مدیریت واحد شهری، راه حل معضل آلودگی هواست

به گزارش بافق پویا به نقل از خبر خودرو، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آلودگی هوای کلانشهرها گفت: آلودگی هوای کلانشهرها بالاخص شهر تهران به یک معضل جدی تبدیل شده است.

صباغیان 1

محمدرضا صباغیان بافقی در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو افزود: البته نمی توان یک دستگاه را به عنوان مسئول اجرایی کنترل میزان آلودگی هوا و مقصر آن معرفی کرد چرا که این معضل با همکاری کلیه دستگاه های ذیربط رفع خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: ضعف در اجرای قوانین بازدارنده علت اصلی وجود آلاینده های زیست محیطی در شهر تهران است.

وی اظهار داشت: با ادامه روند کنونی اقدامات دستگاه های ذیربط در راستای کاهش آلودگی هوای پایتخت به طور قطع به هیچ نتیجه مطلوبی دست نخواهیم یافت لذا حل آن در گرو همکاری های همه جانبه است.

نماینده بافق و مهریز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی توان نظارت و کنترل بر فعالیت دستگاه های ذیربط در زمینه کاهش آلودگی هوا را دارد بنابراین با اقدامات بازدارنده و قانونی می تواند مسئولین را موظف به انجام وظیفه خود در این جهت نماید.

صباغیان اذعان داشت: نبود مدیریت واحد شهری تاثیر بسزایی در افزایش مشکلات شهرنشینی بالاخص مسئله آلودگی هوا دارد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی در پایان بیان کرد: وجود مدیریت واحد شهری موجب هماهنگی بیشتر بین دستگاه های اجرایی، رفع مشکلات شهرنشینی و خدمات رسانی بهتر به شهروندان می شود بنابراین برای رفع مسائل کنونی شهر تهران بایستی یک مدیریت واحد شهری وجود داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.