فضای مجازی بر سر جوانان می ریزد به فرموده ی مقام معظم رهبری ضمن هشدار نسبت به شبیخون فرهنگی فرموده اند: امروز جنگ به صورت چهره به چهره است. متاسفانه پس از گذشت سی و هفت سال از پیروزی انقلاب اسلامی امروز شاهد آن هستیم که با وجود فعالیت شبکه های اجتماعی در سه نوبت، دیدگاه ها و نگرش و بینش و سبک زندگی فرزندانمان تغییر یافته است.
طبق آخرین آمار تعداد ۹۲ میلیون سیم کارت در کشور ما فعال می باشد که۴۰ میلیون آن توسط گوشی های هوشمند اندرویدی در حال استفاده است و همچنین ۲۴ میلیون سیم کارت عضو فعال شبکه های اجتماعی هستند . بنابه گزارش یک موسسه خانواده امن آمریکایی ۸۹ درصد از ارتباطات در شبکه های اجتماعی به مسائل غیر اخلاقی ختم می شوند که این جای بسی تاسف است.
به لطف پروردگار ما در زمینه جنگ سخت از زمان پیروزی انقلاب و در دوران هشت سال دفاع مقدس ثابت کردیم که قدرتمند و پیروز هستیم اما امروز دشمن با جنگ نرم در میان ما نفوذ کرده و در منزل ماست و امروز ارتش سایبری دشمن ناجوانمردانه خانواده های ما را هدف قرار داده است.

DO3P4569

مومن نسب ،عضو کمیته بین الملل شورای عالی فضای مجازی کشور در نشست «بررسی راهکارها و آسیب های فضای سایبری و شبکه های اجتماعی و موانع پیشرفت در فضای مجازی» اظهار کرد : جنگ نرم در یک جمله یعنی ایجاد تردید در دل ها و ذهن های افراد یک خانواده و در بعد وسیع تر افراد جامعه که نتیجه ای جز سقوط و تباهی ندارد.
عضو کمیته بین المللی شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه اینترنت سالم باید چهار ویژگی کلی داشته باشد، اظهار داشت: این چهار ویژگی در قانون ما مطرح شده اما اجرا نشده است. ویژگی اول این است که اینترنت باید سالم باشد. اما آمارها نشان می دهد که ۸۹ درصد از محتوای شبکه های تلفن همراه و اطلاعات دریافتی و ارسالی غیر اخلاقی است.
وی ادامه داد: ویژگی دوم این است که سرعت اینترنت براساس قانون باید بالا باشد. یعنی اینترنت با سرعت بالا باید در خدمت محتوای سالم باشد. اما واقعیت این است که در حال حاضر اینترنت سرعت مطلوب را ندارد چون با واسطه خریداری می کنیم و با همین سرعت نامطلوب در اختیار محتوای ناسالم است.
از نظر مومن نسب، ویژگی سوم این است که اینترنت باید امن باشد که به گفته وی بر اساس آمارها در یک ماه ۱۴ میلیارد بسته اطلاعاتی از ایرانی ها سرقت شده که در دنیا بی سابقه است. این آمار نشان می دهد که ایران ناامن ترین فضای اینترنتی را از لحاظ امنیت دارد.
چهارمین ویژگی این است که اینترنت باید ارزان باشد. اما واقعیت این است که قیمت اینترنت ما ۲ هزار برابر حد معمول است. تنها با کنترل و قانونمند کردن این چهار ویژگی می تواینم از مزایای یک اینترنت سالم بهره مند شویم. ما اولین کشور خاورمیانه بودیم که اینترنت را دریافت کردیم ولی به مرور زمان هرچه اینترنت پیشرفت کرد ما به عقب برگشتیم. چون نتوانستیم تولید کننده باشیم و در فضای مجازی حاکمیت خودمان را پیدا کنیم.
وی در ادامه به آسیب های اینترنت ناسالم اشاره کرد و گفت: آسیب های فضای مجازی و اینترنت ناسالم را می توان از لحاظ روانی، فکری و فرهنگی بررسی کرد. این آسیب ها در ۳ مرحله تسخیر افکار و اذهان، تسخیر دل و تغییر رفتار مشاهده می شود. تاثیرات این مراحل در قالب استرس، تنوع طلبی، تاثیر پذیری احساسی و جنسی، ترورهای هسته ای، طلاق های عاطفی، چند شریک گزینی، افت تحصیلی، دروغ و شایعه پراکنی و… ظاهر می شود. از بین تاثیرات شناخته شده، چند گزینه، بیشترین آسیب را به کانون خانواده تحمیل می کند تا آنجا که نتایج آمارها نشان می دهد ۶۸ درصد از طلاق های ثبت شده در ۱۵۰ کشور دنیا به دلیل ارتباط یکی از طرفین با جنس مخالف در شبکه های موبایلی اتفاق افتاده است.
مومن نسب با اشاره به لزوم آشنایی کاربران با ابعاد مختلف فضای مجازی گفت: فضای مجازی بعد دیگری از زندگی حقیقی افراد را به خود اختصاص داده است. غربی ها به این بعد از زندگی شان، زندگی دوم می گویند. همه ابعاد زندگی حقیقی در فضای مجازی تعریف شده است که باید آنها را بشناسیم. همان طور که در زندگی حقیقی با مباحث تجارت و اقتصاد در ارتباط هستیم، در فضای مجازی هم مفاهیمی چون تجارت الکترونیک یا اقتصاد مجازی، هویت مجازی، فرهنگ مجازی، زمین مجازی و… مطرح شده است.
وی افزود: در واقع هر بعد دیگری از زندگی افراد، فضای مجازی نامیده می شود که ما در جمهوری اسلامی هم این تعریف را پذیرفته ایم. اسفند سال ۱۳۹۰ مقام معظم رهبری تشکیل شورای عالی فضای مجازی را تصویب کردند. بسیاری از مسئولان کشور عضو شورای عالی فضای مجازی هستند، چون فضای مجازی درست مشابه فضای حقیقی ان قدر تنوع دارد که همه نهادهای کشور باید برای اداره و رهبری آن بسیج شوند تا حاکمیت جمهوری اسلامی در فضای مجازی تعریف شود.

