شرکت چادرملو 65 درصد از سهام شرکت صنایع آهن و فولاد سرمد ابرکوه را در اختیار دارد

احمد کیوان آرا در گفت‌وگو با خبرنگار ماین نیوز درباره پروژه نورد سرمد ابرکوه اظهار کرد: کلنگ این پروژه پایان سال ۱۳۹۲ زمین خورد و مهر سال جاری شاهد اولین تولید آن بودیم.

وی با اشاره به میزان کلی سرمایه‌گذاری برای این پروژه اضافه کرد: تا به امروز در این پروژه ۴۵۰ میلیارد تومان هزینه شده است که از این میزان ۱۵۰ میلیارد تومان برای زیربنا مشترک فولاد و نورد بوده اما الان در حال بهره‌برداری از بخش نورد هستیم. بطورکلی سرمایه ارزی ریالی برای نورد ۳۰۰ میلیارد تومان و برای زیربنا ۱۵۰ میلیارد تومان بود.

رئیس هیات مدیره شرکت صنایع آهن و فولاد سرمد ابرکوه درباره پروژه فولادسازی نیز افزود: این پروژه ۳۰ درصد پیشرفت دارد و تجهیزات آن بطور کامل وارد شده است. امسال نیز مناقصه‌ها برگزار و پیمانکاران را تعیین می‌کنیم. امیدوار هستیم از فرودین ۹۶ عملیات اجرایی با سرعت آغاز شود.

به گفته کیوان‌آرا، پیش‌بینی می‌شود پروژه فولادسازی ۶۰۰ هزار تنی تا پایان ۹۷ به اتمام برسد. این پروژه از نظر تولیدات و ظرفیت درست همانند پروژه فولاد نیشابور است اما این پروژه نسبت به فولاد نیشابور ۳۰ سال تفاوت سن داشته و جوان‌تر از آن است.

وی ادامه داد: تجهیزات، ماده اولیه و نیروی انسانی ماهر نکاتی است که تعیین کننده کیفیت نهایی است که خوشبختانه ما هر سه پارامتر یادشده را در اختیار داریم. تجهیزات ما تجهیزات به روز دنیا بوده در حالی که اتوماسیون نوردهای کشور برای ۲۰ سال گذشته است. همچنین ماده اولیه سنگ‌آهن چادرملو بوده که از بهترین های سنگ‌آهن است زیرا سنگی با استحکام و درصد بالا بوده که حداقل میزان فسفر و گوگرد را در اختیار دارد، در نتیجه فولاد آن بهترین نوع فولاد خواهد بود.

کیوان آرا اضافه کرد: شرکت چادرملو ۶۵ درصد از سهام شرکت صنایع آهن و فولاد سرمد ابرکوه را در اختیار دارد. در نتیجه شرکت ما نیز بورسی خواهد شد.

رئیس هیات مدیره شرکت صنایع آهن و فولاد سرمد ابرکوه در پاسخ به این سوال که آیا طرح دیگری در دستورکار شرکت قرار دارد؟ اظهار کرد: ما یک پروژه نورد و یک فولادسازی و یک احیا در دستورکار داریم. این پروژه‌ها به صورت تکرار در نقشه‌ها و زیربنا‌ها دیده شده است.

پروژه نورد و فولادسازی سرمد ابر کوه در مجموع برای ۱۰۰۰ تا ۱۱۰۰ نفر اشتغالزایی داشته و در آینده نیز این مجموع ۲ برابر شده و تولید نیز به جای ۱٫۲ میلیون تن به ۲٫۴ میلیون تن خواهد رسید.

فولاد سرمد ابرکوه [640x480]

بهره‌برداری از ۶ پروژه اقتصاد مقاومتی با اعتباری بالغ بر ۹۵۰ میلیارد ریال/ همچنان جاده بافق در لیست بهره برداری

محمدرضا نقصان محمدی، مدیر کل راه و شهرسازی استان یزد با اشاره به اینکه با اختصاص اعتباری بالغ بر ۹۵۰ میلیارد ریال شش پروژه تعریف شده در حوزه اقتصاد مقاومتی این اداره کل درآستانه بهره‌برداری است، توضیح داد: در راستای تحقق اهداف پیش‌بینی شده در سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری در بخش پروژه‌های ابلاغی این اداره کل شش پروژه به طول کلی ۲۷۱ کیلومتر و اعتبار ۹۵۰ میلیارد ریال اجرایی شده و آماده بهره‌برداری است.

نقصان محمدی درمعرفی این پروژه‌ها توضیح داد: این پروژه‌ها شامل احداث راه اصلی بهاباد-دربند-نایبند به طول ۶۶ کیلومتر، احداث بزرگراه بافق-یزد و کنارگذر شهرهای زارچ و اشکذر به طول ۶۶ کیلومتر، احداث بزرگراه تفت-ابرکوه- سورمق به طول ۱۵ کیلومتر، احداث راه اصلی ابرکوه-مروست (راه‌های کویری) به طول ۶۵ کیلومتر، احداث باند دوم بزرگراه یزد-طبس به طول ۲۴ کیلومتر و احداث راه اصلی زرند-بافق به طول ۳۶ کیلومتر است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد با اشاره به اینکه در بخش پروژه‌های اقتصاد مقاومتی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور ۵۰ کیلومتر پروژه راه اصلی و ۳۰ کیلومتر راه‌آهن با اعتبار کلی ۳۷۰ میلیارد ریال آماده افتتاح است، گفت: این پروژه‌ها شامل طرح احداث قطعه سه و چهار محور تفت-ابرکوه به طول ۵۰ کیلومتر و راه‌آهن یزد(رخش)-مهریز به طول ۳۰ کیلومتر است.

