jjjjj

انتخاب رابط دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در شهرستان بافق

محسن بابائیان بافقی” از سوی دکترجوکار نماینده تولیت آستان قدس رضوی، به عنوان رابط دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی شهرستان بافق انتخاب شد.

به گزارش خبرگزاری پانای بافق؛ سید علی طباطبایی، مدیر موسسه بیت الرضا(ع) و هاشمی پور رئیس کمیته امداد بافق با حضور در دفتر امام جمعه بافق، “محسن باباییان بافقی” را به عنوان رابط دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در شهرستان بافق معرفی کردند .
این اقدام با هماهنگی مهندس جوکار سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در یزد انجام شد و در اولین اقدام خود و برای شروع کار دفتر نمایندگی، روز گذشته، بسته های فرهنگی ویژه سال نو به خانواده های بی بضاعت تحویل داده شد .
محسن بابایان بافقی، در تشریح این موضوع، گفت : بسته های فرهنگی توسط تولیت آستان برای خانواده های بی بضاعت و افراد زمین گیر تهیه شده که با همکاری کمیته امداد به خانواده های بی بضاعت تحویل داده شد .

نمایشگاه بهاره در شهرستان بافق

رئیس اداره صنعت ،معدن و تجارت شهرستان بافق گفت: نمایشگاه عرضه مستقیم کالا با هدف طرح تنظیم بازار و تامین کالاهای ضروری شهروندان و ایجاد یک ثبات نسبی از تاریخ ۱۴ اسفندماه در شهرستان برگزار گردید.

ولی الله رنجبر بافقی افزود: این نمایشگاه با اولویت کالایی مواد غذایی، پوشاک، آجیل و خشکبار در بیش از ۱۰۰ غرفه که عمدتا تولیدکنندگان هستند برگزار و تا ۲۱ اسفند ماه درمحل سالن جهادکشاورزی وسالن اداره صنعت، معدن وتجارت دایر می باشد.

وی از همشهریان عزیز خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف اعم از گرانفروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت و…مراتب را از طریق شماره تلفن ۱۲۴ و ۳۲۴۳۶۰۵۲ گزارش نمایند.
7

روابط عمومی اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان بافق

افزایش ذخيره سنگ آهن آنومالی شمالی بافق به ۳۲۰ میلیون تن

مدير مجتمع معادن سنگ آهن فلات مرکزي ايران گفت: ذخيره سنگ آهن آنومالي شمالي در شهرستان بافق ۲۳ درصد افزايش يافته و از ۲۶۰ به ۳۲۰ ميليون تن رسيد.

محمد مرشدزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ماین نیوز اظهار کرد: در سال جاري با اکتشافات تکميلي، ذخيره سنگ آهن آنومالي شمالي معادل ۲۳ درصد افزايش يافت که قابل توجه است.

وي با بيان اينکه متوسط عيار در توده شرقي ۲۵ درصد است، گفت: اين درصد در توده غربي که پرعيارتر است به ۳۲ درصد مي رسد.

وي گفت: با توجه به اينکه مجتمع فلات مرکزي معادن دولتي استان يزد را در اختيار دارد، در سال گذشته حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تن، سنگ آهن دانه بندي توليد و نزديک به ۵۰۰ هزار تن آن را در بورس عرضه کرد.

مرشدزاده بيان کرد: هدف گذاري براي توليد سال جاري رقمي در حدود يک ميليون ۴۰۰ هزار تن بوده است.

وي درباره طرح هاي توسعه اي مجتمع فلات مرکزي تصريح کرد: در حوزه آهن اسفنجي طرح توسعه اي در دست اجرا است که از سنگ هاي کم عيار آهن اسفنجي توليد مي شود. خوشبختانه اقدامات لازم در اين رابطه انجام و قرارداد آن با شرکت خاتم‌الانبياء منعقد شده و در شرف ورود به مراحل بعدي است.

وي ظرفيت اين طرح را سالانه ۱۵۰ هزار تن دانست و گفت: ورودي ماده اوليه ۳۰۰ هزار تن است اما با توجه به عيار سنگ استفاده شده مي توان تا ۱۵۰ هزار تن آهن اسفنجي توليد کرد.

