تساوی هندبال سنگ آهن بافق برابر هیئت هندبال کازرون

از سری مسابقات لیگ برتر هندبال کشور در هفته نخست تیم سنگ آهن بافق در اولین بازی خانگی خود با نتیجه ۲۶ برابر هیئت هندبال کازرون این دیدار را به تساوی کشید.

تیم هیئت هندبال کازرون در نیمه نخست این بازی امتیازات را به خوبی دشت کرد به طوری که اختلاف امتیاز به عدد ۶ رسید.

در این نیمه تیم سنگ آهن بافق نتوانست بازی خوبی را به نمایش بگذارد و برد نیمه اول را به تیم حریف واگذار کرد و به رختکن رفت.

اما در نیمه دوم بازی‌ها تیم سنگ آهن بافق بود که با انسجام بیشتری وارد زمین شد و توانست اختلاف امتیازات را به عدد ۲ برساند.

در این نیمه تیم هیئت هندبال کازرون در مقابل حریف سرسختش حرفی برای گفتن نداشت.

هر دو تیم در نیمه دوم برای گرفتن ۲ امتیاز این بازی تمام تلاش خود را کردند، اما این دیدار به تساوی کشیده شد.

تیم سنگ آهن بافق در نخستین بازی خانگی خود با این تساوی ۱ امتیازی شد و هفته آینده ۶ شهریورماه میزبان تیم نفت و گاز گچساران است.

مربی تیم سنگ آهن بافق در حاشیه این بازی گفت: تیم بدون دو بازیکن اصلی وارد زمین شد، اما توانست بازی خوبی را به نمایش بگذارد.

مهدی منصوریان افزود:ترکیب تیم خوب است، اما نیاز به زمان دارد که اعضای تیم باهم هماهنگ شوند و شرایط خوبی را ایجاد کنند تا بتوانیم بازی خوبی را به نمایش بگذاریم، اما امروز روز ما نبود.

محمد رضا نکویی تیم هیئت هندبال کازرون نیز ضمن تشکر از میزبانی بسیار خوب بافق بیان داشت: هر دو تیم بازی خیلی خوبی را به نمایش گذاشتند.

عکس : منصور حسن زاده

منبع : عصر بافق

اولین برد تیم فوتبال محبان انصار بافق

به گزارش بافق پویا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛در اولین روز از سری مسابقات فوتبال ، زیرگروه باشگاههای کشور و در رده امید تیم فوتبال محبان انصار بافق با نتیجه ۱ بر صفر نماینده زاهدان را از پیش رو برداشت.

تک گل این دیدار را عارف فتاحی در دقیقه ۸۱ به ثمر رساند تا شاگردان مجید رنجبر و حسن فتاحی در شروع این رقابتها با سه امتیاز به رختکن بروند.

تیم محبان انصار بافق فردا در دومین دیدار خود از ساعت ۱۳ به مصاف فجر رفسنجان میزبان این دوره از مسابقات خواهد رفت.

خطر سقوط تیم هندبال توسعه و عمران بافق

آخرین دیدار هفته هفدهم میان دو تیم هپکو اراک و توسعه و عمران بافق برگزار می شود. شاگردان ایرج رضایی که ۱۵ امتیاز هستند به طور قطع تلاش می کنند تا با کسب امتیاز کافی در این دیدار خانگی اختلاف امتیاز خود را با انتهای جدول افزایش دهد در طرف مقابل هم نماینده استان یزد برای فرار از سقوط تلاش زیادی را انجام می دهد تا با کسب حداکثر امتیاز در دو دیدار باقی مانده از سقوط فرار کند. توسعه و عمران بافق در این دیدار با کسب هر نتیجه ای به غیر از پیروزی دومین تیم سقوط کننده خواهد بود.

مصاف صدر نشینان در اصفهان / کار سخت شاگردان حبیبی در تهرانبه گزارش خبرنگار حوزه توپ و تور گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان؛هفته هفدهم لیگ برتر هندبال مردان کشور با انجام ۵ دیدار روز چهارشنبه ۱۸ اسفند پیگیری می شود. هفته هفدهم در حالی آغاز می شود که بی شک این دیدار ها تحت تاثیر انتخابات هندبال و مشخص شدن رئیس آن پس از چند ماه است.

فولاد مبارکه سپاهان – نفت و گاز گچساران/ مصاف صدر نشینان در نصف جهان

دو تیم فولاد مبارکه سپاهان و نفت و گاز گچساران در هفته هفدهم و در مهم ترین دیدار، رو در روی یکدیگر قرار می گیرند. نفت و گاز گچساران پیش از این موفق شده دوباره صدر جدول را از شهرداری کاشان پس بگیرد و با ۲۴ امتیاز صدر نشین شود.

با این حال کار آن ها هنوز ادامه دارد و باید در یک دیدار سخت خارج از خانه مقابل سپاهانی قرار بگیرند که این روز ها تنها ۳ امتیاز با صدر فاصله دارد و با ۲۱ امتیاز تیم سوم جدول است بدون شک سپاهانی ها در این بازی تلاش می کنند تا با کسب یک پیروزی همچنان شانس قهرمانیرا برای خود زنده نگه دارند.

