اقتصاد مقاومتی جزء لاینفک برنامه‌های شهرداری بافق است

توسعه پایدار، خانواده‌محوری، استفاده از تمامی‌پتانسیل‌های بومی‌ محلی و در محافظت از ذهنیت‌های فرهنگی، مذهبی و اجتماعی از جمله مسائل مهمی‌است که در تمامی‌برنامه‌های عمرانی، فرهنگی، توسعه‌ای و مدیریت شهری شهرداری بافق دیده شده و بدان اهتمام ویژه‌ای ورزیده می‌شود. به بهانه برگزاری جشنواره نوروزی و سمپوزیوم ساخت سردیس شهدا و مفاخر در بافق با سید علی نوروززاده شهردار شهرستان بافق به گفتگویی کوتاه نشسته‌ایم.
نوروززاده معتقد است جشنواره نوروزی ۹۶ و سمپوزیوم ساخت سردیس سرداران شهید و مشاهیر بافق این شهرستان در تفرجگاه آبشار این شهرستان قطعا مجموعه مدیریت شهری بافق را به اهداف از پیش تعیین شده خود نزدیک تر خواهد ساخت. شهردار بافق همچنین می‌گوید: به منظور احیای آداب، رسوم و سنت‌های گذشته بافق و معرفی این سنت‌ها و همچنین جذب بیشتر گردشگر در نوروز ۹۶ این جشنواره و سمپوزیوم با محوریت پاسداشت یاد و نام سرداران شهید و مشاهیر بافق برگزار خواهد شد.
از وی درباره اهتمام ویژه شهرداری به محورهای مهم اقتصاد مقاومتی که با برنامه‌های آن ارگان خدمات رسان در ارتباط است، می‌پرسیم که وی در پاسخ می‌گوید: نه در این برنامه که در بیشتر برنامه‌های شهرداری بافق، محورهای مهم اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، نصب‌العین قرار دارد. استفاده از توانمندی‌های بومی، بهره وری حداکثری و پرهیز از ریخت و پاش‌های بی‌مورد در کنار حرکت به سوی تعالی و پیشرفت در سایه اعتماد داشتن به نیروهای جوان و عمدتا بومی، تنها گوشه‌هایی از این مورد توجه قرار دادن اقتصاد مقاومتی و محتوای سازنده آن است.
نوروز زاده تاکید دارد در نظر داریم در این شهر کویری، نوروزی متفاوت با نوروز سال‌های گذشته داشته باشیم و در همین راستا از اول تا ۱۳ فروردین ۹۶ جشنواره نوروزی و سمپوزیوم ساخت سردیس (نیم تنه) مشاهیر و نام آوران و همچنین سرداران شجاع شهرستان بافق به صورت همزمان برگزار خواهد شد. وی با یادآوری این‌که حداقل ۸ هنرمند برجسته کشوری برای شرکت در سمپوزیوم ساخت سردیس شهدا و مفاخر شرکت می‌کنند، افزود: در این سمپوزیوم، سردیس ۵ سردار شهید دفاع مقدس بافق، همچنین آیت الله شیخ محمد‌تقی بافقی (شهید امر به معروف) و مرحوم آیت‌الله میرغنی‌زاده اولین امام جمعه دیارمان ساخته خواهد شد.
پخت غذاهای محلی، مسابقات شاد خانوادگی، مسابقه سفره هفت‌سین ایرانی – اسلامی، اجرای ورزش‌های زورخانه‌ای، بازی‌های بومی-‌ محلی، اجرای جنگ شبانه با حضور هنرمندان بومی ‌و کشوری، غرفه‌های آموزشی و سرگرمی‌کودکان مهم‌ترین اهداف و برنامه‌های در نظر گرفته شده در راستای احیا و معرفی این آیین‌ها و سنت‌ها و همچنین جذب بیشتر گردشگر به شهرستان بافق از دیگر برنامه‌های جشنواره نوروزی است.
نوروززاده سیاست‌های کلی نظام در بحث میراث فرهنگی و گردشگری را هم یادآور شد و افزود: شهرداری بافق در حوزه گردشگری، فرهنگی و هنری کمک به نهادهای حمایتی، درختکاری و ساخت و سازها همواره موضوع فرهنگ ایرانی- اسلامی‌را در نظر گرفته است.

حكم شلاق كارگران معدن بافق لغو شد

«حكم دادگاه ٧ نفر از كارگران معدن سنگ‌ آهن بافق از طرف شعبه اول دادگاه تجديد نظر استان يزد ابلاغ شد. در دادنامه صادره بدوي، حكم صادره، ٧ ماه حبس و ٣٠ ضربه شلاق بود كه براي مدت ٥ سال تعليق شده بود اما در دادنامه تجديد نظر مدت تعليق به سه سال تقليل يافته و ٣٠ ضربه شلاق به يك ميليون تومان جريمه نقدي براي هر كدام از هفت نفر تبديل شده است.»

حكم دادگاه ٧ نفر از كارگران معدن سنگ‌ آهن بافق از طرف شعبه اول دادگاه تجديد نظر استان يزد ابلاغ شد. در دادنامه صادره بدوي، حكم صادره، ٧ ماه حبس و ٣٠ ضربه شلاق بود كه براي مدت ٥ سال تعليق شده بود اما در دادنامه تجديد نظر مدت تعليق به سه سال تقليل يافته و ٣٠ ضربه شلاق به يك ميليون تومان جريمه نقدي براي هر كدام از هفت نفر تبديل شده است.»

به گزارش ایسنا، روزنامه اعتماد نوشت: «خرداد ماه سال جاري، زماني كه مقام‌هاي دولتي و برخي نمايندگان مجلس در حال ابراز تاسف از اجراي حكم شلاق كارگران معدن طلاي آق‌دره بودند، خبر رسيد كه حكم شلاق براي تعداد ديگري از كارگران صادر شده است. اين‌ بار نوبت به كارگران معدن سنگ‌ آهن بافق رسيده بود. حكم تعليقي شلاق اين كارگران حالا پس از گذشت چند ماه و در حكم نهايي حذف شده است؛ اتفاقي كه از ديد وكيل اين كارگران اتفاق مثبتي است.

وكيل جمعي از كارگران معدن سنگ‌ آهن مركزي بافق به خبرگزاري «ايلنا» گفت: «حكم دادگاه ٧ نفر از كارگران معدن سنگ‌ آهن بافق از طرف شعبه اول دادگاه تجديد نظر استان يزد ابلاغ شد. در دادنامه صادره بدوي، حكم صادره، ٧ ماه حبس و ٣٠ ضربه شلاق بود كه براي مدت ٥ سال تعليق شده بود اما در دادنامه تجديد نظر مدت تعليق به سه سال تقليل يافته و ٣٠ ضربه شلاق به يك ميليون تومان جريمه نقدي براي هر كدام از هفت نفر تبديل شده است.»