نقصان محمدی همچنین با تاکید بر اجرای برنامه‌های یکساله این اداره کل گفت: سال جاری، ارتقای ایمنی راه‌های استان از طریق تدوین برنامه‌های عملیاتی در تعریف، اجرا، نظارت و نگهداری پروژه ‌های راهسازی و راهداری عملی شد و از طرفی انضباط در حوزه شهرسازی و مسکن نيز از طریق تهیه و تدوین پروژه‌ها و طرح‌های توسعه شهری و طرح حفاظت از بافت تاریخی و شهرهای استان و تاکید برکاربردی بودن طرح‌های استانی عملیاتی شده است.

وی شفاف سازی و مکانیزه کردن حوزه املاک و حقوقی را یکی دیگر از برنامه‌های مهم این اداره کل عنوان کرد و افزود: نظارت کامل بر اجرای پروژه‌های ساختمان‌های دولتی استان و همچنین هماهنگی بین دستگاه‌های دخیل در امر ساخت و ساز و خدمات مرتبط با حوزه‌های فعالیتی این اداره کل از جمله برنامه‌های کوتاه مدت این اداره کل است.

نقصان محمدی با اشاره به اینکه استان یزد با وسعت ۷۴۶۵۰ کیلومتر مربع و جمعیتی بیش از یک میلیون نفر دارای ۶۸۶ کیلومتر بزرگراه، ۶۵۷ کیلومتر راه اصلی و بیش از ۹۸۰ کیلومتر راه فرعی است، طول راه‌های آسفالت روستایی استان را ۲۲۴۰ کیلومتر عنوان کرد و گفت: از ۲۳۰۰ كيلومتر راه‌های بين شهری یزد ۱۲۶۷ کیلومتر شامل راه‌های شريانی و ملی است و قرارگيری استان در تلاقی كريدورهای حمل و نقلی شمال- جنوب و شرق- غرب، باعث شده راه‌های استان همواره پذيرای ترافيك ملی و فراملی باشند و سهم تردد سنگين از كل تردد در محورهای استان بسيار بالاتر از ميانگين كشوری است.

وی افزود: طول كل پروژه‌های احداث راه اصلی در استان ۳۰۰ كيلومتراست كه در ۱۳۰ كيلومتر آن عمليات اجرايی در حال اجراست و ۶۳ كيلومتر آن (محور ابركوه- مروست) به زودی افتتاح می‌شود.

مدیر کل راه و شهرسازی یزد گفت: طول پروژه‌های در دست احداث بزرگراه و يا باند دوم راه‌های استان ۵۵۰ كيلومتر است كه عمليات اجرايی در ۱۳۰ كيلومتر از اين پروژه‌ها جریان دارد.

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

حفر چاه آب توسط استان کرمان در حوزه استحفاظی بافق کاملا تخلف است

معاون فرماندار بافق در خصوص حفر چاههایی که در حوزه استحفاظی استان کرمان وشهرستان بافق انجام شده است گفت: زمانی که استان کرمان برای حفر این چاهها مجوز داده اصلا استعلامی از بافق نگرفته که طبق قانون باید ازاستان همجوار استعلام بگیرد و طبق قانون این کار تخلف است برای این منظور مکاتباتی بااستانداری کرمان انجام شده که منتظرجواب آنها هستیم.

محمدعلی طالعی افزود: قنوات بافق از جنوب شرق استان کرمان نشات می گیرد به خاطر اینکه شیب زمین به سمت بافق می باشد. ۴حلقه چاه حفر شده که قدمت بعضی از آنها چندین ساله است و دو چاه در اوایل انقلاب حفر شده یکی هم بعدا حفر شد که توسط کشاورزان پر گردید ولی متاسفانه به خاطر نفوذی که داشتند دوباره مجوز گرفتند.

وی در ادامه اظهار داشت: هم بافق و هم کرمان جز مناطق ممنوعه می باشد واین کار تخلف محض است چون مجوز دادند برخی هم تخلف مضاعف است به این دلیل که استان کرمان مجوز داده در حالی که در حوزه استحفاظی بافق است.

این مقام مسئول ادامه داد: دوحلقه چاه را با پیگیری آب منطقه ای بافق پلمپ کردند البته یکی در حدود۴ماه پیش کاملا پلمپ و چاه دیگر هم درآستانه پلمپ شدن است و یک حلقه هم هنوز پمپ روی آن نصب نشده دو حلقه دیگر نیز سه سالی است که از آن در حال استفاده کردن میباشند.

معاون فرماندار بافق در خصوص اینکه آیا بازدیدی از این چاهها داشته اید نیز بیان داشت: در دونوبت یکی اواخراسفند۹۴یکی هم حدود یک ماه پیش همراه تعدادی از کشاورزان واعضای شورای روستاه هایی که در جوار این چند حلقه چاه می باشد ورئیس آب منطقه ای بافق بازدیدی ازآن داشتیم مشاهده شد که همه چاههای حفر شده در حوزه استحفاظی بافق است و فاصله چندانی باقنات های رضائیه،فاضلیه وصدرآباد ندارد و طبق نظرکارشناسان برای این قنوات مضراست وباید پرشود.