DO3P4566

مومن نسب ،نبود ممنوعیت برای ورود کودکان به فضای مجازی را مهم ترین زمینه بروز آسیب های اجتماعی دانست و در این باره گفت: ابزارهای جنگ نرم که به کانون خانواده آسیب می رسانند تنوع بسیاری دارند.
نسل جدید گوشی های تلفن همراه، تبلت ها، کامپیوتر، انواع بازیها و کنسول های بازی از جمله پرکاربردترین ابزارهای جنگ نرم هستند. شبکه های اجتماعی از جمله یوتیوب و توییتر گروه دیگری از ابزارهای جنگ نرم محسوب می شوند
وی ادامه داد : همچنین رسانه های تعاملی بیماری های فراگیری هستند که به افراد و کانون خانواده آسیب جدی وارد می کنند. مهم ترین آسیبی که رسانه های تعاملی مانند فیسبوک به جامعه وارد می کنند به این دلیل است که در کشور ما عضویت در این فضاها محدودیت سنی ندارد. در حالی که در سال ۱۹۹۸ در آمریکا قانونی برای حمایت از کودکان در فضای مجازی تصویب شده است. اگر در آمریکا خانواده ای اجازه بدهد فرزند زیر ۱۸ سال وارد هر شبکه اجتماعی بشود، دادگاه به دلیل عدم صلاحیت والدین سرپرستی آن بچه را از خانواده می گیرد. اما می بینیم که در کشور ما حتی کودکان و نوجوانان هم به راحتی به این فضاها دسترسی دارند.
وی در پایان برای حفظ حریم خصوصی از کاربران خواست تا از در صورت ضرورت از نرم افزارهای داخلی استفاده نموده و با استفاده از شبکه های اجتماعی طراحی شده داخلی با یکدیگر ارتباط داشته باشند و بجای استفاده از ایمیل و جی میل و … از محصولات داخلی استفاده نموده و در صورت نیاز نیز میتوانند سئوالات خود را با مطرح کردن بوسیله سامانه پیامک ۱۰۰۰۲۴۰۸ یا استفاده از سایت ۲۴on.ir مشکلات خود را بیان نموده و با استفاده از کارشناسان مجرب راه حل مشکل خود را دریافت نمایند.

DO3P4602 DO3P4604 DO3P4605 DO3P4616 DO3P4642 DO3P4650 DO3P4656 DO3P4682 DO3P4743

بانوان بافق برسکوی نخست طناب کشی المپیاد محلات شهرداریهای استان یزد ایستادند

فاطمه خدابخشی نایب رئیس هیات روستایی عشایری شهرستان بافق از کسب یک مقام قهرمانی و یک مقام سومی بانوان بافق در مسابقات طناب کشی بانوان استان (المپیاد محلات شهرداریهای استان یزد )خبر داد

به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان بافق ” مسابقات طناب کشی بانوان استان (المپیاد محلات شهرداری یزد )در روز جمعه ۹۴/۱۱/۱۶در سالن کوثر استان یزد برگزار گردید .
در این دوره از مسابقات ۱۰ تیم از سراسر استان با هم به رقابت پرداختند که در پایان به ترتیب تیم های بافق الف _ لیلی یزد _ بافق ب به مقام های اول تا سوم دست یافتند.