نیروی زمینی تهران – شهرداری کاشان/ بازی سنگین در انتظار شاگردان حبیبی

دومین دیدار مهم این هفته میان نیروی زمینی تهران و شهرداری کاشان است. نماینده تهران این روز ها تنها ۱۲ امتیاز دارد و در جایگاه هفتم جدول قرار دارد. آن ها در دو هفته باقی مانده باید در بازی های خود حداکثر امتیاز را کسب کنند تا با خطر سقوط احتمالی مواجهه نشوند.

اما شاگردان حبیبی هم در این دیدار انگیزه های مخصوص خود را دارند. آن ها تنها یک امتیاز با صدر فاصله دارند و دارای شانس بالایی برای کسب عنوان قهرمانی هستند و بدون شک تلاش زیادی انجام می دهند تا با کسب پیروزی یک بار دیگر شانس حصور در صدر جدول را پیدا کنند.

شهردای ارومیه – بیتای سبزوار/ دیدار تشریفاتی نماینده ارومیه در خانه

سومین دیدار هفته هفدهم در ارومیه و میان تیم قعر نشین شهرداری ارومیه و بیتای سبزوار برگزار می شود. بیتایی ها که هفته گذشته را با برد پشت سر گذاشته اند بسیار امیدوارند در همین دو بازی باقی مانده به این روند ادامه دهند تا به جایگاه بهتری دست یابند. در طرف مقابل هم نماینده آذربایجان غربی که سقوطش قطعی است باید در یک دیدار تشریفاتی از حریف خود میزبانی کند.

هیات هندبال مرودشت – مس کرمان/ دیدار میانه جدولی ها در مرودشت

دو تیم میانه جدولی مس کرمان و هیات هندبال مرودشت هم در این هفته رو در روی یکدیگر می گیرند نماینده کرمان ۱۵ امتیازی است و همچنان مقداری احساس خطر می کنند. آن ها می توانند با کسب یک تساوی و یا پیروزی در این هفته خیال خود را از باقی ماندن در لیگ راحت کنند در طرف مقابل اما نتیجه این دیدار اهمیت خیلی زیادی برای نماینده مرودشت ندارد. زیرا هیات هندبال مرودشت ۱۷ امتیازی است و در جایگاه چهارم قرار دارد.

هپکو اراک – توسعه و عمران بافق/ شاگردان رضایی به دنبال افزایش فاصله با انتهای جدول

آخرین دیدار هفته هفدهم میان دو تیم هپکو اراک و توسعه و عمران بافق برگزار می شود. شاگردان ایرج رضایی که ۱۵ امتیاز هستند به طور قطع تلاش می کنند تا با کسب امتیاز کافی در این دیدار خانگی اختلاف امتیاز خود را با انتهای جدول افزایش دهد در طرف مقابل هم نماینده استان یزد برای فرار از سقوط تلاش زیادی را انجام می دهد تا با کسب حداکثر امتیاز در دو دیدار باقی مانده از سقوط فرار کند. توسعه و عمران بافق در این دیدار با کسب هر نتیجه ای به غیر از پیروزی دومین تیم سقوط کننده خواهد بود.

برنامه بازی های هفته هفدهم :

شهرداری ارومیه – بيتا سبزوار
نیروی زمینی تهران – شهرداری کاشان
هپکو اراک – توسعه و عمران بافق
هیات هندبال مرودشت – مس کرمان
فولاد مبارکه سپاهان – نفت و گاز گچساران

جدول رده بندی تا پایان هفته شانزدهم:

نام تیم تعداد بازی امتیاز

۱٫نفت و گاز گچساران ۱۶ ۲۴

۲٫شهرداری کاشان ۱۶ ۲۳

۳٫فولاد مبارکه سپاهان ۱۶ ۲۱

۴٫هیات هندبال مرودشت ۱۶ ۱۷

۵٫ بیتای سبزوار ۱۶ ۱۶

۶٫ مس کرمان ۱۶ ۱۵

۷٫هپکو اراک ۱۶ ۱۵

۸٫نیروی زمینی ۱۶ ۱۲

۹٫توسعه و عمران بافق ۱۶ ۱۰

۱۰٫شهرداری ارومیه ۱۶ ۷

شکست تیم هندبال توسعه و عمران بافق

هفته چهاردهم لیگ برتر هندبال باشگاه های کشور با برگزاری پنج دیدار برگزار شد. تیم هیات هندبال مرودشت نیز در یکی از دیدارها به مصاف شهرداری ارومیه رفت که موفق شد حریف خود را با نتیجه ۳۱ بر ۲۸ شکست دهد.

نماینده استان فارس در لیگ برتر هندبال باشگاه های کشور با پیروزی در این مسابقه و کسب ۲۰ امتیاز تا پایان هفته چهاردهم مکان سوم جدول را از آن خود کرد.

در سایر دیدارهای این هفته نیز دیدار شهرداری کاشان در دیدار با نفت و گاز گچساران به تساوی ۳۰ بر ۳۰ به پایان رسید و بازی هپکوی اراک و فولاد مبارکه سپاهان با پیروزی ۲۷ بر ۲۶ اراکی ها همراه شد.

