هفته نیکوکاری فرصتی مناسب برای ترویج فرهنگ احسان و انفاق است

امام جمعه بافق فرهنگ نیکوکاری را در مکتب اسلام به لحاظ معنوی و اجتماعی مهم خواند و گفت: هفته احسان فرصتی مناسب برای ترویج این فرهنگ متعالی در جامعه است .

حجت الاسلام سید جواد سلیمانی روز یکشنبه در دیدار رئیس و جمعی از کارکنان کمیته امداد بافق اظهار داشت:جشن نیکوکاری صرف نظر از هدایایی که طی آن جمع آوری می شود به گسترش و تقویت هرچه بیشتر فرهنگ احسان ،انفاق، کمک به همنوع و انسجام اجتماعی هم کمک می کند.
امام جمعه بافق با بیان اینکه باید با حفظ آبروی انسان ها نگاه ویژه ای به قشر مستضعف جامعه بشود گفت: چه بسا افراد و خانواده های نیازمندی در شهر زندگی می کنند و سخت نیازمندند اما برای حفظ آبروی خود حاضر نیستند به کمیته امداد یا هر نهاد حمایتی دیگر مراجعه کنند.
وی افزود: وقتی می دانیم چنین خانواده های آبرومند و در عین حال نیازمند وجود دارند، وظیفه کارکنان کمیته امداد و دستگاههای متولی است که این افراد را شناسایی و محترمانه به آنها کمک کنند.
وی با اشاره به ۱۴اسفند سالروز تاسیس کمیته امداد ، ضمن تبریک سالروز تاسیس این نهاد برخاسته از اندیشه والای امام راحل(ره) خاطر نشان کرد: کمیته امداد حلقه اتصال و رابط مطمئن در کمک رسانی به محرومان و نیازمندان جامعه است.
سلیمانی افزود: اکرام ایتام، توجه به اقشار مستضعف و بی بضاعت جامعه و جذب مشارکت ثروتمندان از جمله اقدامات ارزشمند کمیته امداد حضرت امام(ره) است که زمینه انعکاس و آشنایی هرچه بیشتر مردم با مشکلات نیازمندان را فراهم می کند.
سه هزار و ۲۵۳ نفر در قالب یکهزار و ۶۵۰ خانوار از حمایت های کمیته امداد شهرستان بافق در قالب تک خدمتی، چند خدمتی و تمام خدمتی بهره می گیرند.
ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.