عامل اصلی توسعه گردشگری شناخت هویت و ایجاد باورعمومی در جامعه

فاطمه دانش یزدی مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان گفت: عامل اصلی توسعه گردشگری شناخت هویت و ایجاد باورعمومی در جامعه است که خوشبختانه این موضوع در بافق شکل گرفته و شهرستان بافق ظرفیت و پتانسل جذب مستقیم گردشگران بین اللملی را نیز دارد.

دانش یزدی با اشاره به ظرفیت های تاریخی و جاذبه های گردشگری شهرستان بافق افزود: شهرستان بافق دارای آثار ثبتی و میراث فرهنگی متعددی می باشد و جاذبه های گردشگری فراوانی در جهت جذب گردشگران داخلی و خارجی دارد.

وی در ادامه گفت: خوشبختانه در بحث احیا و مرمت آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری با همت مسئولان شهرستان بافق و بخش خصوصی اقدامات خوبی صورت گرفته و ما امیدواریم با روند مناسبی که شکل گرفته است و با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های بالای بافق این شهرستان به عنوان یکی از قطب های اصلی گردشگری استان یزد مطرح شود.
5938579_694
فرمانداربافق در این بازدید با اشاره به چشم انداز و محورهای اصلی سند توسعه شهرستان بافق گفت: یکی از چهار محور اصلی سند توسعه شهرستان بافق بحث توجه به میراث فرهنگی و صنعت گردشگری در شهرستان می باشد که با وجود ظرفیت ها و پتانسیل های بالای این شهرستان این موضوع یکی از مهمترین مباحث و محورهای سند توسعه شهرستان مورد توجه قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اهمیت جذب گردشگران در توسعه و پیشرفت شهرستان بافق گفت: شهرستان بافق قابلیت آن را دارد که به عنوان اولین شهرستان در بحث گردشگری ژئو توریست و گردشگری معدنی در کشور مطرح شود.

بازدید مسئولان از خانه وحشی بافقی ، میدان خان ، آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع) ، تعزیه خانه زینبیه ، مجموعه گردشگری و قلعه باقرآباد، مجتمع تفریحی و گردشگری ریگ های صادق آباد از برنامه های بازدید یک روزه مدیر کل میراث فرهنگی استان یزد از شهرستان بافق بود.

باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.