نیروی زمینی تهران که نیم فصل دوم را خوب آغاز کرده در بافق موفق به شکست ۲۵ بر ۲۱ توسعه عمران بافق شد .

در سبزوار نیز دیدار تیم های بیتای سبزوار و مس کرمان ۲۲ بر ۲۱ به سود سبزوار ی ها به پایان رسید.

مهر

مسابقه تیم های فوتبال جوانان انصار بافق و فولاد یزد طبق مقررات برگزار شده است

مسئول کمیته مسابقات هیات فوتبال استان یزد گفت: برگزاری مسابقه بین تیم های جوانان انصار بافق و فولاد یزد طبق مقررات و با حضور نیروی انتظامی ، آمبولانس و پزشکیار برگزار شده است.

علیرضا میرجلیلی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اتفاقات ایجاد شده در پایان این بازی افزود: مسابقه بین تیم های انصار بافق و فولاد یزد در هفته سوم لیگ برتر جوانان استان یزد در زمین ورزشگاه کارگران برگزار شد.
وی ادامه داد: این مسابقه در چارچوب مقررات تا پایان و مهلت مقرر برگزار شد و بازیکنان دو تیم به همراه کادرفنی و سرپرستی خود به رختکن ها رفتند.
میرجلیلی ادامه داد: یکی از بازیکنان تیم انصار بافق با هواداران خود که هنوز داخل رختکن نشده بودند با تماشاگران حاضر در سکوی ورزشگاه درگیری لفظی پیدا نمودند.
وی خاطر نشان کرد: بعد از این جریان تعدادی از بازیکنان تیم انصار بافق از فنس ورزشگاه بالا رفته و روی سکو با تماشاگرها درگیری فیزیکی پیدا کردند که به رغم وساطت عوامل برگزار کننده نتیجه ای در بر نداشت.
مسئول کمیته مسابقات هیات فوتبال استان یزد گفت: در برخی شبکه های اجتماعی و سایت ها مطالبی در خصوص این دیدار منعکس شده که واقعیت ندارد و تمام مسابقات طبق مقررات برگزار می شود.
میرجلیلی گفت: گزارشی در خصوص مسائل بعد از این بازی تهیه که برای بررسی و تصمیم به هیات فوتبال تسلیم که قطعا با دقت نظر، موضوع بررسی و اقدام های لازم بعمل خواهد آمد.
وی ابراز امیدواری کرد تا رسانه های مختلف و شبکه ها برای انعکاس اخبار و مسائل همواره اصول اخلاقی و حرفه ای را در نظر گرفته و از تشویش اذهان عمومی خودداری کنند.
در مسابقات لیگ برتر جوانان استان یزد ۶ تیم بصورت دوره ای مسابقات خود را برگزار کردند که در پایان تیم شهدای بافق به مقام قهرمانی رسید.

پیام تبریک رئیس اداره ورزش وجوانان در پی قهرمانی و نایب قهرمانی دو تیم بافق

بسم الله الرحمن الرحیم
ورزشکاران قهرمان ، سربلند و سرافراز بافق
موفقیت ارزنده شما در آوردگاه لیگ برتر فوتبال استان مایه افتخار و مباهات شهرستان بافق و جامعه ورزش این شهر شد .

کسب مقام قهرمانی تیم شهدای بافق و نایب قهرمانی تیم محبان انصار بافق در لیگ برتر استان نشان از بالندگی و رشد ورزش فوتبال در شهرستان بافق است.

به سهم خود این موفقیت رابه خانواده بزرگ ورزش این شهرستان ، مریبان ، سرپرستان و بازیکنان این دو تیم تبریک و تهنیت میگوییم.

به امید روزهاى بهتر براى ورزش شهرستان بافق

قهرمانی و نایب قهرمانی بافقی ها در لیگ برتر فوتبال استان یزد

در هفته بیست و دوم و پایانی لیگ برتر فوتبال استان یزد تیم فوتبال فرانتک اشکذر در برابر تیم پاس شهرداری بفروییه میبد به پیروزی دست یافت.

به گزارش بافق پویا به نقل از اشکذر خبر، امروز از ساعت ۱۵ رقابت های لیگ برتر استان به صورت همزمان پیگیری شد و در مهمترین دیدارها، تیم صدرنشین لیگ،شهدای بافق در میبد به مصاف تیم عمارت این شهر رفت که در پایان با نتیجه ۴ بر ۱ به پیروزی رسید و به قهرمانی لیگ برتر استان در سال ۹۵ دست یافت.

در نیز بافق، تیم انصار میزبان تیم سقوط کرده موعود اردکان بود که به دلیل حاضر نشدن تیم میهمان به سه امتیاز بازی دست یافت و این تیم جوان و آینده دار بافق توانست در اولین حضور خود در لیگ استان به مقام نایب قهرمانی دست یابد.