” همایش جنگ نرم”

همایش “جنگ نرم” با موضوع؛ بررسی راهکارها و آسیب های فضای سایبری و شبکه های اجتماعی و موانع پیشرفت در فضای مجازی

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت سنگ آهن مرکزی، همایش “جنگ نرم” با موضوع؛ بررسی راهکارها و آسیب های فضای سایبری و شبکه های اجتماعی و موانع پیشرفت در فضای مجازی با حضور ” مومن نسب” عضو کمیته بین الملل شورای عالی فضای مجازی کشور شنبه ۱۷ بهمن ماه بعد از نماز مغرب و عشاء در آستانه امامزاده عبدالله(ع) برگزار می شود.

لازم بذکر است شرکت برای عموم آزاد می باشد.

photo_2016-02-06_06-55-56

” مراسم نور افشانی”بمناسبت دهه مبارک فجر

بمناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر و دوازدهم بهمن ماه سالروز ورود حضرت امام خمینی(ره) به میهن اسلامی، یکشنبه یازدهم بهمن ماه ساعت ۹ شب بر فراز بام هتل نیکان مراسم نور افشانی برگزار خواهد شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت سنگ آهن مرکزی، روابط عمومی و پایگاه نبی اکرم(ص)شرکت سنگ آهن با همکاری هتل نیکان بافق، “مراسم نور افشانی” بمناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر و دوازدهم بهمن ماه سالروز ورود حضرت امام خمینی(ره) به میهن اسلامی، یکشنبه یازدهم بهمن ماه ساعت ۹ شب بر فراز بام هتل نیکان برگزار خواهد شد.

 

photo_2016-01-30_11-07-12

توسعه زیر ساخت های بهداشت و درمان شهرستان بافق با مشارکت شرکت سنگ آهن مرکزی

دکتر دانشی: مساعدت نقدی سنگ آهن به بهداشت و درمان شهرستان را مبلغی بالغ بر ۷۵ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: در بخش بهداشت مساعدت یک میلیارد تومانی به ساخت ساختمان اداری شبکه بهداشت و درمان بافق شده که به نوعی سنگ آهن در این امر ۵۰ درصد سهیم بوده است.

 

دکتر دانشی

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت سنگ آهن مرکزی، خبرنگار مادر مصاحبه ای با مدیر شبکه بهداشت و درمان بافق به بحث و گفتگو نشست.
رئیس شبکه بهداشت و درمان بافق در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر نحوه ارتباط این سازمان با شرکت سنگ آهن بیان کرد: در این چند ماه اخیر بدین صورت بوده که با حضور مدیرعامل محترم شرکت، مسئولان دانشگاه شهید صدوقی یزد و مسئولان محلی ذیربط، جلسات مشترکی چه در یزد و چه در بافق انجام پذیرفته و مشکلات و مسائل موجود مطرح شده است.
مسعود دانشی ادامه داد: در این جلسات قبول مساعدت مدیرعامل سنگ آهن به مجموعه بهداشت و درمان بافق در قبال تعهداتی بوده که از مسئولان دانشگاه گرفته شده است.
وی سپس گفت: کمک هایی که شرکت سنگ آهن مرکزی به این مجموعه داشته؛ بخش های بهداشت، اورژانس و بیمارستان و همچنین کمک هایی در رابطه با اعزام بیماران از بیمارستان بافق به یزد را در بر می گیرد.
این مسئول میزان مساعدت نقدی سنگ آهن به بهداشت و درمان شهرستان را مبلغی بالغ بر ۷۵ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: در بخش بهداشت مساعدت یک میلیارد تومانی به ساخت ساختمان اداری شبکه بهداشت و درمان بافق شده که به نوعی سنگ آهن در این امر ۵۰ درصد سهیم بوده است.
دانشی اظهار کرد: همچنین این شرکت در رابطه با مبارزه با بیماری سالک در شهرک آهنشهر و روستای مبارکه (در زمینه جونده کشی) نیز کمک کرده است.
وی در ادامه گفت: در بخش اورژانس ۱۱۵ بافق تاکنون بحث خرید مانکن آموزشی بوده که به مبلغ ۳۰ میلیون تومان خریداری شده است.
کمک به ساخت بیمارستان ۹۶ تختخوابی جدید بافق، مورد بعدی بود که رئیس شبکه بهداشت و درمان بافق بدان اشاره نمود و سهم مشارکت شرکت در این پروژه را ۳ و نیم میلیارد تومان ذکر کرد.
وی بیان داشت: خرید دستگاه های سی تی اسکن به مبلغ ۲ میلیارد تومان، میکروسکوپ جراحی چشم به مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان، لاپراسکوپ به مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان و فیکو به مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان از دیگر مساعدت های مدیرعامل سنگ آهن مرکزی است که می توان خرید سایر تجهیزات مانند الکترو شوک، فوتوتراپی، دستگاه نوار قلب، پالس اکسی متر، ماشین بیهوشی، تخت و … به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان را نیز بدان ها اضافه کرد.
دانشی در بخش دیگر این گفت و گو ، ضمن اینکه از افتتاح ساختمان اداری شبکه بهداشت و درمان بافق در دهه فجر جاری و اتمام اسکلت بندی بیمارستان ۹۶ تختخوابی شهرستان خبر داد؛ افزود: دستگاه سی تی اسکن بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) هم اکنون در حال بهره برداری می باشد.
وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر سهم مشارکت دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در پروژه های بهداشتی و درمانی بافق اذعان کرد: مشارکت های مسئولان دانشگاه بصورت تزریق ریالی، اعزام متخصص چشم تمام وقت، کسب برخی مجوزهای لازم و خریداری سایر تجهیزات مورد نیاز بیمارستان بوده است.
این مسئول در خصوص میزان پیشرفت بخش بهداشت و درمان بافق گفت: در سال های قبل اگر شهروند بیمار نیاز به جراحی چشم و یا سی تی اسکن داشت می بایست به یزد مراجعه کند ولی امروزه به گونه ای شده که در زمینه درمان حتی از شهرستان ها و روستاهای مجاور نیز بیمار جذب می شود. البته هنوز نیاز به پیشرفت دیده می شود.

