۱۲۰ هیئت مذهبی برای عزاداری در ماه محرم بافق فعالیت دارند

به گزارش بافق پویا؛ حجت‌الاسلام سعید ذاکری نیا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: از میان مبلغان اعزامی، ۶۰ نفر مرد و ۳۰ مبلغ زن برای ترویج دین خدا مهیا می‌شوند.

معاون فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی بافق اضافه کرد: از تعداد مبلغین و مبلغات ۶۰ نفر در شهر و مابقی در مناطق روستایی مستقر خواهند بود.

وی با بیان اینکه زنده داشتن یاد پرشکوه نهضت حسینى و قیام عاشورا، الهام‌بخش روح انقلابى و ظلم‌ستیزى است، یادآور شد: روحانیون اعزامی به روستاها ضمن برگزاری جلسات وعظ و سخنرانی در مجالس عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) به سئوالات و شبهات مردم در حوزه دین پاسخ می دهند.

وی اضافه کرد: علاوه بر این، ادارات دولتی، نهادهای انقلابی، شرکت‌های عمومی و غیردولتی و همچنین معادن مختلف شهرستان بافق نیز از فیض وجود روحانی و مبلغ در دهه اول محرم و آخر ماه صفر بهره مند خواهند شد.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی بافق خاطرنشان کرد: از روحانیون انتظار داریم نسبت به تبیین نهضت عاشورا و اهداف این قیام اهتمام ورزند و مردم را به ابعاد مختلف با قیام خونین کربلا آشنا کنند.

ذاکری‌نیا تصریح کرد: احیاء و زنده داشتن نهضت عاشورا سبب زنده نگه‏داشتن و ترویج دائمى مکتب قیام و انقلاب در برابر طاغوت‏‌ها و تربیت کننده و پرورش‌دهنده روح حماسه و ایثار است.

وی بیان شکوه، جلال و عظمت ابا عبدالله الحسین و اهل بیت(ع) و نیز سبک زندگی اسلامی از سوی طلاب را یادآور شد و گفت: اقامه نماز جماعت اول وقت در ایام محرم، هدایت و تقویت مراسم عزاداری به ویژه ایام عاشورا و تاسوعا، جلوگیری از ترویج خرافات و اشعاری که از عظمت اهل بیت(ع) بکاهد، توجه ‌دادن و تبیین اهمیت امر به معروف و نهی از منکر و معرفی کربلا با همه شکوه و جلاش از برنامه‌های مبلغان در ایام تبلیغ است.

ذاکری‌نیا همچنین از فعال شدن ۱۲۰ هیئت مذهبی در سطح شهرستان بافق خبر داد و تصریح کرد: اداره تبلیغات اسلامی بافق در حال صدور مجوز جدید برای برخی هیئت‌هاست و لازم است مسئولان مربوطه برای تکمیل پرونده به این سازمان مراجعه کنند.

وی افزود: شهرستان بافق با همکاری دستگاه‌های اجرایی و هیئت‌های مذهبی از هم ‌اکنون آماده برپایی مراسم‌های محرم است و انتظار داریم شاهد برگزاری مراسم باشکوه و پرمحتوا ایام سوگواری امام حسین(ع) و یاران با وفایش باشیم.

معاون تبلیغات اسلامی بافق همچنین با تاکید بر پرهیز مداحان از اقداماتی که شان و منزلت اهل بیت(ع) را پائین می‌آورد، افزود: مداحان قبل از هرچیز باید پیرامون فلسفه امام حسین(ع) و قیام عاشورا مطالعه دقیق داشته باشند..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.