وي توضيح داد: در راستاي فرآوري سنگ معدن مذکور مطالعات امکان سنجي احداث کارخانه فرآوري انجام شده و حتي فرآوري سنگ آهن اين معدن در کارخانه فرآوري چغارت نيز با توجه فاصله کم تا معدن آنومالي شمالي بررسي شده که در نهايت با توجه به پايين بودن نرخ بازگشت داخلي سرمايه گذاري (IRR) همچنين کمبود آب استفاده از تکنولوژي اوکرايني جهت توليد آهن اسفنجي در دستورکار قرار گرفت و لازمه استفاده از تکنولوژي اوکرايني خوراک ورودي ۳۵ درصد است. بنابراين سنگ معدن فوق بايد با سنگ پرعيار معادن زاغي ها مخلوط شده تا خوراک ورودي مناسب کارخانه مذکور تامين شود. لازم به ذکر است در طرح مذکور با تغذيه سنگ با عيار ۳۵ درصد، آهن اسفنجي و کنسانتره توليد خواهد شد و مجوز احداث خط به صورت پايلوت اخذ شده است.

به گفته وي توليد آهن اسفنجي و دانه بندي از معادن کم عيار به روش اوکرايني داراي مزايايي مانند سرمايه گذاري و هزينه هاي عملياتي کمتر، امکان استفاده از کوره هاي متنوع، دماي پايين تر فرآيند تقريبا ۱۳۰۰ درجه سانتيگراد، استفاده ترکيبي از گاز و زغال، مصرف بسيار پايين آب و انرژي و امکان دريافت محصولات پرعيار و با کيفيت بالا (۹۵ درصد آهن) است.

مدير مجتمع معادن سنگ آهن فلات مرکزي ايران توضيح داد: طي جلسات برگزار شده و هماهنگي هاي انجام شده با شرکتهاي خارجي اعم از دانمارک، آفريقاي جنوبي و اوکراين قرار شد درباره تکنولوژي هاي نوين براي استحصال عناصر نادر خاکي به همراه سنگ آهن اقدامات لازم صورت گيرد.

گفت‌وگو از محمدجواد به‌آبادی

دستگيري 5 خرده فروش موادمخدر

مأموران مبارزه با موادمخدر شهرستان بافق، ضمن توقيف يك دستگاه خودرو سواري پژو۴۰۵، پنج خرده فروش موادمخدر را دستگيركردند.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ “فرهاد بیگلری” درباره جزئیات این خبر گفت: ماموران مبارزه با موادمخدر شهرستان بافق در راستاي اجراي طرح كنترل خودروها در محور بافق به يزد، به يكدستگاه خودرو سواري پژو۴۰۵ مشكوك شدند و خودرو را متوقف کردند.

وی افزود: ماموران ضمن توقيف خودرو در بازرسي از آن مقادیر قابل توجهی مواد مخدر از نوع ترياك كشف و راننده را به همراه چهار سرنشين خودرو دستگير كردند.

سرهنگ بیگلری با بیان اینکه متهمان در بازجویی به بسته بندی و فروش موادمخدر در سطح شهر اعتراف کردند افزود: متهمان تحویل مراجع قانونی شدند.

فرمانده انتظامي شهرستان بافق در پایان تصريح كرد: از درون تهي نمودن افراد با حيله‌ي به اعتياد كشيدن آن‌ها، مهم‌ترين برنامه‌‌ي دشمن در جنگ نرم است و ضعف آگاهي، مهم‌ترين عامل بروز جرايم و آسيب‌هاي اجتماعي از جمله اعتياد مي باشد.

رفع تصرف ۲ هزار متر مربع زمین در بافق

به گزارش بافق پویا به نقل از تابناک یزد ، رئیس منابع طبیعی شهرستان بافق از رفع تصرف ۲هزار متر مربع زمین در بافق خبر داد .

کمال کریمی گفت: ۲ هزار متر مربع زمین به ارزش ۲۰۰ میلیون تومان، طبق تبصره ۱ ماده ۵۵ قانون حفاظت که به ما اجازه می دهد در صورت یقین به اینکه زمین تحت پلاک ملی می باشد بدون هماهنگی تخریب آن صورت گرفته است .

