كسي كه امر به معروف و نهي از منكر مي كند بايد خودش نيز عمل كننده به آن باشد

فرمانده انتظامي شهرستان بافق در كميته اجرايي امر به معروف و نهي از منكر، عمل به اين دو فريضه واجب الهي را باعث بالندگي و رشد جامعه اسلامي دانست.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ “فرهادبيگلري” در جلسه كميته اجرايي امر به معروف و نهي از منكر كه با حضور مسئولان انتظامي شهرستان برگزار شد بيان داشت: امروز وظيفه همه ما در جامعه اسلامي، احياء سنت پسنديده امر به‌ معروف و نهي از منكر است و اين سنت پسنديده باعث بالندگي و رشد جامعه اسلامي مي‌شود و همه بايد در احياي فرهنگ امر به ‌معروف و نهي از منکر در جامعه کوشا باشند.

فرمانده انتظامي شهرستان بافق با اشاره به اهميت فريضه مهم امر به معروف و نهي از منكر در كاهش جرايم در سطح جامعه گفت: يكي از آثار امر به معروف در جامعه، پيشگيري از جرم و استقرار امنيت پايدار است.

حجت الاسلام حسني رئيس عقيدتي سياسي فرماندهي انتظامي شهرستان بافق نيز پيرامون فريضه امر به معروف و نهي از منكر اظهار داشت: آمران به معروف و ناهيان از منكر بايد خودشان الگو باشند تا بتوانند ديگران را به اين دو مهم سفارش كنند.

وي با تأكيد بر اين دو فريضه واجب الهي، افزود: در صورت ترك امر به معروف و نهي از منكر، دعاها به اجابت نمي رسد و انسان به مهلكه بدبختي و نابودي كشيده مي شود.

وي با اشاره به سخنان گهربار حضرت علي (ع) مبني بر اينكه امر به معروف و نهي از منكر در برابر همه واجبات ديگر مثل دريا دربرابر قطره است، تصريح كرد: روسا و مديران بايد اولين كساني باشند كه اين فريضه مهم و واجب را انجام و به زيرمجموعه نيز انتقال مي دهند.

رئيس عقيدتي سياسي فرماندهي انتظامي شهرستان بافق در پايان خاطر نشان كرد: كسي كه امر به معروف و نهي از منكر مي كند بايد خودش نيز عمل كننده به آن باشد زيرا در غير اين صورت عمل او هيچ فايده اي ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.