در دیگر دیدار حساس هفته پایانی، تیم فرانتک اشکذر در ورزشگاه ۲۲ بهمن اشکذر به مصاف تیم پاس میبد رفت و توانست با نتیجه ۳ بر ۲ به برتری برسد و به مقام سوم لیگ برتر استان دست یابد.

در نیمه اول این بازی، دو تیم به نتیجه ۰-۰ رسیدند ولی در نیمه دوم دو تیم با تغییر تاکتیک توانستند روند بازی را عوض کنند و در نیمه دوم پنج بار توپ از خط دروازه ها عبور کرد.

محسن خلیلیان، جواد شجری و جلال غلامزاده از گلزنان فرانتک در این بازی بودند.

گفتنی است، جعفری پور، شهردار اشکذر و کاظمی پور، رییس شورای شهر اشکذر از نزدیک شاهد مسابقه پایانی تنها نماینده اشکذر و حاصل زحمات خانواده کلانتریان در لیگ برتر استان بودند.

هفته هفدهم لیگ برتر هندبال با 5 دیدار برگزار می شود

هفته هفدهم لیگ برتر این هفته بدلیل برگزاری مجمع انتخابات فدراسیون روز چهارشنبه ۱۸ اسفند ماه برگزار می شود که تیم صدرنشین نفت و گاز گچساران میهمان سپاهان است. شهرداری ارومیه میزبان بیتای سبزوار است. شهرداری کاشان در تهران به مصاف نیروی زمینی می رود. هپکو اراک پذیرای توسعه عمران بافق است و هیات هندبال مرودشت نیز رو در روی مس کرمان قرار می گیرد.

برنامه کامل هفته هفدهم لیگ برتر:

شهرداری ارومیه – بیتا سبزوار
نیروی زمینی – شهرداری کاشان
هپکو اراک – توسعه و عمران بافق
هیات هندبال مرودشت – مس کرمان
سپاهان – نفت و گاز گچساران.

همچنین هفته پایانی لیگ برتر نیز دوشنبه ۲۳ اسفند برگزار می شود.

قهرمانی تیم فوتبال شهدای شهرستان بافق و راهیابی به لیگ باشگاه های کشور

مسابقات فوتبال قهرمانی لیگ برتر نوجوانان و جوانان استان یزد (یادواه شهدای فوتبالیست) برگزار و در پایان تیم های فولاد یزد و شهدای بافق با کسب عنوان قهرمانی مجوز حضور در رقابت های قهرمانی کشور را کسب کردند.

به گزارش بافق پویا به نقل از ایرنا مسابقات لیگ برتر نوجوانان استان یزد با حضور تیم های مناطق مختلف بصورت دوره ای برگزار شد و تیم فولاد یزد با اقتدار در جایگاه نخست قرار گرفت.
در مسابقات لیگ برتر جوانان استان یزد نیز تیم فوتبال شهدای شهرستان بافق در میان رقبای خود با ارائه بازی های بهتر عنوان قهرمانی این لیگ را بدست آورد .
تیم های فوتبال فولاد یزد و شهدای بافق دو نماینده استان در لیگ باشگاه های کشور در فصل آینده خواهند بود که امید است در رقابت ها با شایستگی حضوری جدی داشته باشند.
مسابقات لیگ برتر فوتبال قهرمانی نوجوانان و جوانان استان یزد بر اساس تقویم اجرایی و مقررات فدراسیون فوتبال با همکاری باشگاه ها و نظارت و پیگیری کمیته مسابقات و سایر کمیته های هیات فوتبال در موعد مقرر برگزار شد.
مسابقات لیگ برتر نوجوانان و جوانان استان یزد با حضور ۹ تیم در قالب یک برنامه مشخص و مدون برگزار گردید و مسابقات لیگ برتر فوتبال بزرگسالان و همچنین لیگ برتر فوتسال استان نیز ادامه دارد.
استان یزد دارای حدود ۶۰ تیم در لیگ های استانی و همچنین ۲۰ تیم در لیگ های کشوری است.

تیم بانوان هندبالیست سنگ آهنگ بافق از مقام سومی جا ماند

بانوان هندبالیست تیم سنگ آهنگ بافق با شکست درر مقابل هنبالیستهای سنندجی در مسابقه رده بندی بر سکوی چهارم مسابقات لیگ دسته دوم هندبال بانوان ایستادند.
رقابت های لیگ دسته دوم هندبال بانوان باشگاه های کشور جام شهدای مدافع حرم روز شنبه هفتم اسفند ماه در اهواز آغاز شد.

این مسابقات با شرکت ۸ تیم به صورت دو گروه چهار تیمی که جواز حضور در لیگ دسته دوم را کسب کرده بودند تا ۱۲ اسفند ماه در ورزشگاه دانشگاه پیام نور این شهر رقابت های خود را برگزار کردند.

تیم هیات هندبال سنگ آهن بافق به عنوان تنها نماینده استان یزد در این رقابت ها بود و با تیم های اهواز، تهران و سنندج هم گروه بود.

در بازی رده بندی هندبالیستهای بافقی با هم گروهی خود که قبلا از آنها را شکست داده بودند دیدار کردند اما در این بازی هندبالیست های سنندجی با قدرت تمام تیم سنگ آهن بافق یزد را با نتیجه ۳۳ بر ۱۷ شکست دادند و بر سکوی سوم این رقابت ها ایستاد.