وی همچنین با اشاره به اینکه این زمین ها در انتهای بلوار کشاورز واقع شده است گفت:روستاهای جزستان، کوشک و بساب نیز رفع تصرف داشته و تعدادی از اراضی تصرفی از طریق مراجع قضایی در حال پیگیری و به محض رفع تصرف اعلام می گردد .
کریمی عدم آگاهی شهروندان را علت بروز تصرف اراضی ملی عنوان کرد وافزود:تصرف تخلف است گرچه در برخی موارد عواملی از جمله نقشه برداری باعث به وجود آمدن تعارضات با اسناد ملی شده است.

لجام بر نفس،شرط حضور در محضر خدا

اولین دوره اخلاق اختصاصی طلاب مدرسه علمیه الزهرا(س) بافق با موضوع تهذیب نفس با حضور کارشناس اخلاق حجت الاسلام کارگران در جمع طلاب و اساتید خواهر برگزار شد

در این دوره حجت الاسلام کارگران با اشاره به نفس و آثار سوء پیروی از آن گفت: نفس یعنی آنچه اولاد آدم را به موارد غیر حق دعوت می کند که همین نفس انسان را تا لبه پرتگاه برده ولیکن بواسطه روحی که در او از حضرت حق دمیده شده از سقوط نجات می یابد.

وی افزود: هر انسانی که بخواهد در محضر الهی وارد شود باید نفس خود را لجام بزند و با اشاره به مثال عرب لجام را فراتر از مهار معرفی کرد و گفت: نماز ستون دین است ولیکن اگر نفس را با با میخ تهذیب لجام نزنیم همین نفس انسان را از انجام اعمال عبادی حتی نماز و یا حتی ادای قضای آن باز می دارد.

IMG_4915555555

این کارشناس اخلاق اظهار کرد: با رعایت تهذیب نفس آن غبطه ای که در ما وجود دارد به حسد، غیبت، تهمت و … منجر نمی شود و اخلاق نیک را جایگزین آنها خواهد کرد.

وی عنوان کرد: قطب انسان رو به سوی خداست نه به روی شیطان، که این تمثیل را مرحوم آیت الله بهجت در کلام خود به قطب های آهنربا تشبیه کرده است که از هم گریزان هستند و در ادامه با اشاره به معنای خلقت خدا گفت: خلقت خدا به این معناست که انسان با مهار نفس می تواند در برابر تمام «نه» های دنیا مقاومت کند چون او امتحان خود را در یک ماه رمضان پس داده است.

حجت الاسلام کارگران در پایان ویژگی های مؤمن را از زبان پیامبر اسلام(ص) چنین برشمرد: ۱-انسان مؤمن اهل نیایش با خداست با تمام حالات۲-انسان مؤمن امانت دار است و ۳-مؤمن برای رضای خدا در برابر همه اینها صبر می کند.

لوح تقدیر امام جمعه محترم شهرستان بافق و ریاست آموزش و پروش به طلائی مقدم فرماندار طبس

لوح تقدیر امام جمعه محترم شهرستان بافق و ریاست آموزش و پرورش این شهرستان به نمایندگی از اقشار مختلف مردم و مسئولین شهرستان بافق به مهندس طلائی مقدم اهدا شد.
لوح تقدیر

طبس فردا

بازدید مدیرعامل بانک مهر اقتصاد از شرکت سنگ آهن مرکزی

سید ضیاء ایمانی – مدیرعامل بانک – در این بازدید، اظهار کرد: اجرایی شدن اهداف اقتصاد مقاومتی راه نجات اقتصاد می باشد و شبکه بانکی کشور با در اختیار داشتن ابزارهای پولی و مالی نقش بسیار مهمی در تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی بر عهده دارند.

ایمانی حمایت از تولید و صنعت داخلی را رسالت اصلی بانک ها عنوان کرد و ابراز داشت: بانک ها و واحد های تولیدی دو بال اقتصاد و بستر ساز اقتصاد مقاومتی در کشور هستند و امیدواریم سیستم بانکی با همراهی بیشتر در این زمینه و با حمایت از تولید کنندگان و صنعتگران نقش موثری در رشد و شکوفایی اقتصاد کشور ایفا نماید.