مسعود دانشی در بخش پایانی این گفت و گو اظهار کرد: لازم می دانم از زحمات آقای عسکری مدیرعامل محترم شرکت سنگ آهن قدردانی کنم چون مساعدت هایی که در این چند سال اخیر به شبکه بهداشت و درمان بافق شده در هیچ دوره ای سابقه نداشته است. انشااله کمک های ایشان و مجموعه پایدار باشد تا بتوانیم در این شهرستان خدمات بیشتری با تعرفه دولتی برای مردم عزیز انجام دهیم.

 

متن پیام تسلیت مدیر عامل شرکت سنگ آهن بمناسبت درگذشت پدر شهیدان ابراهیمی مقدم

در پی درگذشت پدر شهیدان ابراهیمی مقدم مدیر عامل شرکت پیامی صادر نمود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت سنگ آهن مرکزی، در پی در گذشت پدر شهیدان ابراهیمی مقدم مدیر عامل شرکت پیامی صادر نمود. متن پیام به شرح ذیل می باشد.

((انا لله وانا الیه راجعون))
خانواده معزز و محترم شهیدان علی اکبر و حمید ابراهیمی مقدم :
بی شک آنان که عمری خدمت خلق کرده اند وبرآستانه حضرت حق به جهت شکرانه نعماتش بی ریا سجده بندگی سائیده اند ، با تربیت و تقدیم فرزندانی معطر به عطرایثار و شهادت به بوستان باعظمت شهادت جایی جزرضوان خداوندی را مکان نیست ، ولیکن باتمام این وجود فقدان چنین بزرگوارانی برای عزیزان حق شناسی چون شما بسی سخت و دشواراست .
لذا با نهایت تاسف و تاثرهجران این باغبان فرزانه و بی ادعای بوستان شهادت ، زنده یاد : حاج حسین ابراهیمی مقدم را به شما و سایر بازمانگان تسلیت عرض می کنم و همنشینی آن بزگوار را با سالار شهیدان حضرت سیدالشهداء (ع) در بهشت برین وطول عمر بازمانگان آن مرحوم همراه با سلامتی وحسن عاقبت شان را از درگاه خداوند منان مسئلت دارد .

((والعاقبه للمتقین))
محمدجواد عسکری
مدیرعامل و فرمانده پایگاه مقاومت نبی اکرم (ص)
شرکت سنگ آهن مرکزی

با حضور بانوان شرکت سنگ آهن “همایش کوه پیمایی” برگزارشد

بمناسبت بیست و نهم روز ملی هوای پاک همایش کوه پیمایی توسط بانوان شرکت سنگ آهن برگزار شد…

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت سنگ آهن مرکزی، از سال ۱۳۷۴ روز ۲۹ دی ماه در کشورمان به عنوان روز ملی هوای پاک اعلام گردیده است و در دنیا روز هوای پاک تحت عناوین مختلف از جمله روز بدون خودرو، روز بدون دود و … نامگذاری شده و در همین زمینه اقدامات خاصی در این روز برای تنویر افکار عمومی صورت می گیرد. شرکت سنگ آهن مرکزی نیز مطابق با سنوات گذشته و در راستای افزایش سطح آگاهی های عمومی در حوزه محیط زیست اقدام به برگزاری همایش کوه پیمایی نموده است. این مراسم که با همکاری شرکت سنگ آهن و اداره حفاظت محیط زیست شهرستان در روز پنج شنبه ۱ بهمن ماه و با شعار نقش من در حفظ هوای پاک چیست در منطقه حفاظت شده كوه بافق با حضور جمعی از بانوان شاغل شرکت برگزار گرديد. هدف از برگزاری این مراسم علاوه بر آشنایی افراد با جاذبه های گردشگری کوه بافق تأکید بر حفاظت و صیانت از محیط زیست و مقوله هوای پاک و داشتن آسمانی آبی که حق همگانی است می باشد.