بافق خبر

اعتبارات سفر رهبر انقلاب به استان یزد به 311 میلیارد تومان رسید

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد با اشاره به مجموع اعتبارات تخصیص یافته به این استان از محل سفر رهبر فرزانه انقلاب گفت: مجموع اعتبارات تخصیص یافته از این محل ۳۱۱ میلیارد تومان در قالب ۷۲۰ طرح بوده است.
به گزارش بافق پويا به نقل از روابط عمومی این سازمان، حمیدرضا نصیری‌زاده با گرامیداشت ۱۲ دیماه، سالروز سفر پربرکت مقام معظم رهبری به استان یزدبا بیان اینکه مردم استان در سال های گذشته از اثرات ارزشمند این پروژه ها بهره مند شده اند افزود: ۱۷۳میلیارد تومان از محل اعتبارات سفر در سال‌های ۸۶ و ۸۷ تخصیص یافته بود که در سال‌های ۸۸ تا ۹۴، بالغ بر ۱۳۰ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌ها اختصاص یافت.
وی اضافه کرد: در سال جاری و از این محل ۸ میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان شهید رهنمون به استان اختصاص داده شده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد در باره طرح های سفر گفت: کمک به مرمت بافت تاریخی استان، انتقال آب قنات مزرعه عرب به روستاهای بخش مرکزی ابرکوه، کمک به ارتقاء راه خاتم به یزد، احداث مخزن ۱۰۰ هزار متر مکعبی یزد، اجرای باند دوم یزد به فهرج به طول ۲۰ کیلومتر در محور یزد به بافق، اصلاح محور ورودی شمال یزد، آبرسانی به شهر تفت، آبرسانی از چاههای بصیرون به شهر ابرکوه و اجرای خط انتقال آب آشامیدنی مجتمع ولایت یزد بخشی از این طرح هاست.
نصیری زاده کمک به ایجاد زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی ابرکوه، بهاباد، طبس، خضر آباد و خاتم، افزایش ظرفیت خط انتقال آب یزد، آبرسانی از چاه های چرخاب به شهر یزد، موزه دفاع مقدس، تامین آب آشامیدنی مجتمع گاریزات تفت، اجرای طرح تامین آب کشاورزی با اجرای سیستم تحت فشار آبیاری مهریز، ساخت و خرید یک دستگاه رادیوتراپی برای مرکز پرتو درمانی شهید رمضان‌زاده یزد، ساخت خوابگاه ۱۲۰ نفره دخترانه دانشکده علوم قرانی میبد، ۲۰۰ نفره دخترانه مجتمع آموزش عالی میبد، ۳۳۰ نفره دخترانه دانشگاه یزد، ۳۶۰ نفره دخترانه دانشگاه علوم پزشکی – یزد را از دیگر طرح های اعلام کرد.

%d8%b3%d9%81%d8%b1-%d8%b1%d9%87%d8%a8%d8%b1%d9%8a-%d8%a8%d9%87-%d9%8a%d8%b2%d8%af

به گفته وی، ۲۰۰ نفره دخترانه دانشکده منابع طبیعی اردکان، ۱۲۰ نفره دانشکده های پیراپزشکی ابرکوه و ۱۲۰ نفره دانشکده عمران و معماری ابرکوه، اجرای طرح تامین آب کشاورزی با اجرای سیستم تحت فشار آبیاری خاتم، مهریز و اشکذر، بهسازی محور ندوشن به میبد، راهسازی محور آسفیچ به کوهبنان در شهرستان بافق، ساخت مدرسه راهنمایی شبانه روزی ابرکوه، ساخت استخر سرپوشیده جانبازان یزد، ساخت ۱۴۵مسکن شهری و روستایی برای معلولین و مددجویان تحت پوشش بهزیستی یزد، تامین آب شرب شهر‌های حمیدیا و شاهدیه یزد، تکمیل کتابخانه مرکزی یزد بخش دیگری از این طرح هاست.
این مسئول همچنین ساخت سالن چند منظوره ورزشی جانبازان یزد، آبرسانی و تامین آب شرب شهر بافق، اجرای عملیات بیابان زدایی و تثبیت شن‌های روان در شهرستان اردکان، تامین آب آشامیدنی مجتمع مهرآباد رکن آباد میبد، آبرسانی و تامین آب شرب شهر ابرکوه، تامین تجهیزات امدادی شهرداری‌های سطح استان، تکمیل مخزن ذخیره ۱۰ هزار متر مکعبی آب شهر مهریز، اجرای طرح تامین آب کشاورزی با اجرای سیستم تحت فشار آبیاری صدوق و تکمیل مخزن ذخیره ۱۰هزار متر مکعبی آب شهر اردکان از جمله دیگر طرح های سفر رهبر معظم انقلاب به استان یزد بیان کرد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد در پایان خاطرنشان کرد: خط دوم انتقال آب به یزد، راه آهن یزد – اقلید، باند دوم محور یزد به طبس، بزرگراه یزد به فهرج، واحدهای پتروشیمی میبد، خاتم و ابرکوه و ساخت بیمارستان شهید رهنمون از جمله طرح های مصوب این سفر است که در دست اقدام و پیگیری قرار دارد.
مقام معظم رهبری در ۱۲ دی ماه ۱۳۸۶ در میان استقبال گرم و بسیار پرشور مردم دارالعباده وارد یزد شدند و در این سفر چهار روزه در جمع مردم شهر یزد ، روحانیون ، دانشگاهیان ، نخبگان و در مردم شهرستان ابرکوه سخنرانی کردند.
مردم خونگرم این دیار، هر ساله در سالگرد این روز بزرگ تداعی خاطراتی وصف ناشدنی از یک بهار ماندگار در سرمای زمستانی دارند که برکاتش همچنان بر استان یزد می بارد و کویر خشک و بی آب یزد را سیراب می کند.