شکست خانگی توسعه وعمران بافق از سپاهان

تیم هندبال توسعه وعمران بافق با نتیجه ۲۷ بر ۲۲ از فولاد مبارکه سپاهان اصفهان شکست خورد.

به گزارش تابناک یزد ، در چارچوب هفته شانزدهم مسابقات هندبال قهرمانی لیگ برتر باشگاه های کشور تیم های توسعه و عمران بافق و فولاد مبارکه سپاهان اصفهان در سالن امام علی (ع) آهنشهر بافق در برابر هم قرار گرفتند.
در این مسابقه که در حضور تماشاگران و جمعی از مسئولان اجرایی و ورزشی بافق برگزار شد، تیم توسعه و عمران این شهرستان برای غلبه بر حریف و کسب امتیاز ، بازی خوبی را ارائه داد اما این تیم فولاد مبارکه سپاهان اصفهان بود که با بهره گیری از تجربه و فرصت های بدست آمده میزبان خود را شکست داد .
مسابقات لیگ برتر هندبال مردان ایران در فصل جاری با حضور ۱۰ تیم شامل توسعه وعمران بافق یزد، نفت و گاز گچساران، نیروی زمینی تهران، فولاد مبارکه سپاهان اصفهان، بیتا سبزوار، نوین قطره مهر پارسه مرودشت، شهرداری ارومیه، صنعت مس کرمان، هپکوی اراک و شهرداری کاشان پیگیری می شود.
این مسابقات در قالب یک گروه و بصورت دوره ای و رفت و برگشت برای معرفی قهرمان این رقابت ها در حال انجام است.
توسعه و عمران بافق تنها نماینده هندبال استان یزد در لیگ برتر مردان ایران است.

شانس مدال در رشته های ورزشی کم متقاضی، بیشتر است

محمد زاده رحمانی روز چهارشنبه در نشست شورای ورزش شهرستان با حضور معاون فرماندار ، رییس ورزش و جوانان بافق ،جمعی از روسای هیات های ورزشی و پیشکسوتان و تعدادی از مسوولان محلی اظهار داشت: شانس موفقیت و درخشش در رشته های کمتر متقاضی بیش از سایر رشته های ورزشی است و اخیرا شاهد مدال آوری ۲ بانوی بافقی در رشته تیر و کمان در سطح ملی و بین المللی بودیم.
فرماندار بافق توجه بیشتر به رشته های ورزشی که متقاضی کمتری دارند را خواستار شد و گفت: این رشته ها در راستای کسب موفقیت و مقام های برتر حائز اهمیت هستند و بابد افراد علاقمند شناسایی و استعداد های نهفته آن ها شکوفا شود.
وی گسترش تفکر ورزش برای افزایش سلامتی و کاهش بیماری ها را مهم خواند و افزود: والدین باید برای سلامتی اعضای خانواده و فرزندان خود اهمیت قائل شده و در زمینه فراهم آوردن امکانات و هزینه های ورزشی تلاش کنند تا جامعه ای سالم و با نشاط داشته باشیم.
رئیس شورای ورزش شهرستان بافق در خصوص رفع برخی از مشکلات ورزش این شهرستان قول مساعدت و پیگیری داد.
زاده رحمانی همچنین عملکرد موفق رئیس جدید ورزش و جوانان بافق را یاد آور شد با ابراز خرسندی و تقدیر از وی گفت:حضور چهره ای کار بلد نقطه عطفی در ورزش بافق محسوب می شود و در این مدت کوتاه تحرک و تحول زیادی در امر ورزش و جوانان این شهرستان اتفاق افتاده است.
رییس ورزش و جوانان بافق نیز در ادامه این نشست به بیان گزارش عملکرد این نهاد پرداخت و گفت: افزایش ۱۶ درصدی آمار بیمه شدگان ورزشی در ماه دی و بهمن امسال نسبت به ماه های گذشته، کسب دو مقام ملی و بین المللی در رشته تیر اندازی با کمان بانوان، کسب هفت عنوان مقام کشوری در رشته های پهلوانی زورخانه ای ، هندبال، تکواندو ، دستیابی به هشت مقام استانی، میزبانی کشوری چهار رشته ورزشی در بافق از جمله اقدامات و دستاورد های این اداره است.
رضا نارگانی افزود: با همکاری مسوولان دستگاه های اجرایی شهرستان بافق به ویژه فرمانداری ، طرح هایی نظیر سالن یکهزار و ۲۰۰ نفری مجموعه تختی، سونا و جکوزی استخر لاله و سالن شمشیر بازی این شهرستان آماده بهره برداری است و در آینده نزدیک افتتاح و در اختیار علاقه مندان به عرصه ورزش قرار می گیرد.
بیان نقطه نظرات و پیشنهادات حاضرین پیرامون رفع مسائل و مشکلات و توسعه ورزش شهرستان بافق از نتایج دیگر این نشست بود.
شهرستان بافق دارای ۳۶ هئیت ورزشی است که ۱۸ هیات فعال و بقیه غیر فعال و یا از فعالیت کمتری برخوردارند.