مدیر عامل بانک مهر اقتصاد ضمن قدردانی از تلاش مدیران کارخانه گندله سازی سنگ آهن بافق برای حرکت در مسیر توسعه کشور، از آمادگی این بانک برای حمایت از کارخانه سنگ آهن بافق خبر داد و اظهار کرد: ایجاد چنین واحد های تولیدی ضمن رشد تولید و عرضه، باعث جلوگیری از خروج ارز و مواد اولیه و ایجاد فرصت های شغلی پایدار، درآمد زایی، صادرات و رونق بازرگانی و بی نیاز بودن کشور می شود.

ایمانی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بانک مهر اقتصاد سال ها تجربه در اجرای بانکداری اسلامی دارد، افزود: تمامی ابعادِ قوانین عملیات بانکداری بدون ربا در بانک مهر اقتصاد در حال اجرا می باشد.
267096_347-300x168

این مسئول تصریح کرد: اجرای بانکداری اسلامی ارتباط مستقیم با اهداف اقتصاد مقاومتی دارد بنا براین چنانچه شبکه بانکی کشور در سیاست گذاری ها، طرح ریزی ها و توزیع منابع خود در راستای اهداف اقتصادی نظام حرکت کند، می تواند بستر ساز اقتصاد مقاومتی باشد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: رویکرد بانک مهر اقتصاد تقویت اقتصاد ملی و کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی است و این بانک با به کارگیری تمام ظرفیت های خود تلاش خواهد کرد نقش موثری در اقتصاد کشور ایفا نماید.

در ادامه شفیعی مدیر این کارخانه طی گزارشی از روند پیشرفت این پروژه ارائه نمود و از مجموعه بانک مهر اقتصاد تقاضای مساعدت و همکاری در خصوص پرداخت تسهیلات جهت بهره برداری کامل طرح نمود.

پدر خوانده استانمان، اردکان، متقاضی مقام سومی ورزشی بوده است

در جریان برگزاری مسابقات ورزشی المپیاد یزد مدال برنز ورزشکار بافقی پس از آنکه بر روی سکوی قهرمانی قرار گرفت بازپس گرفته شد.

پدر مینا علیزاده بنستانی در گفتگو با خبرنگار«بافق فردا» گفت:در جریان برگزاری مسابقات ورزشی المپیاد یزد در رشته اسکیت نمایشی پس از آنکه فرزندم بر روی سکوی قهرمانی قرار گرفت مدال و لوحش توسط برگزار کنندگان مسابقه بازپس گرفته شد.

روح اله علیزاده بنستانی با بیان اینکه دخترم مقام سومی در رده سنی۸۳ استان را کسب کرده بود اظهار داشت: به هنگام عزیمت گروه برای صرف نهار و حرکت به بافق تیم شهرستان اردکان با اعمال نفوذ در تیم داوری و… باعث پس گرفتن مقام سومی از شهرستان بافق شدند و لوح مینا علیزاده را گرفته و پاره کردند.

وی افزود: مدال وی نیز به تیم اردکان تحویل داده شد.

علیزاده تصریح کرد:اعتراض مربی تیم شهرستان بافق نیز در این رابطه نتیجه ای در بر نداشت.

پدر ورزشکار بافقی خاطر نشان کرد:شاید مربی تیم بافق فراموش کرده است که پدر خوانده استانمان اردکان متقاضی آن مقام بوده است.

وی با اشاره به اینکه آیا امکان برخورد بهتر وجود نداشته است عنوان کرد: اکنون وقت آن است که فرزندانمان احساساتشان را در بازی قدرت استان ببازند….
photo_2017-02-25_09-17-28-300x169
اینگونه است که باید گفت عدالت به سبک اردکان…

در ادامه خبرنگار «بافق فردا» طی گفتگویی تلفنی با مربی تیم اسکیت بافق علت بازپس گرفتن مدال و حکم را جویا شد که وی در پاسخ اشتباه سهوی از سوی داور این مسابقه را عامل این کار دانست.

اکبری گفت: زمان ۲۵ ثانیه ورزشکار اردکانی برای ورزشکار بافقی ثبت شد در حالی که وی در طی ۳۵ ثانیه توانست مسابقه خود را به پایان برساند.

محمد رضا امیدوار رییس هیئت اسکیت شهرستان نیز در این رابطه اظهار داشت: چنانچه اشتباهی نیز رخ داده بود می توانستند در فضایی آرام و با گفتگو با مربی این کار را انجام دهند.