460 میلیاردریال به شهرداری های استان یزد اختصاص یافت

شهرداران می توانند با ارائه اسناد لازم، از این اعتبار برای پرداخت برخی مطالبات پیمانکاران پروژه های عمرانی بهره مند شوند.
و چنانچه شهرداران نسبت به جذب این اعتبار کوتاهی کنند اعتبار یاد شده در سایر بخش ها هزینه خواهد شد.

مدیرکل دفتر شهری و امور شوراهای استانداری یزد گفت : ۴۶۰ میلیاردریال اعتبار به شهرداری های این استان اختصاص یافته است .
محمود شاکری شمسی روز سه شنبه در حاشیه نشست هم اندیشی شهرداران ۲۱ گانه استان یزد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این رقم بر اساس تبصره ۳۶ اصلاح قانون بودجه ۹۵ کل کشور در قالب اسناد خزانه اسلامی تامین اعتبار شده است.
مدیرکل دفتر شهری استانداری یزد با بیان اینکه اسناد خزانه اسلامی یکی از ابزار نوین مالی مورد استفاده دولت است گفت: بخشی از این اعتبار به شهرداری ها به ویژه شهرداری های زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت اختصاص یافته است.
%d8%b4%d8%a7%da%a9%d8%b1-%d8%b4%d9%85%d8%b3%db%8c-%d9%85%d8%af%db%8c%d8%b1%da%a9%d9%84-%d8%b4%d9%87%d8%b1%db%8c-640x480
شاکری شمسی بر جذب اعتبار مذکور تاکید کرد و گفت:شهرداران می توانند با ارائه اسناد لازم، از این اعتبار برای پرداخت برخی مطالبات پیمانکاران پروژه های عمرانی بهره مند شوند.
وی اضافه کرد: چنانچه شهرداران نسبت به جذب این اعتبار کوتاهی کنند اعتبار یاد شده در سایر بخش ها هزینه خواهد شد.
مدیرکل دفتر شهری استانداری یزد همچنین گفت :یک دوره آموزشی یکروزه با حضور معاون هزینه و رئیس خزانه معین استان یزد ،کارشناسان مربوطه ،شهرداران و ذیحساب شهرداری های ۲۱ گانه استان با محوریت معاون هماهنگی امور عمرانی در محل استانداری برگزار خواهد شد.
به گزارش ایرنا این جلسه نخستین نشست شهرداران استان یزد است که امروز به میزبانی شهر بافق برگزار شده است.

اختصاص کمترین پهنه صنایع به بافق و بیشترین به اردکان

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، محمدرضا نقصان محمدی بعد از ظهر امروز در چهاردهمین نشست سرمایه‌گذاری استان یزد با اشاره به پهنه‌بندی مناطق استان برای استقرار صنایع اظهار داشت: تلاش شده با پهنه‌بندی استان بتوانیم هم با برنامه‌ریزی و ایجاد کمترین دغدغه برای سرمایه‌گذاران و هم با تخصصی کردن فعالیت‌ها در عرصه‌های مختلف، به استقرار صحیح صنایع کمک کنیم.

وی با اشاره به اینکه این پهنه‌بندی در کارگروه تخصصی ـ زیربنایی استان یزد تصویب شده است، عنوان کرد: حد و حدود این پهنه‌ها مشخص شده و از این پس درخواست‌های سرمایه‌گذاری برای استقرار واحدها به این پهنه‌ها ارجاع می‌شود.

نقصان محمدی با بیان اینکه این پهنه‌ها خارج از حریم و محدوده‌های شهری ایجاد شده است، افزود: متقاضیان سرمایه‌گذاری از این پس قبل از انجام هرگونه ساخت و سازی باید مسائل مختلف از جمله طرح راه دسترسی مشترک با کاربری‌های همجوار را مورد بررسی قرار دهند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد یادآور شد: پهنه اول در منطقه بافق و در جوار جاده یزد ـ بافق در نزدیکی کارخانه تولید روی به مساحت ۱۰۰ هکتار در نظر گرفته شده و صنایعی که در زون یک تا پنج قرار می‌گیرند، می‌توانند در این پهنه مستقر شوند.

وی با اشاره به اینکه پهنه‌های دوم و سوم در شهرستان اردکان جانمایی شده است،‌ ادامه داد: یک پهنه هزار و ۱۰ هکتاری و یک پهنه هزار و شش هکتاری در این شهرستان در نظر گرفته شده است.

نقصان محمدی بیان کرد: پهنه چهارم نیز متعلق به شهرستان تفت است که با ۱۱۰ هکتار در منطقه دهشیر تعیین حدود شده است.

وی اظهار داشت: پنجمین پهنه نیز در شهرستان بهاباد به وسعت ۱۴۹ هکتار برای استقرار صنایعی که در زون یک تا پنج قرار دارند، در نظر گرفته شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد بیان کرد: برای تعیین این پهنه‌ها مسائل مختلفی مدنظر قرار گرفته و همه این موارد در کارگروهی تخصصی مورد تایید قرار گرفته و به زودی به ادارات ابلاغ می‌شود.