 

کوه پیمایی بانوان

 

متن پیام تسلیت امام جمعه بافق بمناسبت درگذشت پدر شهیدان ابراهیمی مقدم

بمناسبت درگذشت پدر شهیدان ابراهیمی مقدم امام جمعه بافق پیامی صادرنمود. متن پیام بشرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم
وبشرالصابرین الذین اذا اصابتهم مصیبه قالوا انالله واناالیه راجعون
خانواده معظم ومعزز شهیدان علی اکبروحمید ابراهیمی مقدم
باسلام وتحیت
درگذشت مرحوم مغفور آقای حاج حسین ابراهیمی مقدم رحمت الله علیه موجب تاسف وتاثرگردید
اینجانب مصیبت وارده رابه خانواده محترم وسایربستگان،آشنایان ودوستان تسلیت گفته،برای آن مرحوم و فرزندان شهیدش علو درجات و برای بازماندگان صبرجمیل و اجرجزیل آرزومندم.
سیدجواد سلیمانی بافقی
امام جمعه شهرستان بافق

شرکت سنگ آهن مرکزی تندیس و لوح “حامی محیط زیست برتر” را دریافت نمود

همایش حامیان محیط زیست کشور با رویکرد توسعه کیفیت زیست محیطی در محل سالن همایشهای بین المللی صدا وسیما جمهوری اسلامی برگزار گردید.

به گزارش بافق پویا به نقل از مرکز اطلاع رسانی شرکت سنگ آهن، همایش حامیان محیط زیست کشور با رویکرد توسعه کیفیت زیست محیطی در تاریخ پنج شنبه یست و چهارم دیماه با حضور شرکتهای بزرگ صنعتی و معدنی و حامی محیط زیست در محل سالن همایشهای بین المللی صدا و سیما جمهوری اسلامی برگزار گردید.
این همایش در دو بخش پنلهای تخصصی و تجلیل از شرکتهای حامی محیط زیست برگزارشد.
در پنل تخصصی اول با موضوع توسعه کیفیت زیست محیطی با مدیریت دکتر حافظی عضو شورای شهر تهران،اعضا در رابطه با توسعه پایدار و شرایط و موانع آن به بحث و گفتگو پرداختند.
پنل تخصصی دوم با موضوع توسعه کیفیت زیست محیطی کشور با مدیریت دکتر مقدسی قائم مقام سازمان جنگلها و مراتع کشور در ارتباط با لزوم حفظ جنگلها و مراتع بحث و گفتگو گردید.همچنین ضرورت حفظ خاک، آب و هوا در بخش صنایع تاکید گردید.
مراسم پایانی با حصور دکتر ترکان مشاور محترم رئیس جمهور و جمعی از مسولین کشوری برگزارشد از حامیان محیط زیست از جمله شرکت سنگ آهن مرکزی ایران به پاس خدمات ارزنده در زمینه حفظ محیط زیست و کاهش آلاینده های زیست محیطی و تلاش در جهت حفظ و صیانت از حیات وحش جانوری شهرستان با اهدا لوح و تندیس حامی تقدیر و تجلیل به عمل آمد
لازم بذکر است شرکت سنگ آهن مرکزی آخرین دستاوردها و عملکرد خود در زمینه محیط زیست را در کنار سایر صنایع و شرکتهای حامی محیط زیست در قالب غرفه نمایشگاهی در معرض دید قرار داد و مورد استقبال بازدید کنندگان قرار گرفت.

DO3P0709 DO3P0685 DO3P0671 DO3P0564 DO3P0574 DO3P0452 DO3P0425 DO3P0422

 

متن پیام تسلیت مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در پی درگذشت استاد آیت اللهی

آقای سید محمد آیت اللهی
بدینوسیله درگذشت والد معظم،  استاد ارجمند و بزرگوارم ، سید عباس آیت اللهی را به جنابعالی و سایر بستگان گرامی، شاگردان و ارادتمندان ایشان، جامعه فرهنگی و ادبی شهرستان بافق تسلیت عرض می کنم و علو درجات آن مرحوم و شکیبایی و پاداش الهی برای جنابعالی و بازماندگان محترم مسئلت می نمایم.
رحمه الله علیه رحمه واسعه
سید علیرضا سلیمانی بافقی
مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان بافق

پیام مدیرعامل و فرمانده پایگاه مقاومت نبی اکرم (ص) شرکت سنگ آهن در پی شهادت “شیخ باقر النمر”

محمدجواد عسکری، مدیرعامل و فرمانده پایگاه مقاومت نبی اکرم (ص) شرکت سنگ آهن مرکزی در پی شهادت “شیخ باقر النمر” پیامی صادر کرد

به گزارش بافق پویا به نقل از مرکز اطلاع رسانی شرکت سنگ آهن، محمدجواد عسکری، مدیرعامل و فرمانده پایگاه مقاومت نبی اکرم (ص) شرکت سنگ آهن مرکزی در پی شهادت “شیخ باقر النمر” پیامی صادر کرد.

