2 اقامتگاه بوم گردی در شهرستان بافق افتتاح شد

در راستای توسعه گردشگری شهرستان بافق دو اقامتگاه بوم گردی با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیون ریال در این شهرستان افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بافق ، دو اقامتگاه بوم گردی در روستاهای شادکام و قطرم با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و فرماندار شهرستان افتتاح شد.
این طرح در راستای اقتصاد مقاومتی و به منظور اشتغال پایدار، عدم مهاجرت روستاییان به شهرها و همچنین آشنا شدن گردشگران داخلی و خارجی با محاسن داشته های هر روستا راه اندازی شده است.
فعالیت ها در زمینه ایجاد اقامت گاه های بوم گردی در شهرستان بافق به صورت ویژه در حال پیگیری است و اقامتگاه روستای قطرم با اعتبار ۳۰۰ میلیون ریال و روستای شادکام با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیون ریال افتتاح شد.
در هر اقامتگاه بوم گردی ۴ نفر به صورت مستقیم وارد عرصه اشتغال زایی می شوند و با توجه به این موضوع و نقش این اقامتگاه ها در توسعه گردشگری در دیگر روستاهای هدف گردشگری شهرستان نیز این حرکت در حال پیگیری است.
تسهیلات راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان است و افراد علاقه مند می توانند درخواست ابتدایی خود را به مجموعه بخشداری ارسال و پس از بررسی شرایط امنیتی و جانبی درخواست به میراث فرهنگی شهرستان و از آنجا به اداره کل ارسال می شود و با صدور مجوز از سوی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اقامتگاه مورد بهره برداری قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.