پژوهشکده و دانشکده معدنی در طبس راه اندازی شود

به گزارش خبرنگار مهر ٬ حجت الاسلام سید ابراهیم مهاجریان شنبه شب در جلسه بررسی مشکلات بخش صنعت و معدن شهرستان طبس که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد؛ بیان کرد: شهرستان طبس دارای ظرفیت ها و پتانسیل های زیادی بوده که باید موردتوجه مسئولان قرار گیرد.
وی خواستار پرداخت سهم دو درصد فروش معادن شد و گفت: این میزان در بافق پرداخت می شود و این در حالی است که در این شهرستان پرداخت نمی شود.
امام جمعه طبس با اشاره به طرح جامع معدنی شهرستان طبس بیان کرد: این طرح باید با محوریت زغال سنگ طبس انجام شود.
وی واگذاری معادن زغال سنگ به بخش خصوصی را یک نگرانی دانست و افزود: اگر قرار است به بخش خصوصی واگذار شود نباید زیرساخت های دولتی به آن واگذار شود.
حجت الاسلام مهاجریان ادامه داد: اگر زیرساخت های دولتی به بخش خصوصی واگذار شود مشکلات زیادی ایجاد خواهد شد.
وی احداث کارخانه فولاد را یکی از ضرورت های طبس دانست و گفت: انجام این پروژه سال هاست که متوقف شده و باید موردتوجه قرار گیرد.
امام جمعه شهرستان طبس با اشاره به مشکل بیکاری در جامعه بیان کرد: وجود صدها بیکار در کنار معادن غنی طبس بسیار دردناک است.
حجت الاسلام مهاجریان بیان کرد: باید از شهرستان طبس و معادن موجود در آن مراقبت ویژه شود.

پیام تسلیت نماینده ولی فقیه و امام جمعه بافق به وزیر دادگستری کشور

در پی درگذشت حاج شیخ عباس پورمحمدی عموی حجت الاسلام والمسلمین پورمحمدی وزیر دادگستری، نماینده ولی فقیه و امام جمعه بافق پیامی صادر کرد.

متن پیام حجت الاسلام و المسلمین سلیمانی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

حضرت حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای پورمحمدی وزیر محترم دادگستری دام عزه، خبر درگذشت ابوالشهید حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ عباس پورمحمدی که از علمای مجاهد و خستگی ناپذیر خطه کرمان و یار و یاور همیشگی حضرت امام خمینی ( ره ) و مقام معظم رهبری و انقلاب بودند، موجب تاثر و تالم شد.

بدین وسیله ضمن عرض تسلیت به جنابعالی و خانواده محترم و بیت مکرم ایشان، صبر جمیل برای بازماندگان و علو درجات برای آن مرحوم آرزومندم.

سید جواد سلیمانی
photo_2016-11-19_12-12-40

ادعای رئیس شورای اسلامی شهر بافق در مورد اجحاف حق این شهرستان در تعیین نقاط مرزی با اردکان!

به گزارش بافق پویا ؛ محمد رنجبر با بیان اینکه از سال ۹۲ همزمان با آغاز کار شورای چهارم موضوع مرزهای جغرافیایی به طور مجدانه پیگیری شده است اظهار کرد: بازگرداندن این منطقه یکی از شعارهای زمان انتخابات اعضای شورای اسلامی بوده و از همان لحظات اولیه شروع بکار در این زمینه پیگیری ها به نحو خاص انجام شده است.

وی افزود: وزارت کشور به این یقین رسیده است که در سالهای گذشته در تعیین نقاط مرزی بین بافق و اردکان یکسری جابجایی صورت گرفته و موجب اجحاف حق شهرستان بافق شده است.

عضو شورای اسلامی شهرستان بافق با بیان اینکه استاندار تاکنون پاسخی به نامه وزارت کشور نداده است عنوان کرد: بر اساس پیگیری های صورت گرفته از طرف شورا نامه ای از وزارت کشور به استانداری برای رفع مشکل ارائه شده است که از استاندار می خواهیم در این زمینه صریح و شفاف پاسخگو باشد.

رنجبر با اشاره به اینکه تقسیم نمودن معدن دی نوزده یکی از نتایج پیگیری است تصریح کرد: اعضای شورای اسلامی به این نتیجه رضایت نداده و باید طبق ضوابط و قانون تقسیمات کشوری کار دنبال شود.

وی خاطر نشان کرد: شهرستان نه حقی را می خواهد و نه حقی را می دهد و براساس مستندات و مدارک این منطقه متعلق به بافق است و باور داریم حق شهرستان در این خصوص تضعیف شده است.
img_0080

جلسه اعضاے ستاد بحرانے شهرستان بافق

صبح امروز جلسه اعضاے ستاد مدیریت بحران شهرستان بافق با حضور مدیر کل ستاد بحران استان در فرماندارے این شهرستان برگزار شد

IMG_2016081641549 IMG_2016081628820 IMG_2016081612252

کلیپی متفاوت از پیگیری مشکلات فولاد بافق

کلیپی متفاوت از پیگیری مشکلات تعطیلی فولاد بافق اعم از بانک ملت و گاز
بعد از برجام هر روز یک گشایش / فولاد بافق تعطیل شد

دانلود فیلم

در صورتی که با موبایل اقدام به دیدن فیلم کرده و با مشکل مواجه شده اید حتما از مرورگر chrome استفاده نمایید

توزیع 430 سبد غذایی در سومین مرحله طرح همای رحمت بافق

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بافق از اجرای سومین مرحله طرح همای رحمت در بافق با توزیع ۴۳۰ سبد غذایی توسط جمعیت هلال احمر بین جامعه هدف این شهرستان خبر داد.

جعفر حسن‌پور در گفتگو با خبرنگار ما از اجرای طرح همای رحمت در این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: سومین مرحله از این طرح همزمان با شب‌های قدر در ماه مبارک رمضان اجرا شد.

وی بیان کرد: در دو شب قدر در مجموع ۴۳۰ سبد غذایی تحویل جامعه هدف، شامل زنان بی‌سرپرست و بدسرپرست، سالمندان نیازمند و ایتام شهرستان بافق قرار گرفت.