وی افزود: مینا علیزاده برای هیئت اسکیت شهرستان یک قهرمان است و بزودی در طی برگزار مراسمی از وی و حدیث تیموری تجلیل بعمل می آید.

دکتر علیرضا یاراحمدی دانشیار شد

پنجمین جلسه از دوره ششم هیئت ممیزه دانشگاه یزد روز چهارشنبه ۲۰ بهمن‌ماه ۱۳۹۵برگزار شد.

در این جلسه، چند مورد درخواست ارتقای مرتبه بررسی و با ارتقای مرتبه ۵ نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه یزد و دو عضو هیئت علمی دانشگاه آیت‌الله حائری میبد موافقت شد و بر این اساس دکتر علیرضا یاراحمدی، عضو هیئت علمی پردیس فنی و مهندسی (دانشکده مهندسی معدن و متالورژی) به دانشیاری ارتقاء یافت.

بافق فردا

خوب ، بد، زشت

دهه فجر سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و نماد جشن انقلاب برای ما ایرانیان است .دراین دهه علاوه بر برگزاری جشن های مختلف برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره آن دوران, انواع و اقسام پروژه ها هم افتتاح می شود یا این که کلنگ احداث آن ها بر زمین زده می شود.

سوالی که شاید ذهن خیلی ها از ما ها را همواره درگیر کرده این است که چه رابطه ای بین افتتاح پروژه های مختلف در کشور و دهه فجر می تواند باشد؟

این که ما زمانی در سال را داشته باشیم که مسئولان را موظف کند در آن برهه ی زمانی برای نشان دادن خودشان, چیزی را افتتاح کنند یا کلنگی بر زمین بزنند بسیار عالی و شایسته تقدیر است و به قول باستانی کارهاو اهالی زورخانه بر منکرش لعنت.

اما اصرار بر این که حجم این پروژه ها زیاد باشد را نمی توان با هیچ منطقی توجیه کرد مثلاچند روز گذشته خبری آمد با این مضمون« به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق؛ همزمان با هشتمین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی ۶۷ طرح در حوزه های مختلف با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد، امام جمعه و سرپرست فرمانداری بافق، بخشدار مرکزی و جمعی از مسئولان محلی در بافق به بهره برداری رسید.»

البته این تعداد طرح توسط معاون استاندار افتتاح شده است ودر روز ۲۱ بهمن هم با حضور استاندار ومعاون رییس جمهور پروژه های دیگری افتتاح و به بهره برداری رسید که هنوز آمار رسمی از تعدادآن ها منتشر نشده است ولی قاعدتا باید مقدار قابل توجهی باشد.

بهتر نیست که مسئولان سیاهه و فهرست این پروژه ها را در سایت ها منتشر کنند تا مردم دقیقا از جزئیات این طرح ها مطلع شوند و بدانند چه خدماتی به آن ها ارائه شده است . منظور این است که تک تک این طرح ها را به صورت یک فهرست منتشر کنند نه این که فقط مهم ترین آن ها را اعلام کنند.

البته گاها اتفاق افتاده است که مدرسه یا مرکزی دو سه ماهی شروع به کار کرده ولی افتتاح آن را در این ایام می گذارند مانند ازدواج های دانشجویی که سابقا بر گزار می شد در حالی که زوجین صاحب فرزند بودند ولی جزو لیست ازدواج های دانشجویی رد می شدند .

مساله که پروژه ی نیمه تمامی افتتاح شود یا پروژه هایی که چند ماه قبل به صورت غیر رسمی افتتاح شده را دوباره افتتاح کنندصرفا برای بالا بردن میزان خدمات رسانی مسئولان است و این که بگوییم مسئولان ما چقدر فعال هستند.

گاها اتفاق افتاده است که یک پروژه چندین بار کلنگ زنی می شود و به دفعات افتتاح می شود مانند جاده بافق -یزد که تا الان چندین بار افتتاح شده منتها هر بار مقداری از آن افتتاح شده و هر مسئولی توانسته افتتاح جاده را در سیاهه افتخارات و افتتاحات خود بگنجاند.