متن پیام:

انـا لله انـا الیــه راجعـــون

شهادت علامه ((شیخ باقرالنمر)) رهبر شیعیان عربستان به دست رژیم سفاک و دژخیم آل سعود ، دل وجان مسلمانان و شیعیان و هر انسان آزاده و آزاد اندیش را در غم و اندوه فرو برد .
او که پس از تحمل سالها دردورنج اسارت و شکنجه در زندان های آن رژیم سفاک ، جان خود را در جهت عزت و سربلندی مکتب آل محمد (ص) و مذهب تشیع و تعالی کلمه طیبه توحید و اقامه عدالت فدا کرد و برگ زرینی دیگر بر افتخارات تاریخ تشیع افزود .
اینجانب از طرف خود و از طرف کارکنان و بسیجیان شرکت سنگ آهن مرکزی ضمن محکوم کردن این اقدام ناجوانمردانه و به دور از معیارهای انسانی رژیم آل سعود ، شهادت این عالم وارسته را به محضر حضرت ولیعصر (عج) ، مقام معظم رهبری و همه شیعیان جهان تبریک و تسلیت عرض می نمایم .

محمدجواد عسکری
مدیرعامل و فرمانده پایگاه مقاومت نبی اکرم (ص)
شرکت سنگ آهن مرکزی

دیدارمدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد با امام جمعه بافق

به گزارش بافق پویا، مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد صبح دوشنبه هفتم دیماه با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه با امام جمعه بافق دیدار کرد.
در این دیدارابتداعلیرضا قربانیان گزارش عملکرداین نهاد رابیان نمود.
سپس حجت الاسلام و المسلمین سلیمانی” در سخنانی بیان داشت: یکی ازدست آوردهای انقلاب تشکیل بنیاد مسکن به فرمان حضرت امام خمینی(ره) و خدماتی رابه قشرآسیب پذیرجامعه انجام داده امروز هم با اشرافی که مقام معظم رهبری براین نهادمقدس دارند تلا شهای بی وقفه ای را این نهاد انجام می دهدمن از مسولین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تشکر می کنم و موفقیت شان را دررفع مشکلات فاقدین مسکن ازخداوند خواهانم.
لازم به ذکراست دراین دیدار نماینده ولی فقیه دربنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان.رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بافق و جمعی ازمدیران بنیادمسکن انقلاب اسلامی استان، مدیرکل راهمراهی می کردند.

photo_2015-12-30_08-05-49 photo_2015-12-30_08-05-44

فیلم سینمایی “بازگشت لوک خوش شانس” بر پرده سینما قدس آهنشهر

خلاصه داستان فیلم : فیلم سینمایی بازگشت لوک خوش شانس اولین فیلم وسترن سینمای ایران میباشد که با موضوع کودک و نوجوان پیش خواهد رفت

looke-khoshshans

به گزارش بافق پویا به نقل از  مرکز اطلاع رسانی شرکت سنگ آهن مرکزی،فیلم سینمایی “بازگشت لوک خوش شانس” ساخته مجید کاشی فروشان، در گروه سنی کودک و نوجوان از امشب نهم دیماه بمدت ۱۰ شب از ساعت ۱۸:۳۰ در سنما قدس آهنشهراکران می شود.
کارگردان:مجید کاشی فروشان
بازیگران:قدرت‌الله ایزدی ، فتحعلی اویسی، سیاوش خیرابی ……..
خلاصه داستان فیلم : فیلم سینمایی بازگشت لوک خوش شانس اولین فیلم وسترن سینمای ایران میباشد که با موضوع کودک و نوجوان پیش خواهد رفت …

 

تیم شنای بانوان سنگ آهن نایب قهرمان لیگ استان یزد ( جام پیشگامان)

تیم شنای بانوان سنگ آهن متشکل از ۲۲ شناگر با کسب ۱۷ مدال انفرادی و ۴ مدال تیمی در این مرحله نایب قهرمان استان شد.