حسن پور با اشاره به توزیع سبدهای غذایی جمع‌آوری شده در بین اقشار هدف توسط خیران و داوطلبان هلال احمر خاطرنشان کرد: این اقلام شامل برنج، روغن، قند، چای، خرما و حبوبات به ارزش ریالی هر بسته غذایی بیش از یک میلیون ریال است.

وی عنوان کرد: طرح ملی همای رحمت با هدف دستگیری از مستمندان هر سال توسط دواطلبان و خیران هلال احمر بافق در قالب تکریم نیازمندان با پیروی از شیوه پاک علوی و با حفظ کرامت انسانی افراد جامعه هدف انجام می‌شود.

طرح همای رحمت

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بافق از تداوم اجرای این طرح طی شب‌های آینده خبر داد و از همراهی خیران، داوطلبان هلال احمر و مردم شهرستان بافق در اجرای این طرح قدردانی کرد.

وی از خیران شهرستان بافق دعوت کرد تا هلال احمر را در اجرا و تداوم این طرح و شناسایی بیشتر خانواده‌های نیازمند و تامین بسته‌های غذایی همراهی کند.

فارس

مطالبات شرکت گاز استان از مجتمع فولاد بافق قانونی نیست

فرماندار بافق با بیان اینکه مطالبات شرکت گاز استان از مجتمع فولاد بافق مغایر با قانون است گفت: با توجه به بررسی های انجام شده مطالبات درخواست شده پشتوانه قانونی ندارد.
وی ادامه داد: در قانون تمامی شرکتهای خدمات رسان مکلفند تا درب واحدهای صنعتی و در شهرکهای صنعتی تا ورودی شهرک خدمات خود را ارائه دهند و انتظار این هست شرکت گازهم به وظیفه قانونی خود عمل کند.

سید مهدی طلایی مقدم افزود: خوشبختانه اتفاقی که برای گاز رسانی مجتمع فولاد بافق افتاده این است که گاز تا ۱۵۰۰ متر انتقال داده شده و واحدهای ۱۶ خط مستقل اجرا گردیده و موقعیت بسیار مناسبی برای گاز رسانی به این مجتمع مهیا است.
وی با اشاره به نامگذاری سالجاری به سال اقتصاد مقاومتی و همچنین فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید ریاست جمهوردر رابطه با اقدام هر چه سریعتر به اقدام و عمل در این سال بیان کرد: با توجه به موضوع اشتغال پایدار و اینکه این پروژه در سفر ریاست جمهوری افتتاح شده است باید هرچه سریعتر مشکل مرتفع گردد.
فرماندار بافق با اشاره به مقوله کاهش و توجه به آلایندگی زیست محیطی عنوان کرد: واحدهایی مثل فولاد که مصرف بالای گاز دارند هم از باب محیط زیست بهترهست به جای مازوت از گاز استفاده کنند و هم اینکه درآمد مناسبی از باب مصرف دوره ای برای شرکت گازایجاد می شود و به محض واگذاری انشعاب گاز به فولاد بافق کمک شایانی در زمینه کاهش الایندگی زیست محیطی انجام می شود.
طلایی مقدم تصریح کرد: پیگیری ها با معاون عمرانی استاندار ،معاونت برنامه ریزی، مدیر کل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به عنوان دبیر کارگروه ستاد تسهیل حمایت از تولید کننده انجام شده است و مقرر گردید برای رفع این مشکل هر چه زودتر جلسه ای در مرکز استان تشکیل شود.
وی گفت:‌این جلسه روز چهارشنبه همین هفته تشکیل می شود تا طبق حقوق قانونی مطالبه اخذ شود.
طلایی مقدم ضمن بیان اینکه فولاد بافق یکی از مجتمع های فولادی بزرگ کشور است که مصرف گاز بالایی نیز دارد یادآور شد: خط انتقال آماده است و شرکت گاز استان هر چه در گاز رسانی به این مجتمع تعلل کند دچار ضرر و زیان می شود.
فرماندار بافق در پاسخ به این سوال که چرا بانک ملت به تعهدات خود عمل نمی کند گفت: مشارکتی بین ابویی مدیرعامل فولاد بافق و بانک ملت وجود دارد بعد از آنکه مدیر عامل بانک ملت تودیع شد مدیر عامل جدید نظرات متفاوتی در این زمینه دارد این موضوع یک مشکل داخلی است که باید با هم حل و فصل نمایند.

وی در پایان بیان کرد: به هر حال و در هر شرایط امنیت شغلی کارگر باید حفظ شود و برای رفع مشکل از طریق مجاری قانونی باید پیش رفت.

/ بافق فردا

 

محیط زیست تنها مانع ادامه عملیات اکتشاف و بهره برداری از معدن D19 بافق

سازمان محیط زیست تنها مانع ادامه عملیات اکتشاف و بهره برداری از معدن D19 شرکت سنگ آهن مرکزی-بافق است.

مدیرعامل شرکت سنگ اهن مرکزی بافق در نشست صاحبان صنایع و مدیران معدنی بافق گفت: درخصوص اخذ مجوز بهره برداری از معدن d19 ، این شرکت مکاتبات و رایزنی های زیادی با سازمان محیط زیست داشته اما تاکنون این سازمان مجوز فعالیت در این منطقه معدنی را صادر نکرده است.