رشد 16 درصدی بیمه‌شدگان ورزشی شهرستان بافق

رضا نارگانی در نشست شورای ورزش شهرستان بافق با اشاره به تغییر و تحولات در ورزش و جوانان شهرستان اظهار داشت: طی ۲ماه دی و بهمن سال جاری در مقایسه با سال گذشته آمار ورزشکاران بیمه‌شده در این شهرستان نسبت به ماه‌های گذشته با رشد ۱۶ درصدی همراه بوده است.

وی با بیان اینکه بانوان ورزشکار این شهرستان ۲ مقام ملی و بین‌المللی را به ارمغان آورده‌اند ادامه داد: رشته تیراندازی با کمان در گروه بانوان، کسب مقام کشوری در رشته‌های پهلوانی، زورخانه‌ای و هندبال نیز از دستاوردهای اداره ورزش و جوانان در شهرستان بافق به شمار می‌رود.

نارگانی با تاکید بر لزوم حمایت جدی و همه جانبه از ورزشکاران در شهرستان بافق عنوان کرد: کسب مقام کشوری در رشته تکواندو و دستیابی به ۸مقام استانی نیز از دیگر افتخارات ورزشکاران در این شهرستان است.

وی با اشاره به میزبانی کشوری از ۴ رشته ورزشی در شهرستان بافق بیان داشت: با همکاری مسوولان دستگاه‌های اجرایی در سطح شهرستان بافق و حمایت‌های فرماندار این شهرستان طرح‌هایی برای توسعه ورزش و ترویج فرهنگ ورزشی در بین آحاد جامعه در دست اقدام است که به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بافق از جمله این طرح‌ها را بهره‌برداری از سالن هزار و ۲۰۰ نفری مجموعه پهلوان‌تختی و راه‌اندازی سونا و جکوزی استخر لاله برشمرد و افزود: از این طرح‌ها به زودی بهره‌برداری خواهد شد و در اختیار جامعه ورزشی شهرستان و عموم مردم قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه شمشیربازی یکی از رشته‌های ورزشی موفق در سطح استان به شمار می‌رود بیان داشت: همچنین با توجه به علاقه ورزشکاران به این رشته در سطح شهرستان و نیازی که برای این رشته ورزشی دیده می‌شد، سالن شمشیر‌بازی این شهرستان آماده بهره‌برداری شد و در آینده نزدیک افتتاح خواهد شد.
تابناک

یزد اول، بافق دوم، ابرکوه سوم

سومین دوره المپیاد شنای بانوان استان یزد در شهرستان بافق با قهرمانی تیم یزد به کار خود پایان داد.
به گزارش روابط عمومی هیات شنا،شیرجه و واترپلو استان یزد، سومین دوره المپیاد شنای بانوان در استخر لاله شهرستان بافق با حضور ۵۸ شناگر در قالب ۶ تیم ازشهرستان های یزد، اردکان، تفت، بافق، ابرکوه و اشکذر در دو رده سنی ۱۲- ۱۱ و۱۴-۱۳ سال و در ۶ ماده شنا برگزار شد که در پایان رقابت ها، تیم یزد قهرمان شد و بر سکوی اول ایستاد و کاپ قهرمانی را از آن خود کرد و تیم های بافق و ابرکوه نیز بر سکوهای دوم و سوم قرار گرفتند. در آیین پایانی مسابقات نفرات برتر هر رشته به این شرح معرفی شدند:
– رده سنی ۱۲-۱۱ سال رشته ۵۰ متر قورباغه،مهدیه علیزاده از یزد اول، افسانه دهقان زاده از بافق دوم ونرگس کهدویی از یزد سوم
– رده سنی ۱۲-۱۱ سال رشته ۵۰ مترکرال پشت،فاطمه فتحی از یزد اول ، نگین نیکزاد از یزد دوم ومهرنوش دهقانی از تفت سوم
– رده سنی ۱۲-۱۱ سال رشته ۵۰ متر آزاد،مهدیه اکرمی از ابرکوه اول،مهرسا امینی از یزد دوم ونازنین زهرا مزیدی از یزد سوم
– رده سنی ۱۴-۱۳ سال رشته ۱۰۰ متر قورباغه ، ندا علیزاده از یزد اول ،ریحانه خواجه مبارکه از بافق دوم ومبینا زارع از ابرکوه سوم
– رده سنی ۱۴-۱۳ سال رشته ۱۰۰ متر کرال پشت،زهرا متولی از یزد اول،مریم غلامی از یزد دوم وفاطمه ترمه باف از تفت سوم
– رده سنی ۱۴-۱۳ سال رشته ۱۰۰ متر آزاد ،هدیه سادات مصطفوی از بافق اول ،پریناز فتحی از یزد دوم وحصان سادات طباطبایی از بافق سوم.