محمدعلي جداری فروغی در خصوص حكم نهايي گفت: «از نظر من در پرونده دلايلي مبني بر محكوميت كارگران وجود نداشت ولي با وجود اين مساله، تقليل مدت تعليق حكم و نيز تبديل شلاق به جريمه نقدي، تغييرات مثبتي است كه اتفاق افتاده است.»

خرداد ماه دو سال پيش بود كه خبر رسيد كارگران شركت سنگ‌ آهن مركزي شهرستان بافق در اعتراض به عرضه ۲۸/۵ درصد از سهام اين شركت معدني در فرابورس كه به قصد خصوصي‌سازي انجام گرفته است، از تاريخ ۲۷ ارديبهشت دست از كار كشيده‌اند. كارگران معتقد بودند خصوصي‌سازي به تعديل نيرو و كاهش دستمزد‌ها منجر خواهد شد، زيرا كارفرماي بخش خصوصي به دنبال افزايش توليد با هزينه كمتر و سود بيشتر است. تحصن ٣٩ روزه آنها تبديل به يكي از طولاني‌ترين تحصن‌هاي كارگري پس از انقلاب شد. خرداد ماه و با صدور حكم شلاق براي كارگران وكيل آنها در خصوص لزوم رسيدگي به مسائل صنفي و تجمعات كارگري از طريق غير قضايي به «اعتماد» گفت: «اصولا براي رسيدگي به اختلافات مابين كارگر و كارفرما، ابتدا مسائل در شوراي كارگاه اداره كار مطرح شود و در مرحله بالاتر به هيات‌هاي حل اختلاف اداره كار ارجاع شود.»

يكي از خبرسازترين اتفاقات كارگري سال ٩٥ اجراي حكم شلاق كارگران معدن طلاي آق‌دره بود كه سبب شد صداي اعتراض فعالان كارگري بلند شود و به دنبال رسانه‌اي شدن موضوع، مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان آذربايجان غربي به دليل بي‌اطلاعي از اجراي حكم مجازات شلاق اين كارگران با حكم وزير كار از سمت خود بركنار شود. به نظر مي‌رسد عواقب همان حكم بود كه سبب شد در حكم نهايي كارگران معدن بافق، سايه مجازات شلاق از سر آنها برداشته شود.»

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد بیان کرد: ما تعامل داریم ولی نه با شیطان بزرگ

به گزارش بافق پویا به نقل از بافق خبر؛ با حضور فرمانده سپه الغدیر استان یزد، امام‌جمعه بافق، فرماندار و مسئولین ادارات این شهرستان آیین تودیع و معارفه فرمانده بسیج ناحیه بافق برگزار شد.

سردار فتوحی گفت: بحث آشتی ملی حاصل تفکر دانشکده امنیت ملی آمریکا است. ملت ایران شعار تعامل با آمریکا را با مرگ بر آمریکا پاسخ داد.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد در ادامه گفت: امروز دشمن در جنگ سخت شکست‌خورده و نقشه‌های دشمن در خاورمیانه و آسیای مرکزی نقش بر آب‌شده است اما نقشه معاویه با فتنه‌ای دیگر و بانامی دیگر شروع‌شده است.

سردار فتوحی اظهار داشت: امروز تفکر غرب‌گرا بافرهنگ دیپلماسی غرب آشتی ملی را عنوان کرده است باید بدانیم که پشت این آشتی ملی تفکر دانشکده امنیت ملی آمریکا است و بداند اگر دیروز با شعار با قرآن نمی‌جنگیم سر دادند و قرآن سرنیزه کردند و صحنه نبرد را تغییر دادند امروز نمی‌توانند شما شعار تعامل با امریکا را سرنیزه کنند ملت ایران جواب این تعامل را با شعار مرگ بر امریکا خواهد داد.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد بیان کرد: ما تعامل داریم ولی نه با شیطان بزرگ و عاملان فتنه و کسانی که فرهنگ دیپلماسی غر ب گرا دارند. شما می‌خواهید آمریکای جنایتکار را بزرگ و اعلام کنید با ما جنگ دارد آمریکا نمی‌تواند کشور خود را مدیریت کند شما می‌گویید می‌خواهد با ما بجنگد.

سردار علی‌اکبر فتوحی در ادامه اظهار داشت: امروز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از هوا و دریا و زمین با آمادگی کامل از این مرزوبوم حفظ و حراست خواهند کرد.

فرمانده سپاه الغدیر استان گفت: در فرماندهی جلوه‌ای از رهبری وجود دارد هر کشوری که رهبری بزرگ دارد از قدرتی بزرگ برخورداراست زیرا بزرگی این رهبر در ملت تکثیر و تفسیر می‌شود جوامعی که رهبران بزرگ دارند تک‌تک مردمش بزرگ می‌باشند و این رهبری امروز در جهان در یک کشور است آن‌هم مقام معظم رهبری می‌باشند.

سردار فتوحی گفت در ادامه به شرایط امروز جهان اشاره و بیان داشت: امروز ما در شرایط خطیر، تاریخی و منحصربه‌فردی زندگی می‌کنیم زیرا تاریخ اسلام، غرب و جهان در فراز و نشیب‌های چرخشی و راهبردی قرارگرفته و سپاه باید میدان‌دار این تحول باشد

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد در پایان گفت: فضای فعلی و آینده نظام و انقلاب اسلامی و نقشی که سپاه در چنین موقعیتی بر عهده دارد مستلزم داشتن فرماندهان و نیروهای بسیار توانمند، بصیر، آینده‌نگر و با بینش و نگرش و شناختی راهبردی باشد. واژه بسیج برای همه قدرت‌های جهان امروز شناخته‌شده است جهان قدرت بسیج را رسمیت می‌شناسد و ما باید چهره بسیج را در جامعه تبیین کنیم.

حقوق مدیران برای مردم شفاف شود/ به عنوان یک نماینده همچنان سردرگم هستم

نماینده مردم بافق و مهریز در مجلس خواستار شفاف‌سازی مصوبه مجلس درباره حقوق‌های مدیران شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، محمدرضا صباغیان نماینده مردم بافق و مهریز در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۱۵ اسفند) قوه مقننه، با استناد به اصل ۳ قانون اساسی در اخطاری گفت: در موضوع حقوق‌ها بنده به عنوان یک نماینده همچنان سردرگم هستم.

وی با تاکید بر اینکه نقد مردم را باید پذیرا باشیم چون این اصل نظام اسلامی است، ادامه داد: باید بحث حقوق‌ها را برای مردم شفاف کنیم.

نماینده مردم بافق و مهریز در مجلس با بیان اینکه حقوق‌های نجومی غیرقانونی بوده و مجلس برای آن سقفی تعیین کرده است، اظهار داشت: سقف حقوق مدیران با مصوبه مجلس از ۵۰ میلیون تومان به ۱۲ میلیون تومان رسیده است.

