آل سعودانشاا…بزودی سقوط‎

آل سعودانشاا…بزودی سقوط

کاریکاتور : محمد باقر قائمی

سقوط آل سعود [puya640]

4 دیدگاه برای “آل سعودانشاا…بزودی سقوط‎”

 1. سید حسن نصرالله ادامه داد: این حادثه(حادثه منا) برای هر انسانی، غم‌انگیز بود و برای مسلمانان غم انگیزتر و واقعا دردناک بود. اما این‌که این حادثه را سیاسی کنند، برای کشته شدگان و خانواده‌های آنان دردناک‌‌تر است.

 2. فیلمی که در تلویزیون در مورد عبور کاروان وزیر جنگ عربستان منتشر شد و گفته شد عبور این کاروان باعث بسته شدن راه حجاج و مرگ آنها شده است ، دروغ بود :
  http://www.baharnews.ir/news/91597/
  لازم به ذکر است که صدا و سیما بارها و بارها این فیلم را پخش کرد و تحلیلگرانی هم آمدند و حادثه ی منا را به جنگ قدرت در عربستان ربط دادند . آنها مدعی بودند که وزیر جنگ عربستان با این کار می خواسته بی کفایتی ولیعهد عربستان را ثابت کند و زمینه ی برکناری او را فراهم نماید تا خود ولیعهد شود .
  همه چیز را ول کردند و از صبح تا شب در مورد حادثه ی منا صحبت می کنند . اینطور که پیش می رود فکر کنم تا سالها از مکه شهید گمنام بیاورند .

 3. دبى – العربيه.نت فارسى

  عادل الجبیر، وزیر خارجه سعودی روز شنبه با رد انتقادهای ایران نسبت به حادثه منا که در آن ۷۶۹ تن از جمله بیش از ۱۳۰ زائر ایرانی جان خود را از دست دادند، گفته است که طهران می خواهد از حادثه مراسم حج سوء استفاده سیاسی بکند.

  مقام های ایرانی روز پنجشنبه با انتقادهای شدید از سعودی خواستار تخقیق و بررسی در باره حوادث منا در مکه شده اند.

  به گزارش تلویزیون العربیه ، الجبیر طی دیدار با همتای آمریکایی خود در نیویورک، گفت: “به نظر من بهتر است که مقام های ایرانی از یک فاجعه ای که در آن انسان های بی گناه هنگام ادای مراسم مذهبی شان جان باختند، بهره برداری سیاسی نکنند».

  اظهارات الجبیر در پاسخ به سخنان حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران ایراد شده است. روحانی روز شنبه در حاشیه فعالیت های مجمع عمومی سازمان ملل متحد خواستار رسیدگی و تحقیق در باره حادثه غم انگیز منا در مکه شده بود.

  الجبیر افزود: «ما در رابطه با حادثه منا چیزی را پنهان نمی کنیم اگر اشتباهی از کسی رخ داده، مسلما مجازات خواهد شد».

  وزیر خارجه سعودی که پس از جلسه با جان کری، با خبرنگاران مصاحبه می کرد گفت:« بهره برداری سیاسی از اوضاع حساس در این شرایط بسیار نامناسب است».

  الجبیر در پایان سخنانش افزود:«امیدواریم که رهبران ایران در برابر این حادثه غم انگیز عاقلانه تر عمل کنند و منتظر نتایج تحقیق و بررسی در باره آن باشند».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.