تیم هندبال بافق، تیم خوبی است

دروازبان تیم هندبال سپاهان گفت: از بازی مرودشت به بعد داوری بهتر شده است و داوران با دقت بیشتری قضاوت میکنند.
سعید حیدری راد در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایسنا منطقه اصفهان، در خصوص بازی با تیم بافق یزد اظهار کرد: تیم بافق یزد تیم خوبی است و بازیکنان جوان و با انگیزه ای دارد.
وی در خصوص شرایط تیم سپاهان گفت: تیممان از شرایط خوبی برخوردار است. آماده و امیدواریم در این دیدار که به میزبانی بافق یزد است، پیروز میدان باشیم.
دروازبان تیم هندبال سپاهان با اشاره به این که تنها سه بازی دیگر تا پایان لیگ برتر مانده است، افزود: می توانستیم نتیجه بهتری بگیریم با این حال دست از تلاش برنمی داریم و به امید موفقیت تیم هندبال سپاهان تلاش می کنیم.
حیدری راد با بیان این که داوری در چند بازی اخیر بد نبوده است، تصریح کرد: از بازی مرودشت به بعد داوری بهتر شده است و داوران با دقت بیشتری قضاوت می کنند.

پیروزی شهدای بافق در هفته بیست و یکم لیگ فوتبال

تیم فوتبال فرانتک اشکذر در هفته بیست و یکم لیگ، تیم آریا یزد را شکست داد.

به گزارش بلفق پویا به نقل از اشکذر خبر، تیم فوتبال فرانتک اشکذر، از ساعت ۱۵ امروز در ورزشگاه شهید نصیری یزد، مهمان تیم آریا یزد که توانست با نتیجه پرگل ۵ بر ۱ پیروز شود.

محسن خلیلیان(۲)، هادی حسینی(۲) و جلال غلامزاده، گلزنان تیم فوتبال فرانتک در این بازی بودند.

دراین مسابقه که در یک هفته به پایان لیگ برگزار شد؛ ابوالحسنی، معاون فرماندار شهرستان اشکذر، صادق کلانتریان، مدیر باشگاه فرانتک، محسن بابایی، رییس هییت فوتبال اشکذر، جابر شکاری، سرپرست سابق تیم اشکذر، شاهد این دیدار زیبا و پرگل بودند.

گفتنی است، در هفته پایانی لیگ، تیم شهدای بافق مقابل تیم عمارت میبدی قرار خواهد گرفت که در صورت شکست، از لیگ برتر سقوط خواهد کرد و تیم انصار بافق که در رده دوم جدول قرار دارد مقابل تیم سقوط کرده موعود اردکان قرار خواهد گرفت و تیم فرانتک دراشکذر برابر تیم پاس میبد قرار می گیرد.

شایان ذکر است، تیم فرانتک در صورت شکست تیم شهدای بافق و توقف تیم انصار بافق، به مقام قهرمانی دست خواهد یافت.

نتایج هفته بیست و یکم لیگ برتر فوتبال استان یزد
پاس شهرداری بفروییه۱ -مهربد میبد۲
آریا یزد ۱ – فرانتک اشکذر ۵
سرخ پوشان ۱ محبان انصار بافق ۴
پاس خاتم۶ – کاشی عمارت میبد ۲
موعود اردکان۱ – میرک کیش مهریز ۲
شهدای بافق۲ – تندیس زارچ صفر

تیم دانش آموزی هندبال بافق به مقام سومی بسنده کرد

تیم هندبال دانشگاه آزاد خاتم که در قالب تیم دانش آموزی در مسابقات استانی شرکت کرده بود به مسابقات کشوری راه یافت .
مسئول هیئت هندبال خاتم گفت: تیم هندبال دانشگاه آزاد خاتم که در قالب تیم دانش آموزی در مسابقات استانی شرکت کرده بود با اقتدار قهرمان و راهی مسابقات کشوری شد.

دهستانی افزود:تیم ناحیه١ مقام دوم و تیم بافق مقام سوم را کسب کردند

قهرمانی تیم کاشی پرسپولیس یزد در مسابقات وزنه برداری قهرمانی شرق کشور

تیم کاشی پرسپولیس یزد در مسابقات وزنه برداری قهرمانی شرق کشور در یک رقابت نزدیک و شانه به شانه با کسب ۶۱۰ امتیاز به عنوان قهرمانی دست پیدا کرد و تیمهای کرمان با ۶۰۵ و خراسان شمالی با ۵۶۵ امتیاز سوم شد.

در این رقابتها که با حضور ۶ تیم برگزار شد خراسان جنوبی با ۵۵۳ امتیاز چهارم ، فولاد آلیاژی یزد با ۳۴۳ امتیاز پنجم و آینده سازان یزد با ۱۸۴ امتیاز ششم شدند.