صباغیان تصریح کرد: اگر حقوق‌های نجومی قانونی بود، باید از دریافت‌کنندگان آن که ملامت‌هایی شنیده‌اند، اعاده حیثیت شود و اگر غیرقانونی بوده همچنان پرداخت ۱۴ میلیون تومان به مدیران غیرقانونی است.

وی افزود: در سال آینده حقوق کارگران تنها ۱۰ درصد افزایش می‌یابد اما حقوق مدیران ۱۷ برابر حقوق شده است، این در حالیست که در قانون حداکثر ۷ برابر حداقل حقوق برای مدیران پیش‌بینی شده است. امروز چه پاسخی برای این موضوع برای مردم داریم؟

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار این نماینده مجلس گفت: اگر متن را دقیق بخوانید برای شما موضوع روشن می‌شود.

وی ادامه داد: مجلس برای مدیران سقف دریافتی گذاشته و در تبصره‌ای افزایش ۳۰ درصدی را برای کسانی گنجانده که در مناطق محروم خدمت می‌کنند یا کار ویژه‌ای انجام داده‌اند که آن هم با نظر رئیس جمهور، معاون اول و وزرای دولت است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کار آقایان خیرخواهانه بود، اظهار داشت: وقتی مشخص شد در قانون خدمات کشوری رخنه‌ای درباره پرداخت‌های فوق‌العاده مستمر در دریافتی‌های کل مدیران ایجاد شده مجلس ورود پیدا کرد و برای آن سقفی دو برابر حداکثر حقوق را گذاشت.

دادگاه تجدید نظر 7 کارگر معدن بافق برگزار شد/ انتظار صدور حکم برائت

وی افزود: در این دادگاه، موکلین و اینجانب، دفاعیات مشروح خود را انجام دادیم و اعلام کردیم در تجمعی که چندهزار کارگر شرکت داشته اند، موکلین هم حضور داشته ولی هیچ گونه اخلال در نظم و ممانعت از کار صورت نگرفته است؛ لذا اتهام اخلال در نظم وارد نیست و باید حکم بدوی صادره فسخ شود.

محمدعلی جداری فروغی (وکیل دادگستری) در تماس تلفنی با ایلنا از برگزاری دادگاه ۷ کارگر معدن سنگ آهن مرکزی بافق خبر داد.

فروغی گفت: در ساعت نُه صبح امروز (۱۴ اسفند)، جلسه رسیدگی به تجدیدنظرخواهی موکلینم در شعبه اول دادگاه تجدیدنظر استان یزد انجام شد.

وی افزود: در این دادگاه، موکلین و اینجانب، دفاعیات مشروح خود را انجام دادیم و اعلام کردیم در تجمعی که چندهزار کارگر شرکت داشته اند، موکلین هم حضور داشته ولی هیچ گونه اخلال در نظم و ممانعت از کار صورت نگرفته است؛ لذا اتهام اخلال در نظم وارد نیست و باید حکم بدوی صادره فسخ شود.

این وکیل دادگستری در ادامه اظهار داشت: علاوه بر آن که دلایل و مستندات علیه کارگران در پرونده موجود نیست، شرکت سنگ آهن نیز رضایت کامل خود را اعلام کرده ؛ بنابراین امیدوارم ظرف یک هفته مهلت قانونی، حکم تبرئه صادر شود.

گفتنی است، ۷ کارگر معدن سنگ آهن بافق در دادگاه بدوی هریک به ۷ ماه حبس و ۳۰ ضربه شلاق تعلیقی به مدت ۵ سال محکوم شده‌اند.

مسئولین برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید بیشتر تلاش کنند

خطیب جمعه شهرستان بافق در رابطه با اقتصاد مقاومتی گفت:مقام معظم رهبری خطاب به مسئولین نظام فرمودند: در راستای اقتصاد مقاومتی گزارش دهندکه تا امروز چه کردند برنامه هایشان برای آینده چیست؟راهکارهای خود را مطرح کنند.

حجت الاسلام سلیمانی در خصوص کینه توزی دشمن عنوان داشت: دشمن هرگز از کینه توزی دست برنخواهد داشت تحریم ها برای این است که مردم را تحت فشار قرار دهند تا مردم نسبت به نظام عکس العمل نشان دهند.دشمن میخواهد فشار اقتصادی و مالی بر گرده مردم سنگین شود تا نسبت به نظام بدبین شوند.

وی در رابطه با بارندگی های امسال اظهار داشت:خوشبختانه خداوند به کشورمان عنایت دارد وامسال بارندگی خوبی در سراسر کشور بوده. درجلسه ای که چند روز پیش در یزد برگزار شد محاسبه میزان بارندگی در این جلسه مورد بررسی قرار گرفته بود که ابرکوه رتبه اول و بافق در رتبه دوم از نظر بارندگی قرار داشت.

سلیمانی افزود:الحمدلله در حال حاضر شرایط خوبی وجود دارد و مردم ما مردم خوبی هستند مسئولین باید راهکارارائه بدهند و تلاش کنند خصوصا در زمینه دام و کشاورزی .خوشبختانه زمینه فراهم است وامسال بارندگی خوبی شده است.

خطیب جمعه شهرستان در خصوص شرایط روستاها گفت: در گذشته بیشترین مواد غذایی و لبنی از روستاها به شهر می آمد اما امروز این مسئله برعکس شده، ما باید در زمینه دام ،طیور و کشاورزی برنامه ریزی دقیق کنیم.

سلیمانی در ادامه بیان داشت: مسئولینی که باید درراستای اقتصاد مقاومتی تلاش کنند برنامه و راهکارهای خود را ارائه دهند اگر امروز روستاها از نظر امکانات تامین شوند بسیاری از مشکلات حل و مهاجرت روستائیان به شهرها کمتر خواهد شد.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص شعر و مداحی گفت:موضوعی که رهبری به آن اشاره داشتند شعر و مداحی بود مسئله ای که ایشان مطرح کردند این بود که مداحی ،سخنرانی و تعزیه ای که در آن از انقلاب سخنی مطرح نشود سکولار است.

خطیب جمعه شهرستان در رابطه با سخنرانی ائمه معصوم (ع)بیان داشت: تمام ائمه محور سخنرانی هایشان سیاسی بود کسی که مداحی یا سخنرانی میکند باید در مورد انقلاب ،ظلم وستم ،مسائل سیاسی سخن بگوید و در ادامه اشاره به ماجرای فدک و خطبه خوانی حضرت زهرا(س)که هدف ایشان به خاطر زمین فدک نبود بلکه برای اثبات حقانیت علی(ع)وآشکار ساختن ظلم و جور حاکم در آن زمان بود.

سلیمانی با اشاره به رزمایش ولایت در آبهای خیلیج فارس که از ۱۱بهمن تا هفته گذشته ادامه داشت گفت:۲میلیون متر مکعب تحت پوشش این رزمایش بزرگ بود با تمام تجهیزات و قدرت دریائی کشور به نمایش گذاشته شد.