امسال یک اتفاق جالب افتاد وآن اتفاق این بود که که برای افتتاح پانزده کیلومتر از جاده بافق- یزد نه رمانی بریده شد و نه آن را جزو افتتاحیات به حساب آوردند وبدون هیچ مراسم رسمی مورد استفاده قرار گرفت و حتی مسئولان هم اصراری نداشتند که این افتتاح را در سیاهه بلند افتتاحیات خود درج کنند هر چند که طبق برنامه ریزی های قبلی این مقدار از جاده باید تا پایان دی ماه افتتاح می شد .
سوال اما این است پانزده کیلومتری که قرار بود تاپایان دی ماه افتتاح شود ولی در دهه فجر افتتاح می شود و جزو افتتاحات محسوب نمی شود فی نفسه امری پسندیده است یا مذموم و به قول امروزی ها خوب است یا بد یا زشت؟

دکتر حسین ارجمند

همایش موتور سواران بافق و استان به مناسبت ۲۲ بهمن

به مناسبت یوم الله ۲۲ بهمن ،همایش موتور سواران شهرستان و استان امروز راس ساعت ۱۵ در پیست موتور کراس شهرستان (آبشار بافق ) برگزار خواهد شد.

روابط عمومی هیات موتورسواری و اتومبیل رانی بافق

تشکیل جلسه هماهنگی و تعیین اعضای شورای زکات بافق

جلسه هماهنگی و تعیین اعضای شورای زکات در محل مسجدصاحب الزمان روستای مبارکه تشکیل شد

دبیر شورای زکات شهرستان بافق با اعلام این خبر افزود: در این جلسه که باحضور امام جماعت مسجد صاحب الزمان مبارکه و امام جمعه موقت شهرستان، معاون فرماندار ،بخشدار،رئیس کمیته امداد شهرستان ، مسول اجرای دبیرخانه شورای زکات و دهیار روستای مبارکه برگزار شد پیرامون شکل گیری و اعضای شورای زکات روستا بحث و برسی شد.

حجت الاسلام قاسم عسکری افزود: در این جلسه همچنین درزمینه ساز و کارهای اساسی ونحوه کارشورای زکات روستا و افتتاح دفترشورای زکات بحث و تبادل نظر شد.
429720826_85617_11714605402101662396-300x225

طرح بازسازی محور ریلی بافق – کرمان به طول 60 کیلومتر امروز آغاز شد

نخستین کارخانه خصوصی تعمیرات واگنهای مسافری امروز در کرمان به بهره برداری رسید. افتتاح کارخانه تعمیر واگن در کرمان
مدیر کل راه آهن استان کرمان گفت برای راه اندازی این کارخانه بخش خصوصی کرمان ۱۰میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده و برای ۵۰ نفر اشتغال زایی شده است .
آقای سادات حسینی گفت در این کارخانه سالانه ۳۰۰ دستگاه واگن تعمیر می شود.
آقای احمدی معاون ناوگان راه اهن کشور هم گفت از سرمایه گذاران بخش خصوصی در این حوزه حمایت می شود و سرمایه گذاران را تضمین و بیمه خواهیم کرد.
همچنین عملیات احداث ۵۷کیلومتر از خطوط فرعی شبکه ریلی کارخانجات فولاد و مرحله نخست طرح بازسازی محور ریلی بافق – کرمان به طول ۶۰ کیلومتر امروز آغاز شد .
برای این طرحها ۱۴۰ میلیارد تومان با مشارکت بخش خصوصی و دولت هزینه می شود و سرعت قطار در این خطوط به ۱۲۰کیلومتر در ساعت خواهد رسید .

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمان

غبارروبی مزار شهدای آستان مقدس امامزاده عبدالله توسط مسئولان دانشگاه پیام نور

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور بافق؛ در دومین روز از ایام الله خجسته دهه فجر و پاسداشت و گرامیداشت یاد شهدا ریاست دانشگاه به همراه پرسنل علمی و اداری و جمعی از دانشجویان بر مزار شهدای آستان مقدس امامزاده عبدالله شهرستان حضور یافتند.

عطرافشانی قبور مطهر و قرائت فاتحه از جمله اقدامات صورت گرفته در این جمع بود .