رقابتها روز جمعه در سالنِ کوثرِ مجموعه ورزشی تختیِ بافق ، با تلاش هیات وزنه برداری استان یزد ، هیات وزنه برداری شهرستان بافق و اداره ورزش و جوانان شهرستان بافق برگزار گردید.
5897431_363
نتایج کامل مسابقات به شرح زیر می باشد:
دسته ۵۶ کیلو گرم :
۱- سامان وطن خواه (کرمان)
۲- محمد رضایی (خراسان جنوبی)
۳- علی افضلیان (خراسان جنوبی)

دسته ۶۲ کیلوگرم :
۱- یاسین محمدی (کاشی پرسپولیس یزد)
۲- علیرضا سلیمانی (خراسان شمالی)
۳- محمد عیدی شاطر (کاشی پرسپولیس یزد)

دسته ۶۹ کیلوگرم :
۱- احمد محمودی (خراسان جنوبی)
۲- ابوالفضل وطن خواه (کرمان)
۳- غلامرضا مهدی زاده (کرمان)
برنز دوضرب : اکبر ساده (خراسان شمالی)

دسته ۷۷ کیلوگم :
۱- حجت خالقی (کرمان)
۲- محمد امین مقصودی (کرمان)
۳- مصطفی متدین (خراسان شمالی)

دسته ۸۵ کیلوگرم :
۱- صادق کناریوند (کاشی پرسپولیس یزد)
۲- محمدرضا الوانی (خراسان جنوبی)
۳- رضا قلیجیان (خراسان شمالی)
برنز دوضرب : محسن زارعیان (کاشی پرسپولیس یزد)

دسته ۹۴ کیلوگرم :
۱- طاهر حاتمی (کاشی پرسپولیس یزد)
۲- محمدرضا ترقی خواه (کرمان)
۳- محمد حسین تجملیان (کاشی پرسپولیس یزد)
برنز یک ضرب : سیدمحمود موسوی (خراسان شمالی)

دسته ۱۰۵ کیلوگرم :
۱- سعید میرزائی زاده (کاشی پرسپولیس یزد)
۲- امیررضا بهرام جردی (کرمان)
۳- سجاد وطن خواه (کرمان)

دسته ۱۰۵+ :
۱- علی محمدی (خراسان شمالی )
۲- میلاد هزاردستان (کاشی پرسپولیس یزد)
۳- مختار خیراندیش (فولاد آلیاژی یزد)
نقره یک ضرب : محمد زردست (خراسان جنوبی)

باشگاه خبرنگاران جوان

ضرب و شتم بازیکنان انصار بافق را از طریق مراجع قانونی پیگیری می کنیم

سرپرست ورزش و جوانان بافق در خصوص حاشیه مسابقات فوتبال لیگ برتر استان که منجر به ضرب و شتم بازیکنان انصار بافق شد گفت:جرقه این اتفاق به خاطر فحاشی تماشاچیان به بازیکن تیم انصار بافق زده شد که برای پیگیری این موضوع ابتدا شکایت از افراد ضارب توسط بازیکنهای مصدوم صورت گرفته است.

رضا نارگانی افزود: امروز صبح موضوع از طریق مدیرکل ورزش و جوانان استان ونامه نگاری به استانداری و مراجع قانونی پیگیر شده ایم.

وی با بیان اینکه افراد معلوم الحال ضرب و شتم را انجام داده اند اظهار داشت: این افراد توسط نیرو انتظامی شناسایی و تحویل مراجع قضایی خواهند شد.

سرپرست ورزش و جوانان بافق در پایان گفت:توصیه میکنم ورزشکاران سعه صدر داشته باشند و در مقابل چنین برخوردهائی صبوری کنند چرا که باعث میشود صدمات جبران ناپذیری به وجود آید.

گفتنی است پس از بازی تیم فولاد یزد و انصار بافق پس از سوت پایان بازی توسط داور، درگیری میان هواداران تیم فولاد و بازیکنان انصار بافق بوجود آمد که موجب مصدوم شدن دونفر از بازیکنان انصار بافق از ناحیه گردن و کمر شد.
بافق خبر

توسعه و عمران بافق – نیروی زمینی؛ در هفته چهاردهم لیگ برتر هندبال

به گزارش بافق پویا به نقل از سایت فدراسیون هندبال، از هفته چهاردهم لیگ برتر و در حساس ترین دیدار این مسابقات تیم رده دومی نفت وگاز گچساران میزبان صدرنشین یعنی شهرداری کاشان است.
شهرداری کاشان هفته گذشته صدرنشینی را از نفت و گاز گچساران گرفت و دیدار این هفته می تواند در حد فینال لیگ برتر باشد.
مس کرمان در سبزوار به مصاف بیتا می رود. در ارومیه تیم شهرداری این شهر با هیات هندبال مرودشت دیدار می کند. توسعه عمران بافق و نیروی زمینی تهران رو در روی یکدیگر قرار می گیرند و تیم هپکو اراک هم میزبان سپاهان است.
در پایان هفته سیزدهم تیم شهرداری کاشان با ٢٠ امتیاز صدرنشین است و تیم های نفت وگاز گچساران و سپاهان با ١٩ و ١٥ امتیاز در رده دوم و سوم قرار دارند.
برنامه کامل هفته چهاردهم لیگ برتر به شرح زیر است:
بیتا سبزوار – مس کرمان
نفت و گاز گچساران – شهرداری کاشان
شهرداری ارومیه – هیات هندبال مرودشت
توسعه و عمران بافق – نیروی زمینی
هپکو اراک – سپاهان