وی در ادامه افزود: تمام حرکتهای ما در منطقه توسط دشمن رصد میشود ایران به دنیا ثابت کرد که قدرت دارد، هرچه دشمن ما را تهدید و تحریم کند قرار نیست ما در مقابل آنها کوتاه بیاییم قدرت نیروی دریائی ما دراین رزمایش آشکار شد.

سلیمانی در پایان اشاره ای به هفته احسان و نیکوکاری و هفته درخت کاری و منابع طبیعی کرد وگفت:۱۴ اسفند روز پایه گذاری کمیته امداد توسط امام خمینی (ره) بود.از آنجائی که در آستانه نوروز هستیم کسانی که توان مالی دارند سعی کنند به افراد نیازمند نیز کمک کنند.

اگر دچار مسائل محلی و منطقه ای شویم و کارهای فرعی پیشه کنیم طبیعتاً مجلس جایگاهش را از دست خواهیم داد

نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی انتقاداتی را به نحوه عملکرد مجلس وارد کرد.

به گزارش ایسنا، محمدرضا صباغیان در تذکری گفت: آیه استرجاع توسط همکاران دیگرمان نیز خوانده شد اما من هم به سهم خود باید این آیه را بخوانم که سال ها است برای مجلس خوانده می شود.
او ادامه داد: متأسفانه متوجه نیستیم که مجلس دارد ضعیف می شود. مجلس دو وظیفه قانون گذاری و نظارت دارد. اگر این دو وظیفه را به نحو احسن انجام دهد جایگاه بالایی خواهد داشت و در رأس امور است، اما اگر دچار مسائل محلی و منطقه ای شویم و کارهای فرعی پیشه کنیم طبیعتاً این جایگاه را از دست خواهیم داد.
این نماینده مجلس تأکید کرد: هر قدر بعد نظارتی ما ضعیف شود دستگاه های دیگر آن را تصاحب می کنند. ما باید در زمینه نظارت کار خودمان را خوب انجام دهیم تا دیگران وظیفه ما را تحت الشعاع قرار دهند. در برنامه ششم و بودجه مسائلی را تصویب کردیم که سایر دستگاه ها آن را لغو کردند. اگر اینطور باشد آیه استرجاع را خودمان برای خودمان می خوانیم.

حقوق معلمین عزیز و حق التدریس باید به موقع پرداخت شود

محمد رضا صباغیان بافقی با بیان اینکه همه ما و شما اطلاع داریم که وضعیت معیشتی فرهنگیان چگونه است اظهارر داشت: این قشر علیرغم آنکه در جامعه ما بسیار مورد تمجید و تعریف قرار می گیرند ولی در سخت ترین شرایط زندگی می کنند.

وی افزود: اگر ما نگاهی به جامعه فرهنگیان بویژه در کشورهای دیگر و حتی کشور همسایه افغانستان داشته باشیم میی بینیم جایگاه معلمان و فرهنگیان بسیار مورد احترام است.

نماینده مردم بافق با اشاره به اینکه متاسفانه در کشور ما بویژه در این چند دهه اخیر جایگاه معلمان تنزل پیدا کرده استت تصریح کرد: برخی اوقات حقوق معلمین هم کفاف زندگی را نمی دهد و همه ناراضی هستند اما معلمان حق التدریس و حمایتی به هیچ وجه آن جایگاه معلمی که معلمین دیگر هم دارند ندارند.
صباغیان در مجلس
وی با بیان اینکه حقوق معلمین حق التدریس در بسیاری از اوقات سه یا چهار ماه و حتی تا نهم ماه با تاخیر پرداخت میی شود خاطر نشان کرد: دفاع از حق این عزیزان یک تکلیف سنگین روی دوش ما و شما است تا اقدام و تصمیمی صحیح گرفته شود .

صباغیان ادامه داد:می بایست حقوق معلمین عزیز و حق التدریس به موقع پرداخت شود حقوقی که بعضا در شرایط بدد اقتصادی امروزی ماهیانه ۴۰۰ هزار تومان است .

وی بیان کرد:از نمایندگان و رییس مجلس شورای اسلامی خواهش می کنم به شرط آنکه سازمان اداری استخدامی کشورر مجلس شورای اسلامی باشد مصوبه شامل حق التدریسی ها هم بشود و این قشر سرباز معلم، حق التدریس، قراردادی ها و حمایتی ها تحت پوشش قرار گیرند.

نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه مهریز یادآور شد:چنانچه امروز این مورد اصلاح و دیده نشود این قشر هم طبیعتا بازز وضعیتی که گذشته داشتند را خواهند داشت.

صباغیان از نمایندگان و رییس مجلس شورای اسلامی خواست تا در مصوبه مجلس این بند دفاع از حقوق معلمین حقق التدریس لحاظ شود.

دیدار سرپرست فرمانداری بافق بارئيس هيات عامل سازمان توسعه و نوسازي معادن کشور

محمد زاده رحمانی” سرپرست فرمانداری بافق با “مهدی كرباسيان” رئيس هيات عامل سازمان توسعه و نوسازي معادن و “وجیه الله جعفري” مدیرعامل شرکت تهيه و توليد مواد معدني وزارت صنعت، معدن و تجارت دیدار و گفتگو کرد.
سرپرست فرمانداری بافق در سفر خود به تهران كه مدير مجتمع معادن فلات مركزي نيز حضور داشت با معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئيس هيات عامل سازمان توسعه و نوسازي معادن و همچنین با مدیرعامل شرکت تهيه و توليد مواد معدني وزارت صنعت، معدن و تجارت دیدار و پیرامون پروژه های عمرانی در دست اقدام و توسعه صنایع جوار معدنی شهرستان بافق گفتگو کرد.

محمد زاده رحمانی در خصوص دیدار با کرباسیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: در این نشست پیرامون موضوعاتی از جمله پرداخت مطالبات پیمانکار بیمارستان ۹۶ تختخوابی بافق، حمایت از تیم های ورزشی شهرستان و افزايش تعهد تکمیل بزرگراه بافق- یزد از ۵ کیلومتر به ۷ کیلومتر بحث و تصمیم گیری شد.
image_134398
سرپرست فرمانداری بافق در ادامه، پیرامون دیدار خود با مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در این دیدار نیز موضوعاتی از جمله تسریع در روند فرآیند اداری جذب و استقرار سرمایه گذار جهت احداث کارخانه آهن اسفنجی، اتخاذ تدابیر لازم جهت پیشگیری از تضییع حقوق کارگران مجتمع فسفات اسفوردي و تاکید بر احداث صنایع جوارمعدنی آن به ویژه کارخانه تولید اسید فسفریک مورد تاکید قرار گرفت که وجیه الله جعفری مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی در این باره قول مساعدت و همکاری داد.