پس از پایان مراسم بازدید از نمایشگاه کتاب و غرفه صنایع دستی نیز توسط جمع حاظر از دیگر برنامه های صورت گرفته در این مراسم بود.
photo_2017-02-02_11-56-28-300x225

قهرمانی تیم نمونه اندیشه مسابقات فوتسال یادواره دهه فجر شهرستان بافق

مسابقات فوتسال رده جوانان شهرستان بافق با حضور ۱۲ تیم در دو گروه ۶ تیمی و به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه فجر در بافق برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان بافق ” مسابقات فوتسال رده جوانان شهرستان بافق با حضور ۱۲ تیم به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه فجر برگزار گردید که در پایان تیم نمونه اندیشه بافق به مقام قهرمانی این دوره از مسابقات نائل شد و تیم شیخ محمد تقی بافقی دوم شد .

شایان ذکر است اختتامیه این دوره از مسابقات با حضور سرپرست اداره ورزش و جوانان معاونین اداره آموزش و پرورش ، رئیس هیات فوتبال بافق ، مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی سنگ آهن و جمعی از علاقمندان برگزار و مدال و کاپ قهرمانی به تیمهای اول و دوم اهدا گردید .

photo_2017-01-31_13-57-34-300x200

افتتاح موزه فرهنگ و هنر در بافق

رییس اداره آموزش و پرورش بافق از افتتاح موزه فرهنگ و هنر در این شهرستان خبر داد.

علی اصغر رنجبر با بیان اینکه این موزه در محل دبیرستان نمونه اندیشه افتتاح شد گفت:متراژ زیربنا، حدودا ۱۵۰ متر مربع و وسایل موجود در این موزه تماما مربوط به حوزه ی آموزش وپرورش است .

وی اظهار داشت: اسناد و عکس های متعلق به آغاز به کار آموزش و پرورش، دستگاههای کاربردی قدیمی اعم از تلفن ، تلویزیون ،دستگاه تایپ و تکثیر ، اسلاید ، دوربین فیلمبرداری ،ضبط صوت ، رادیو، آلات موسیقی ، کتاب های درسی ، دفاتر و لوازم التحریر قدیمی ، لوحه های درسی ، مجلات و روزنامه ،و… از جمله وسایلی است که در این موزه نگهداری می شود.

رییس آموزش و پرورش بافق همچنین با اشاره به اینکه قریب به دو سال است که پیگیری و جمع آوری وسایل در دستور کار قرار گرفته است بیان کرد: جمع آوری وسایل هزینه ای آنچنان نداشته اما به منظور تعمیر، راه اندازی،رنگ آمیزی، روشنایی و همچنین تجهیز سالن به میز و صندلی بالغ بر ۵ میلیون تومان هزینه پرداخت شده است.

رنجبر تصریح کرد: این کار توسط سید جلال بهشتی کارمند آموزش و پرورش و با مساعدت اداره انجام شده است.
photo_2017-01-31_11-45-55-300x240

هیات رئیسه و اعضای هیات انجمن های ورزشی شهرستان بافق معرفی گردیدند

علی اصغر رنجبر ، محمد رضا کاظمی و ناهید مظفری طی حکمی از طرف رضا نارگانی سرپرست اداره ورزش و جوانان بافق وبنا به پیشنهاد رئیس هیات انجمن های ورزشی شهرستان بافق بعنوان اعضای هیات رئیسه انجمن های ورزشی این شهرستان معرفی گردیدند.

به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان بافق ” صبح امروز دوشنبه ۱۱ بهمن ماه ۱۳۹۵ و با حضور رضا نارگانی سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان بافق ، محمد رضا کاظمی عضو هیات رئیسه هیات انجمن های ورزشی ، نصرالله عبداللهی رئیس هیات انجمن های ورزشی و اعضای هیات رئیسه احکام دیگر اعضای این هیات نیز ابلاغ گردید .

طی این احکام عصمت بابایی بعنوان نایب رئیس هیات ، محمد رضا فتاحی بعنوان دبیر هیات ، مهناز عباسی بعنوان خزانه دار ، ریحانه رستگار بعنوان مسئول کمیته مربیان ، زهرا فتاحی بعنوان مسئول کمیته استعدادیابی ، زینت منصوریان بعنوان مسئول کمیته مسابقات ، صدیقه سازمند بعنوان مسئول کمیته داوران و راضیه بیگی بعنوان مسئول کمیته روابط عمومی هیات معرفی گردیدند .

ورزش