محمدجواد عسکری بیان کرد: بنا به گفته مدیران صنعت، معدن و تجارت، ذخایر معدن d19 به بیش از ۱۰۰ میلیون تن می رسد.
وی افزود: تمام زیرساخت های دسترسی به معدن   d19 شرکت سنگ آهن مرکزی انجام شده و جاده دسترسی آن نیز تا مرحله عقد قرارداد برای زیرسازی و آسفالت پیشرفته است .
مدیرعامل شرکت سنگ اهن مرکزی بافق گفت: در صورتیکه اکنون به فکر تأمین خوراک صنایع جوار معدنی بافق نباشیم به زودی با مشکل کمبود مواد معدنی روبرو می شویم.
عسکری عنوان کرد: در برنامه های شرکت سنگ آهن مرکزی، چشم انداز ۲۰ ساله تأمین خوراک برای صنایع جار معدنی در نظر گرفته شده است.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

جلسه شورای اداری بافق با حضور وزیر رفاه

جلسه شورای اداری شهرستان بافق با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان تامین اجتماعی در محل فرمانداری بافق برگزار شد.

IMG_0239 [puya640]

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در این نشست ضمن ابراز خرسندی از حضور دیگر بار در بافق گفت: در ابتدا عرض ارادت و خدمت دولت را به شما ابلاغ می کنم. امیدوارم سال آینده با خدماتی که صورت می گیرد چهره بهتری از شهر بافق را بتوانیم مشاهده کنیم.
علی ربیعی با اشاره به انتخابات اخیر افزود: مشارکت ۹۵ درصدی شهروندان عزیز بافقی در انتخابات هفتم اسفند، نزدیک به ۳۰ درصد از نرم کشور بالاتر است و این نشان دهنده معرفت شهری و سواد شهروندی ایشان است که جای قدردانی دارد.
وی ادامه داد: فارغ از نتایج انتخابات و آراء مردم، صندوق های رای در هر دوره باعث شدند تا همزیستی مسالمت آمیز داشته باشیم و با ثبات در کنار هم کار کنیم.

IMG_0191 [puya640]
ربیعی خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین پیام های انتخابات اخیر، آرامش است. مردم آرامش و رونق می خواهند. امنیت روانی می خواهند و اینکه باید با آرامش وضع خود را بهبود ببخشیم.
نماینده ویژه رئیس جمهور در بافق، سپس با اشاره به انتخابات و همچنین برجام ، این دو را الگو و مایه درس آموزی دانست و گفت: در برجام به این نتیجه رسیدیم که ما نیاز به اجماع داریم. انتخابات هم نشان داد نوع رای، نفی افراطی گری و اجماع سازی همه دلسوزان کشور است.
ربیعی با اشاره به سال ۹۴ بیان کرد: به اعتقاد کارشناسان، امسال بخاطر ادامه تحریم ها ، شوک نفتی و … سال سختی را پشت سر گذاشتیم.
وی اذعان داشت: آثار ۵۶ درصد کسری رشدی که در ۸ سال تجربه کرده بودیم ، دولت پیش فروش شده ، پروژه های نیمه تمام که مرقوم به صرفه اقتصادی نبود هم مزید بر این علت هستند.

IMG_0187 [puya640]
وزیر تعاون همچنین تامین حقوق بازنشستگان فولاد در امسال را کار سختی عنوان کرد و با خرسندی بیان داشت: خوشبختانه حقوق یک ماه دیگه این عزیزان نیز هفته آینده پرداخت می شود و عقب ماندگی مان ناچیز خواهد شد.
ربیعی سپس تصریح کرد: با همه این موارد، قطعاً معتقدیم و این دل روشن را داریم که سال ۹۵ سال رشد ۶-۵ درصدی است که هدف گذاری کردیم.
وی با اشاره به دغدغه قشر کارگر گفت: بنده نمی گویم دلسوزتر از ما نیست ولی در همین جا اعلام می کنم ما در بدنه دولت، بیش از خیلی ها دلسوز جامعه زحمتکش هستیم و ارتقاء امنیت شغلی از خواسته هایمان است.
ربیعی با انتقاد از سوءاستفاده های برخی راجع به حذف طرح هدفمندی (یارانه ها) بیان کرد: دولت می خواهد به فقرا و پائین دستی ها خدمت رسانی کند و اجماع عقلی می گوید کسانی که نیاز ندارند، یارانه نقدی دریافت نکنند.

IMG_0228 [puya640]
وی خاطرنشان کرد: برای اینکه وضع زندگی قشر سطح پائین را بهتر کنیم برنامه منسجم داریم. سال آینده حتماً تصمیمات مزد بهتر از امسال خواهد بود.
ربیعی گفت: بیان من امروز در شهر بافق، به همه کارگران، روستائیان و کسانی که در طبقه اجتماعی پائین هستند این است که دولت در کنار شماست و شما را می بیند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان بخش اول سخنان خود خطاب به مسئولان حاضر اذعان داشت: بزرگترین نعمتی که خدا به ما عطا کرده این است که مفهوم خادم بودن را مراعات کنیم و بتوانیم از اموال کارگران و بازنشستگان محافظت کنیم و از درد و رنج مردم کم کنیم.

بافق نیوز

گزارش تصویری حضور وزیر رفاه در بافق (1)

به گزارش بافق پویا؛ در پی سفر استانی هیئت دولت به استان یزد؛ علی ربیعی، وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور در بافق حضور یافت.

وی پس از ورود به زیارت امامزاده عبدالله (ع) بافق رفته و پس از مراسم گلباران قبور شهدا در جلسه شورای اداری فرمانداری حضور یافت.