روابط عمومی فرمانداری بافق

تذکر نماینده مهریز و بافق نسبت به عدم تشکیل شورای عالی محیط زیست

نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس در تذکری با بیان این که «دولت به موضوع اقتصاد مقاومتی و تولید شیر توسط دامداران توجهی نمی کند» از عدم تشکیل شورای عالی محیط زیست نیز انتقاد کرد.

به گزارش ایسنا، محمدرضا صباغیان در تذکری شفاهی خطاب به رئیس جمهور اظهار کرد: متاسفانه شورای عالی محیط زیست تشکیل نشده و بسیاری از دستگاه ها به همین دلیل دچار مشکلاتی شده اند، ضمن اینکه مردم به ویژه دامداران در منطقه فریدن و ابرکوه نیز به دلیل عدم تشکیل شورای عالی محیط زیست با مشکلات بسیاری مواجه هستند.
نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس همچنین در تذکری به وزیر جهاد کشاورزی گفت: خرید شیر در حوزه انتخابیه فریدن و ابرکوه علی رغم هزینه های بسیاری که از سوی مردم صورت گرفته، مشکلات زیادی دارد و شیر تولیدی از دامداران خریداری نمی شود و دامداران در حال ورشکستگی هستند که مسئولان باید برای این موضوع راهکارهای مناسب اتخاذ کنند.
این عضو کمیسیون شوراهای مجلس با انتقاد از بی توجهی به بیکاری دامداران در منطقه فریدن و ابرکوه بیان کرد: دولت به موضوع اقتصاد مقاومتی و تولید شیر توسط دامداران توجهی نمی کند.

شرایط ثبت نام کاندیداهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا اعلام شد

به گزارش کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان بافق؛ محمد زاده رحمانی، رییس هیات اجرایی انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان بافق شرایط ثبت نام کاندیداهای پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا بر اساس ماده ۲۶ قانون را به شرح ذیل اعلام نمود:
– تابعیت جمهوری اسلامی ایران
-حداقل سن ۲۵سال تمام
-اعتقاد و التزام عملی به اسلام و ولایت مطلقه فقیه
-ابراز وفاداری به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
-دارا بودن سواد خواندن و نوشتن برای شوراهای روستاهای تا دویست خانوار جمعیت
-داشتن مدرک تحصیلی دیپلم برای شورای روستاهای بالای دویست خانوار جمعیت
-داشتن حداقل مدرک تحصیلی فوق دیپلم یا معادل آن برای شورای شهرهای تا بیست هزار نفر جمعیت
-داشتن حداقل مدرک لیسانس یا معادل آن برای شورای شهرهای بالای بیست هزار نفر جمیعت
-کسانی که در دوره های قبل عضو شورا بوده اند به شرطی که در همان محل کاندیدای عضویت در شورا باشند از شرط مدرک معافند.
-دارا بودن کارت پایان خدمت وظیفه یا کارت معافیت دائم برای داوطلبان مرد
– ارائه گواهی عدم سوء پیشینه.

اخذ ۱۳ دستور برای رونق میراث فرهنگی حوزه انتخابیه در دیدار صباغیان با معاون رئیس جمهور

در دیدار امروز نماینده مردم شهرستانهای ابرکوه،بافق،بهاباد،خاتم و مهریز با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور دستورات لازم برای رونق میراث فرهنگی حوزه انتخابیه مهریز اخذ شد.

محمدرضا صباغیان صبح امروز با حضور در مهریز و تشکیل جلسه با زهرا احمدی پور در خصوص پتانسیلهای میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستانهای حوزه انتخابیه با وی بحث و تبادل نظر کرد.

در این جلسه ۱۳ دستور از معاون رئیس جمهور برای رونق میراث فرهنگی شهرستانهای ذکر شده در خصوص تامین نیروی انسانی و تخصیص اعتبار و تسهیلات لازم برای مرمت و بازسازی بناهای تاریخی اخذ شد.

صباغیان همچنین در همراهی با رئیس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری از قلعه سریز،باغ جهانی پهلوانپور و باغ آهوی شهرستان مهریز بازدید نمود.

لازم به ذکر است تحقق دستورات اخذ شده، پیگری مسؤلین استانی و شهرستانی در این زمینه را می طلبد.
429909967_118471_6280362642826184693-300x300

فلسطین، مسئله اول جهان اسلام است

حجت الاسلام سید جواد سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته بافق اظهار داشت: امت اسلامی نباید اجازه دهد که شرایط کنونی منطقه ، تبلیغات شوم دشمن و سایر چیزها بر عزم و اراده آهنین آنان برای دفاع از فلسطین و آزادی قدس شریف تأثیر بگذارد .
امام جمعه بافق گفت: بحول و قوه الهی و به برکت نیروی مقاومت نشانه هایی از افول صهیونیست فاسد جهانی در حال خودنمائی است و حزب الله لبنان با اتکاء به قدرت ایمان و اراده خلل ناپذیر خود و با وحدت و همدلی همه فرزندان اسلام طومار این رژیم جعلی را در هم خواهد پیچید.
وی همچنین با اشاره به شرایط سخت زیست محیطی خوزستان و اینکه مقام معظم رهبری نسبت به کندی حل مشکلات مردم نگران هستند تصریح کرد : مردم صبور و سخت کوش خوزستان نباید بیش از این دچار مشکل شوند و همه مسؤلین موظف هستند مشکلات زیست محیطی این مردم مؤمن و ولایتمدار را هر چه سریعتر بر طرف کنند.
خطیب نماز جمعه بافق در بخش دیگری از سخنانش در ادامه سلسله مباحث سبک زندگی دینی به موضوع پاکیزگی و نظافت پرداخت و افزود: مسئله پاکیزگی و نظافت تنها به ظاهر انسان و محیط بیرونی مربوط نیست بلکه مهمتر از آن پاکیزگی درون و طهارت روح است .
او اضافه کرد: ما بعنوان مسلمان باید تسلیم اوامر و نواهی خداوند متعال و خاندان عصمت و طهارات (ع) باشیم و از جمله مؤکدات دین مبین اسلام موضوع محیط زندگی انسان است که باید از هر حیث نظیف و طاهر باشد .
سلیمانی با اشاره به روایاتی از نبی مکرم اسلام (ص) گفت: پیامبر بزرگوار اسلام بر مسئله نظافت و پاکیزگی جسم و روح همواره تأکید فرموده اند و پیروان خود را به دوری از الگوهای یهودیت ترغیب می کرد و می گفت نظافت و پاکیزگی از علائم و نشانه های دین است .
امام جمعه بافق سالروز امور تربیتی را یاد آور شد و افزود: انسان اگر تربیت دینی نشود باید منتظر حادثه باشد و غفلت از تربیت دینی انسان را به پستی و نابودی می کشاند .
سیره مبارزاتی حضرت آیت الله فاضل لنکرانی و بیان مجاهدت های این عالم ربانی و گرامیداشت سالروز ارتحال این فقیه بزرگوار از دیگر مباحثی بود که حجت الاسلام سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته بافق به آن پرداخت.
ایرنا

به مسئولینی که صورتجلسه ۹۳/۶/۹ را امضا کرده اند تذکر می دهم باید پاسخگو و پیگیر مفاد آن باشند

نماینده مردم بافق، بهاباد، مهریز، خاتم و ابرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: به مسئولینی که صورتجلسه ۹۳/۶/۹ را امضا کرده اند تذکر می دهم باید پاسخگو و پیگیر مفاد آن باشند.