به گزارش بافق پویا به نقل از مرکز اطلاع رسانی شرکت سنگ آهن مرکزی، تیم شنای بانوان باشگاه سنگ آهن در مرحله دوم لیگ استان یزد ” جام پیشگامان ” با حضور ۶ تیم ازشهرستانهای استان یزد توانست نایب قهرمانی این دوره از مسابقات را کسب کند.
تیم شنای بانوان باشگاه سنگ آهن متشکل از ۲۲ شناگر به مربیگری سمیه دهقانزاده بافقی و سرپرستی طاهره میر عبداللهی
با کسب ۱۷ مدال انفرادی و ۴ مدال تیمی در این مرحله نایب قهرمان استان شد.
مقام های کسب شده در ۴ رده سنی (زیر ۱۰سال)( ۱۱-۱۲سال )(۱۳-۱۴ سال )( ۱۵-۱۷ساله) به شرح ذیل میباشد.
۱۰۰متر قورباغه    مقام دوم :نگین محمد علیزاده   مقام سوم: ریحان خواجه مبارکه
۱۰۰ متر آزاد         مقام اول :نیکی رنجبر      مقام دوم :هدیه سادات مصطفوی        مقام سوم :ندا محمد علیزاده – فاطمه تیموری – مهدیه سنجیده
۱۰۰متر پروانه       مقام دوم:فاطمه تیموری   مقام سوم:مهدیه سنجیده.-حصان سادات طباطبایی
۵۰ متر قورباغه     مقام دوم :مهدیه فلاح       مقام سوم: نگار قربانی _ افسانه دهقان زاده
۱۰۰متر کرال  پشت  مقام سوم:نگین محمد علیزاده

۵۰ متر کرال پشت  مقام اول: نیکی رنجبر  مقام دوم: مهلا عبدالغفوری  مقام سوم مهسا شمس الدینی

لازم به ذکر است که در پایان به نفرات برتر هر رشته حکم قهرمانی و مدال اهدا گردید.
مرحله سوم این رقابتها بهمن ماه برگزار می گردد.

سنگ آهن در دیدار حساس خانگی پیروز میدان شد

تیم هندبال سنگ آهن بافق نتیجه دیدار حساس روز جمعه را به سود خود رقم زد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت، مسابقه سنگ آهن بافق و هپکوی اراک در چارچوب هفته نهم رقابت های هندبال قهرمانی لیگ برتر باشگاه های کشور عصر جمعه در سالن امام علی (ع) آهنشهر بافق برگزار شد.
تیم هندبال سنگ آهن بافق موفق شد تا با نتیجه ۲۶ بر ۲۲ هپکوی اراک را دست خالی راهی خانه کند.
سنگ آهن بافق هم اکنون با ۱۱ امتیاز بعد از تیم منیزیم فردوس در مکان دوم جدول رده بندی گروه ب قرار دارد.
برنامه هفته دهم لیگ برتر هندبال کشور به علت برگزاری مسابقات تیم ملی در مسابقات جام ملت های آسیا و انتخابی جام جهانی هنوز اعلام نشده است .

مدیر عامل شرکت سنگ آهن با شهردار بافق دیدارکرد

عسکری در سخنان خود اذعان داشت: توقعی که بعنوان یک شهروند از مجموعه شهر داریم این است که از محل درآمدی که از سنگ آهن دریافت می شود حتماً مبلمان شهری را بسازند.