20160307_140035 [puya640]

20160307_134726 [puya640] IMG_0351 [puya640] IMG_0160 [puya640] IMG_0135 [puya640] IMG_0104 [puya640] IMG_0047 [puya640] 20160307_145129 [puya640] 20160307_140403 [puya640]

 

وزیر رفاه به بافق می آید / فولاد ابویی افتتاح می شود

به گزارش بافق پویا؛ در پی سفرهای استانی هیئت دولت، فردا دوشنبه رییس جمهور به یزد سفر خواهد کرد و پس از سخنرانی در امیرچقماق، وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی به عنوان نماینده رییس جمهور به بافق خواهد آمد.
در این سفر یک روزه که معاون وزیر صنعت و معدن و همچنین مدیرعامل شرکت گاز کشور، ربیعی وزیر رفاه را همراهی خواهند کرد،پروژه هایی چون فولاد ابویی، پلی کلینیک تخصصی، پست ۴۰۰ برق و تعدادی از پروژه های سنگ آهن افتتاح خواهد شد.

پست ۴۰۰ کیلوولت بافق از مهمترین منابع تامین برق استان و جنوب‌شرق می باشد

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد گفت : پست ۴۰۰ کیلوولت بافق یکی از ارکان شاهراه تبادل انرِژی برای جنوب‌شرق کشور است و اهمیت آن به مثابه نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی تولید برق برای استان می باشد.

به گزارش بافق پویا به نقل از قدس آنلاین از یزد ،محمدحسن صباغزادگان در بازدید مدیرکل دیوان محاسبات استان یزد از پست‌های ۴۰۰ و ۱۳۲ کیلو ولت بافق اظهار داشت: این پست برای صنایع بزرگ بسیار حائز اهمیت می باشد و با توجه به  موقعیت فنی و جغرافیایی پست و نحوه میزان تبادل انرژی یکی از مهمترین منابع  تامین برق استان و جنوب‌شرق  می باشد

وی که در این بازدید، بهزاد فلاطون‌زاده مدیرکل دیوان محاسبات استان را همراهی می‌کرد؛ خبر از برقدار شدن آخرین فاز پست ۴۰۰ کیلوولت بافق تا ابتدای دهه فجر امسال داد.

IMG_0084 [puya640]

این مقام مسئول در برق استان، تامین قطعات و تجهیزات این پست در شرایط سخت تحریم و گذر از تنگناهای اقتصادی و مقاومت در راه رسیدن به این موفقیت را برگ برنده دیگری برای صنعت مادر و زیربنایی برق دانست که تلاش‌های شبانه‌روزی و اهتمام نیروهای متعهد و متخصص داخلی و حمایت و درایت مسئولان دلسوز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران موجب شد ساخت این پست برق با صرفه‌جویی در هزینه‌ها، استاندارد بالا و در کوتاه‌ترین زمان، انجام شود.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد همچنین وجود پست ۴۰۰ کیلوولت بافق را حائز اهمیت بسیار برای صنایع بزرگ و یکی از ارکان شاهراه تبادل انرِژی برای جنوب‌شرق کشور بیان کرد و اهمیت آن را به مثابه نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی تولید برق برای استان دانست.

شایان ذکر است پس از آن، بازدیدکنندگان در محل تجهیزات پست ۴۰۰کیلوولت بافق حضور یافتند و محمدصالح دشتی مجری طرح پست شرکت برق منطقه‌ای یزد از نزدیک توضیحات فنی و ساخت را تشریح کرد.

پس از آن، مدیرکل دیوان به همراه دیگر مسئولان، از پست ۱۳۲کیلوولت بافق نیز بازدید کردند و در جریان عملکرد آن قرار گرفتند.

راه اندازی 9 دوربین کنترل سرعت در بافق

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان یزد گفت: تا ۱۵ روز آینده شاهد راه اندازی ۹ دوربین کنترل سرعت و ثبت تخلفات در سطح شهر بافق خواهیم بود.

به گزارش بافق پویا؛ سرهنگ منصور جمشیدی با بیان اینکه نصب این دوربین ها با همکاری پلیس راهور و شهرداری بافق خواهد بود افزود: با نصب این دوربین ها بزودی حضور فیزیکی پلیس راهنمایی و رانندگی در این شهر حذف می شود.

رئیس پلیس راهور استان یزد گفت: برای نصب و راه اندازی این دور بین ها بیش ازدو میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال از سوی شهرداری بافق هزینه و پرداخت شده است.
این مسوول، نصب دوربین های کنترل سرعت و کنترل تخلفات در سطح شهر بافق را کاری مهم و مقرون به صرفه خواند و اظهار داشت: با نصب این دوربین های،سرعت زیاد، تخلفات ورود ممنوع خودورها و توقف دوبل در سطح معابر شهر کنترل و ثبت و سپس اعمال قانون خواهد شد.
وی درخصوص اصلاح ساختار مهندسی معابر بافق هم گفت: در آینده نزدیک کارگروه پلیس راهور با محوریت فرماندار شهرستان بافق تشکیل می شود و طی بازدید از سطح شهر، نقاط حادثه خیز بررسی و مشکلات آن برطرف خواهد شد.
به گزارش ایرنا، فرماندار بافق هم در نشست مذکور با اشاره به تدوین سند ترافیک این شهرستان گفت: با تدوین این سند در زمینه مسائل ترافیکی و ترویج فرهنگ ترافیک گام های بلندی برداشته می شود.
سید مهدی طلایی مقدم افزود: امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای آزادسازی معابر سطح شهر به ویژه بلوار وحشی بافقی، با همکاری پلیس راهور تهیه می شود که با این اقدام ترافیک این نقطه از شهر بافق هم روانتر خواهد شد.
منبع : ایرنا