محمد رضا صباغیان بافقی در سیزدهمین جلسه گزارش دهی کارگروه مطالبات مردمی و کارگران شرکت سنگ آهن مرکزی ضمن تقدیر از حضور مردم و اعضای شورای اسلامی و همچنین فرماندار اظهار داشت: مسئولینی که اسامی و امضای آنان در ذیل صورتجلسه است باید در جلسه گزارش دهی حضور داشته باشند.

نماینده مردم حوزه انتخابیه مهریز با بیان اینکه عدم حضور مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی ثبت یک نمره منفی در کارنامه اش را به همراه دارد عنوان کرد:عدم حضور یک ضعف است گزارش دهی نیامدن در جلسه یعنی دیر پرداخت شدن حقوق کارگر یعنی تعطیلی گندله و فولاد.

وی افزود: آقای مدیر عامل شما حمایت شدید به عنوان نماینده مردم به تمامی کسانی که پای صورتجلسه را امضا کرده اند تذکر می دهم در زمانی که روابط جای ضوابط را گرفته است اگر صورتجلسه و مطالبات مردمی پیگیری نشود مانند گذشته هیچ اتفاقی رخ نخواهد داد.

صباغیان با اشاره به اینکه از شورا و فرماندار نیز توقع است که از مسئولین بخواهند تا در این جلسه حضور داشته باشند بیان کرد: مسیولین استانی نیز امضا و تعهد دادند و باید پاسخگو باشند.
جلسه کارگروه

نماینده مردم بافق عدم حضور مردم را در جلسه گزارش دهی نبود گندله و فولاد و دیگر صنایع جوار معدنی دانست و خاطر نشان کرد:چنانچه کارگروه و پیگیری و جلسه گزارش دهی نباشد گندله ای که لنگان لنگان می رود وجود نخواهد داشت.

این مقام مسئول همچنین در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه اکنون نماینده شما پاسخگو به مسائل و مشکلات است گفت : بیش از نه ماه از حضور بنده در مجلس شورای اسلامی می گذرد سعی کرده ام پیگیر حل مشکلات و کارها باشم .

وی با بیان اینکه نمایندگان اذعان دارند پرداختن به مسائل فرعی ظلم به حق مردم است تصریح کرد:نماینده باید در کنار انجام دو وظیفه اصلی به مسائل دیگر نیز توجه کند و به سمتی حرکت نماید که دو وظیفه را نیز به طور کامل و جامع انجام دهد.

صباغیان با اشاره به برگزاری جلسه های متعدد با اقشار مردم و مسئولین شهرستانی، استانی و کشوری به بیان گزارشی از عملکرد نه ماهه خود نمود و بیان کرد:۵۵ بازدید از شهرستان های حوزه انتخابیه، تشکیل مجمع نمایندگان همراه در استان، برگزاری ۶۵ جلسه با استاندار و مدیران کل استان،برگزاری ۱۷ جلسه در سطح کشور با وزرا، گرفتن ۱۹ دستور وزیر راه و شهرسازی ، ۱۵ دستور از وزیر بهداشت، ۵ دستور از وزیر کشور، ۱۴ دستور از رییس کمیته امداد، اخذ دستور وزیر بهداشت برای تامین آمبولانس، پیگیری افزایش محدوده قانونی بافق، پیگیری اراضی مسکونی کارگران سنگ آهن، طرح اصلاح تفصیلی شهرستان،پیگیری تهمیدات لازم واگذاری زمین مسکن کارکنان سنگ آهن، پیگیری مشکلات پروژه مسکن مهر، چگونگی تامین متخصص راه و شهرسازی، دستور ۱هزار تن قیر به شهرداری، تامین اعتبار دو بانده شدن بافق- بهاباد و بافق- یزد ، تخصیص اعتبار جهت ساخت ۴ واحد مسکونی برای پزشکان متخصص، تخصیص ۹۰ میلیارد تومان برای پروژه بیمارستان، دو دستور برای محور بافق – یزد از نوبخت و تخصیص صددرصد ، پیگیری گازرسانی ،کارخانه جوار ریلی و….بوده است.
کارگروه و صباغیان
وی همچنین به عملکرد خود در سطح ملی نیز اشاره ای کرد و گفت: ارایه دو طرح به مجلس شورای اسلامی یکی در رابطه با حوزه انتخابیه و دیگری پاسخگوی وزرا و رییس جمهور به نمایندگان همراه با تذکر، طرح سوال و استیضاح از دیگر اقدامات انجام است.

صباغیان با بیان اینکه نماینده ای که در مجلس حرف نزند اعتباری ندارد گفت: ۱۱۸ پیشنهاد از بنده برای بودجه قانون ششم به مجلس ارائه شد که مصوبات تصویب شده در مجلس ششم اعم از همسان سازی حقوق بازنشستگان با حداقل ۱۰ درصد تفاوت، همسان سازی حقوق بازنشستگان با شاغلین، افزایش دریافتی افراد تحت پوشش کمیته و بهزیستی، افزایش سطح معافیت مالیاتی، تخصیص ۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات به کمیته امداد و بهزیستی، اختصاص ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بودجه برای سازمان تربیت بدنی، راه اندازی سامانه حقوق، تهیه نظام رتبه بندی برای معلمان، افزایش سهم دانشگاه فنی و حرفه ای، معافیت مساجد، مصلی و مدارس از پرداخت حق انشعاب اب، برق و گاز، تخصیص یک درصد عوارض معدن به مناطق معدنی غیر از دو درصد و… می باشد.

نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور به عملکرد خود در بعد نظارتی نیز اشاره ای داشت و خاطر نشان کرد: طی نامه ای به استاندار خواسته شد تا سهم تخصیص اعتبارات برای هر شهرستان مشخص شود.

وی همچنین افزود: سعی کرده ام ورود به دستگاه اجرایی نداشته باشم و کار خود را انجام دهم اما چنانچه مسئولی ضعیف باشد حتما تذکر داده می شود و برای پیگیری آمادگی کامل را دارم.

مسئولینی که قول داده اند به قول خود پایبند باشند

رییس شورای اسلامی شهر بافق با بیان اینکه کارگروه پیگیری مطالبات مردمی و کارگران شرکت سنگ آهن مرکزی یک مزیت برای شهر است گفت: افرادی که قول داده اند به قول خود پایبند باشند.