به گزارش بافق پویا به نقل از مرکز اطلاع رسانی شرکت سنگ آهن مرکزی، عسکری مدیرعامل به همراه میرزایی جانشین مدیرعامل شرکت با حضور در شهرداری بافق با نوروززاده شهردار و رنجبر رئیس شورای اسلامی شهر بافق دیدار کردند.
شهردار بافق در این دیدار صمیمی ضمن خوش آمد گویی و ابراز خرسندی از انجام این دیدار، گفت: امیدواریم تا فرصت داریم و امکانش هست با مساعدت شرکت سنگ آهن مرکزی گام هایی رو به پیشرفت در شهرستان بافق برداشته شود.
سیدعلی نوروززاده در ادامه به پروژه های نیمه تمام شهرداری بافق اشاره کرد و افزود: مراحل باقیمانده این پروژه ها اعم از بلوار شهدا، بلوار کشاورز، پارک بهارستان و بانوان، فاز دوم پارک آبشار و … در حال انجام است و اقدامات اجرایی برخی از آنها تا پایان سال جاری به اتمام می رسد.
وی با اشاره به مباحث مبلمان شهری و درآمدی گفت: به دنبال ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری هستیم تا در کنار انتفاع از ارزش افزوده و ۲ درصد عوارض، از آن نیز بهره مند شویم.
همچنین رئیس شورای اسلامی شهر بافق در این دیدار گفت: در حال حاضر حیات و قوام شهرداری بافق وابسته به شرکت سنگ آهن است.
محمد رنجبر ادامه داد: در این دوره شورا ، شهرداری با وجود قانون ۲ درصد عوارض و مساعدت هایی که سنگ آهن داشته و نیز تعامل و همکاری که شاهد بودیم؛ وضعیت مطلوبی دارد.
وی با تمجید عملکرد مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی بیان کرد: تواضع و فروتنی که در وجود آقای عسکری نمایان می باشد – در جایی که قدرت مالی هم داشته – پسندیده است.
رنجبر سپس گفت: اگر آرامشی هست، اگر فعالیت های عمرانی در سطح شهر در حال انجام است و امیدواری وجود دارد؛ بخشی از آن به مدیریت شرکت سنگ آهن و مجموعه همکاران این شرکت معدنی بر می گردد.این مسئول در پایان سخنان خود به عملکرد شورای شهر بافق اشاره داشت و تصریح کرد: در طول این مدت سعی داشتیم که کارها کارشناسی شده انجام پذیرد، رویکرد بنحوی باشد که حساب و کتاب در امور وجود داشته باشد. نظارت ها بیشتر شود و کارهای اصولی با توجه به نیاز منطقه (بدور از محله گرایی) صورت پذیرد و توسعه همه جانبه شهر مد نظر قرار بگیرد.
در ادامه این دیدار مدیرعامل سنگ آهن مرکزی با تسلیت ایام سوگواری گفت: دیدگاه شرکت سنگ آهن باید بنحوی باشد که بتواند از شهر خدمات بگیرد و در کنار آن یک سری خدماتی که وظیفه است را ارائه دهد.
محمدجواد عسکری افزود: متاسفانه در گذشته این دیدگاه برعکس بوده و فقط از سنگ آهن خدمات گرفته می شده و سنگ آهن نمی آمد از شهر خدمات بگیرد.
وی تصریح کرد: با توجه به حضور تعداد ۱۷ ، ۱۸ هزار نفر خانواده سنگ آهنی در بافق، شرکت سنگ آهن عملاً باید شهر را قسمتی از مجموعه خود بداند و شهر هم باید سنگ آهن را یک قطب اقتصادی برای خودش بداند و خدمات دو سویه باشد.
مدیرعامل شرکت بیان کرد: دیدگاه ما همیشه این بوده که میان مسئولان شهر و سنگ آهن تعامل سازنده وجود داشته باشد تا در راستای پیشرفت بافق که زادگاه همه ماست قدم برداشته شود.
عسکری در ادامه سخنان خود اذعان داشت: توقعی که بعنوان یک شهروند از مجموعه شهر داریم این است که از محل درآمدی که از سنگ آهن دریافت می شود حتماً مبلمان شهری را بسازند.
وی با اشاره به میزان تبادل سرمایه در بازار بافق گفت: فرهنگ حاکم در بافق باید تغییر کند و وابستگی به سنگ آهن کاهش یابد. باید در کنار جذب سرمایه گذار خارجی، بافقی ها نیز با دانش، توان و تخصصی که دارند در این زمینه فعال شوند که اگر چنین نشود در آینده بافق با مشکل مواجه می شود.
مدیرعامل اظهار داشت: در حال حاضر شهروندان نگران آینده شهرشان بوده و پیگیر مسائل هستند و با وجود وحدت میان مسئولان و عدم عبور از خط قرمزها باید به سمت ایجاد اشتغال جدید سوق پیدا کنیم.
این مسئول در پایان گفت: کمیته اشتغال بافق باید از هم اکنون دست بکار شود و اهداف سال ۹۵ بافق را ترسیم کند. باید شغل هایی در بافق ایجاد شود که ما بتوانیم کارهای مربوطه خود را به متخصصان بومی بسپاریم و نخواهیم از خارج مجموعه کمک بگیریم.

DO3P5724 دیدار با شهردار

با اختلاف ده گل سنگ آهن، میزبان را در هم کوبید

در چارچوب رقابت های هفته هفتم لیگ برتر هندبال، سنگ آهن بافق عصر روز سه شنبه با نتیجه ۳۴ بر ۲۴ شهرداری تبریز را در خانه شکست داد.

به گزارش بافق پویا به نقل از مرکز اطلاع رسانی شرکت سنگ آهن مرکزی،از سری مسابقات هندبال لیگ برتر در هفته هفتم، عصر روز سه شنبه تیم سنگ آهن به مربیگری مهدی رهبری در تبریز به مصاف تیم شهرداری این شهر رفت.
شهرداری که بازی را باید به نفع خود به پایان می رسانیدوسخت به این امتیاز احتیاج داشت درنیمه نخست بسیار تلاش نمودو با استفاده از امتیاز تماشاچی، بازی را در خانه به نغع خود به پایان رساند .
اما بازیکنان سنگ آهن در نیمه دوم با یک بازی منسجم و دقیق حریف خود را با نتیجه ۳۴ بر ۲۴ شکست داده و در( گروه ب) این بازیها با ۹ امتیاز بعد از منیزیم فردوس در رتبه دوم جدول جای گرفت.
لازم بذکر است سنگ آهن در هفته هشتم درشهر کاشان مصاف با شهرداری کاشان به میدان می رود که نتیجه آن تیم کاشانی حکم مرگ و زندگی را دارد./م.ت

هندبال DO3P5098