اعلام مراتب ثبت ”مراسم اجغه زنی در بافق“ و 5 میراث فرهنگی ناملموس به استاندار یزد

به گزارش بافق پویا، زهرا احمدی پور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، امروز شنبه ۱۴ اسفند، در نامه ای خطاب به سیدمحمد میرمحمدی استاندار یزد، مراتب ثبت ۶ میراث فرهنگی ناملموس را اعلام کرد.
در متن این نامه آمده است:
«به آگاهی می رساند، در اجرای ماده ”۱“ از قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مصوب سال ۱۳۸۲ و مواد ”۱۱ و ۱۲“ از قانون الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین المللی حفظ میراث فرهنگی ناملموس مصوب سال ۱۳۸۴ و مواد ”۲ و ۳“ آیین نامه اجرایی قانون مذکور، مصوب ۱۳۸۷/۱۱/۶ هیئت محترم وزیران و با رعایت مقررات آیین نامه اجرایی مذکور، میراث فرهنگی ناملموس با عنوان ”کدین چادر: خرمن کوبی سنتی در بافق“ به شماره ۱۳۰۵، ”مراسم اجغه زنی در بافق“ به شماره ۱۳۰۶، ”مراسم داغ گندم در بافق“ به شماره ۱۳۰۷، ”سنگ تراشی مهریز“ به شماره ۱۳۰۸، ”مراسم گنبدطلا هرابرجان“ به شماره ۱۳۰۹، ”مراسم مهره دوره در بافق“ به شماره ۱۳۳۶ در تاریخ ۱۳۹۵/۱۰/۶ در فهرست آثار ملی میراث فرهنگی ناملموس کشور به ثبت رسیده است. هر گونه اقدام که موجب حفظ و احیای این میراث گردد مورد تأکید است.
خواهشمند است دستور فرمایید مراتب جهت اطلاع و اجرا به مقامات و مسئولان ذیربط ابلاغ شود و از نتیجه این سازمان را مطلع نمایند.»

میراث آریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.