محمد رنجبر در سیزدهمین جلسه گزارش دهی مطالبات مردمی و کارگران شرکت سنگ آهن مرکزی اظهار داشت: گاها سوال می شود تکرار جلسه ها و پیگیری چه فایده و سودی در بر داشته است باید پاسخ دهم که تکرار،پیگیری،استمرار ،اصرار و خواسته های مردم باعث می شود تا مسئولین پیگیری بیشتری نسبت به گذشته داشته باشند.

رییس شورای اسلامی شهر بافق با اشاره به صورتجلسه های تنطیم شده در سالهای گذشته افزود:صورتجلسه در سال ۷۹ منعقد شده و تعهد دادند دو کارخانه جوار معدنی در قبال خصوصی سازی شرکت سنگ آهن در بافق احداث شود اما عملی نگردید.

وی ادامه داد: در سال ۹۰ مجددا یکسری قول های بی عمل مطرح گردید ولی متاسفانه تحقق پیدا نکرد و این تجربه ای شد تا کسانی که در این جلسه صورتجلسه ۹/۶/۹۳ حضور پیدا می کنند بندهایی ذکر کنند که میزان الزام بیشتر و تعهد داشته باشد.

رنجبر با بیان اینکه یکی از این صورتجلسه تشکیل کارگروه پیگیری مطالبات مردمی و کارگران شرکت سنگ آهن مرکزی است تصریح کرد:افرادی که امضا و تعهد داده اند از نظر قانونی جایگاه خوبی دارند و باید پاسخگو باشند.

رییس شورای اسلامی در ادامه باز هم نام افرادی که ذیل صورتجلسه را امضا کرده اند و و مفاد آن را برای مردم قرائت کرد.

دوره دانش افزایی و مهارت «شبکه های ماهواره ایی»

با همت مدرسه علمیه الزهرا(س) بافق دوره دانش افزایی و مهارت تحت عنوان شبکه های ماهواره ای با حضور علیرضا بلندیان کارشناس ارشد و پژوهشگر ارتباطات در محل دانشگاه پیام نور شهرستان در جمع طلاب و دانشجویان برگزار شد.

در این دوره علیرضا بلندیان ضمن بیان ابعاد مختلف تأثیرگذاری سیاسی، اجتماعی، دینی و فرهنگی ماهواره بر زندگی افراد گفت: با توجه به قانون که استفاده از ماهواره را ممنوع کرده است عده ای مخالف بوده و همچنان توجیهاتی برای استفاده از ماهواره دارند که لازم است در توجیه این افراد بحث سواد رسانه ای را که یک سواد ضروری است بیان کرده و نحوه استفاده صحیح از امکانات روز شرح داده شود.

این کارشناس رسانه افزود: با رشد روز افزون تکنولوژی و نحوه دسترسی آسان به امکاناتی مشابه ماهواره بر همه بخصوص قشر تحصیلکرده و طلاب لازم است تا سواد رسانه ای را یاد بگیرند چرا که از تأثیرگذارترین رسانه ها بر فکر و ذهن اقشار بخصوص کودکان و نوجوانان همین ماهواره و فیلم های غیرمعقول آن است.

IMG_473444444 [puya640]

بلندیان ادامه داد: با توجه به اینکه زنان فرصت بیشتری برای استفاده از ماهواره دارند در معرض آسیب بیشتری نسبت به اقشار دیگر جامعه قرار دارند لذا باید بیشتر مراقب بوده و سعی کنند از شبکه های تلویزیونی جایگزین که هم اکنون تعداد آن کم نیست و همه زمینه ها را پشتیبانی می کند استفاده کنند.

این پژوهشگر ارتباطات اظهار کرد: کودکان از دیگر افرادی هستند که به شدت تحت تأثیر آثار سوء برنامه های ماهواره ایی قرار می گیرند که این خود هشداری برای والدین است تا این وسیله خطرناک را از محیط خانه و خانواده خود حذف نمایند.

وی تعریف ارزش های جدید، نسبی کردن ارزش ها، ایجاد نیاز کاذب در انسان، ذائقه سازی و بلوغ زود رس در کودکان و …راازجملهآسیبهایماهوارهمعرفی کرد و گفت: بهترین راهکار برای مقابله با اثرات سوء ماهواره این است که حتی الامکان خود را در معرض برنامه های این دشمن خانگی قرار ندهیم و دور شبکه های شرم ستیز را خط کشیده و در نهایت در صورتی که یکی از اعضای خانواده فیلمی را دید آن را تحلیل و نکات منفی را تذکر دهد و به موازات آن زمینه های گرایش به ماهواره را پیدا کرده و مشکلات زندگی را به نحو احسن مرتفع کنیم.

قدرت های پوشالی دنیا درمقابل اراده مردم انقلابی ایران اسلامی پوچ است

حجت الاسلام سید جواد سلیمانی در خطبه های نماز جمعه امروز بافق افزود:قدرت نظام اسلامی متکی به ذات اقدس الهی و وحدت کلمه امت همیشه در صحنه و جان برکف و تحت زعامت ولایت مطلقه فقیه است و از هیچ قدرت و تهدیدی بیم نخواهد داشت.
امام جمعه بافق ضمن تشکر و قدردانی از حضور با صلابت و شکوهمند امت بیدار دل شهرستان بافق در راهپیمائی ۲۲ بهمن ،خطاب به امریکای جنایتکار و صهیونیسم بین الملل گفت: نزدیک است که سرنوشت کاپیتالیسم و لیبرالیسم نیز چون کمونیسم به فروپاشی ختم و برای همیشه به زباله دانی تاریخ فرستاده شود.
وی به موضوع ضرورت حفظ هوشیاری امت اسلامی در مقابل هجمه های نرم دشمن و ایادی زبون آن در منطقه و داخل کشور اشاره کرد و اظهار داشت : امنیت مثال زدنی و اقتدار دفاعی بلا منازع امروز ما مدیون جانفشانی شهداء عزیز و مجاهدت همه اقشار جامعه و بویژه دانشمندان جوان و طبقه ایثارگران است.
سلیمانی افزود: تنها راه حفظ این میراث ارزشمند و تداوم آن پیروی از ولایت فقیه ،رهنمودهای مقام معظم رهبری،پاسداشت راه مقدس شهداء و حفظ بصیرت و شناخت مکر و دسیسه دشمن است .
خطیب نماز جمعه بافق در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که چنانچه مؤلفه های دینداری از کسی ذایل شود دین وی نیز از بین خواهد رفت تصریح کرد : دین منهای مؤلفه های دینی که همه افراد جامعه اسلامی به آنها شناخته و قیاس می شوند معنا ندارد و افراد نمی توانند بگویند ما مؤمن هستیم و مطابق امیال شخصی خود عمل کنند.
سلیمانی افزود: بلکه باید متمسک و ملتزم به سیره و سنت بزرگان دین و مکتب اسلام بود و همه حرکات ما باید بر این اساس تنظیم و عمل شود .
فرا رسیدن شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت ایام فاطمیه و الگو قرار دادن سیره و روش زندگانی این بانوی بزرگ اسلام برای سعادت دنیوی و اخروی زنان مسلمان جهان از دیگر مواردی بود که سلیمانی در خطبه های نماز جمعه امروز بافق به آن اشاره کرد.

ایرنا

بافق اولین شهری بود که حساب 950 را برای کمک به جبهه افتتاح کرد

تنها نماز جمعه ای که ریزش ندارد نماز جمعه من است بعضی از مواقع آن چنان جمعیت می آید که فضای بیرون هم پر می شود.
حجت الاسلام سلیمانی گفت: مردم بافق مردمی متدین در خط اسلام و نظام و انقلاب هستند که حضور گسترده آنها در مسائل سیاسی پررنگ بوده است.

به گزارش بافق پویا به نقل از بافق خبر؛ یادواره شهدای شهرستان بافق با حضور حجت الاسلام شهید معاون رئیس جمهور ورئیس بنیاد شهید کشور، استاندار، معاون سیاسی امنیتی، حجت الاسلام صدوقی، امام جمعه، فرماندار ومسئولین نظامی وانتظامی در محل مسجد جامع بافق برگزار شد.
امام جمعه بافق ضمن خوش آمد گویی گفت: تنها نماز جمعه ای که ریزش ندارد نماز جمعه من است بعضی از مواقع آن چنان جمعیت می آید که فضای بیرون هم پر می شود.
حجت الاسلام سلیمانی گفت: مردم بافق مردمی متدین در خط اسلام و نظام و انقلاب هستند که حضور گسترده آنها در مسائل سیاسی پررنگ بوده است.

امام جمعه بافق در یادواره شهدای بافق گفت: تنها نماز جمعه ای که ریزش ندارد نماز جمعه من است.
امام جمعه بافق اظهار داشت: ما اگر در انتخابات اولین شهر نبودیم حضور گسترده مردم در همه انتخابات جز دومین شهر هستیم و مردم ما در مسائل انتخابات هم حضور گسترده ای را داشته و دارند.
حجت الاسلام سلیمانی بیان داشت: شهرستان بافق با جمعیت۴۲هزار نفری ۹هزار نفر در جبهه های جنگ حضور پیدا کردند و اولین شهری بودیم که حساب ۹۵۰را جهت کمک به جبهه های جنگ افتتاح کردیم.
امام جمعه بافق در پایان گفت: وفاق وهمدلی خوبی در شهررستان بافق بین مردم ومسئولین وجود دارد وسلام مردم بافق را به مقام معظم رهبری ورئیس جمهور برسانید.

ایستادگی دیروز، عزت امروز وتعالی فردای ما به واسطه فرهنگ مقاومت است

نمایندگی ولی فقیه در بنیاد شهید به تعداد شهدا اشاره کرد وافزود: قبل از پیروزی انقلاب تا آبان ماه سال جاری حدود۲۳۰هزار شهید تقدیم این انقلاب کردیم خانواده هایی که یک شهید، دوشهید، سه شهید، چهار شهید وپنج شهید تقدیم کرده اند.
حجت الاسلام شهیدی اظهار داشت: ۸۴خانواده در کشور است که ۵شهید تقدیم این انقلاب کرده است ۶۴خانواده داریم که ۴شهید تقدیم کردندحدود۷هزار خانواده در کشور هستند که دوشهید تقدیم کردند.

یادواره شهدای شهرستان بافق با حضور حجت الاسلام شهیدی رئیس بنیاد شهید کشور، استانداریزد، معاون سیاسی امنیتی استاندار ومسئولین بافق و مردم ولایتمدار بافق در محل مسجد جامع این شهرستان برگزر شد.
حجت الاسلام شهیدی ضمن گرامی داشت ایام الله دهه مبارک فجر گفت: ایستادگی دیروز، عزت امروز وتعالی فردای ما به واسطه فرهنگ مقاومت وایثار است
وی در ادامه بیان داشت: روز۲۲بهمن روز امام وشهدا است و در این روز مردم همیشه در صحنه ایران حضور پررنگی خواهند داشت و به ندای رهبر معظم انقلاب لبیک خواهند گفت.
سخنران یادواره شهدای بافق گفت: زمان، زمان حساسی است ما هم در منطقه وهم در بین الملل با افراد کم عقلی مواجهه هستیم که بارها ما را مورد آزمایش و تحریم وتحت فشار قرا داده اند و ملت ما روز۲۲بهمن جواب یاوه گویی های رئیس جمهور آمریکا که نه در داخل وخارج از کشورش پایگاهی دارد را خواهند داد.
معاون رئیس جمهور ورئیس بنیاد شهید کشور در ادامه اظهار داشت: انقلاب اسلامی پیروز شد وتوطئه ها توسط منافقین و دشمنان بر علیه این کشور آغاز شد ولی ایستادگی مردم باعث شد این انقلاب بماند.
photo_2017-02-08_20-44-13
شهیدی گفت: وقتی دشمن نتوانست از طریق ترور شخصیت های کشور به این انقلاب ضربه بزند توسط عراق جنگ نابرابری را شروع کرد که مقاومت وایستادگی وایثار مردم باعث شد که بازهم شکست بخورند.
نمایندگی ولی فقیه در بنیاد شهید به تعداد شهدا اشاره کرد وافزود: قبل از پیروزی انقلاب تا آبان ماه سال جاری حدود۲۳۰هزار شهید تقدیم این انقلاب کردیم خانواده هایی که یک شهید، دوشهید، سه شهید، چهار شهید وپنج شهید تقدیم کرده اند.
حجت الاسلام شهیدی اظهار داشت: ۸۴خانواده در کشور است که ۵شهید تقدیم این انقلاب کرده است ۶۴خانواده داریم که ۴شهید تقدیم کردندحدود۷هزار خانواده در کشور هستند که دوشهید تقدیم کردند.
رئیس بنیاد شهید کشور در خصوص مسئولیت ما در قبال شهیدان نیز اشاره کرد: شهیدان امانتی که به دست ما دادند فرهنگ مقاومت، ایثار وشهادت است که طبق کلام رهبرانقلاب باید آن را حفظ کنیم و ما امروز مدیون شهدا هستیم اگر امروز در دنیا مقابل ابرقدرت ها ایستادیم وحرف میزنیم این قدرت را شهدا به مسئولین داده اند.
حجت الاسلام شهیدی در پایان گفت: امروز در خاورمیانه تنها کشوری که امنیت دارد ایران است وحتی به کشورهایی مثل یمن، بحرین، عراق وسوریه کمک می کنیم واین فرهنگی است که شهدا به دست ما دادند و باید حفظ کنیم.

بافق خبر