صنایع جوار معدنی در بافق ایجاد می‌شود

فرماندار بافق با اشاره به اینکه در گذشته تمام محصولات معدنی بافق به صورت خام به خارج از این شهرستان صادر می شد، گفت: صنایع جوار معدنی در بافق ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بافق، محمد زاده رحمانی پیش از ظهر امروز در نشست با خبرنگاران بافق اظهار داشت: ارتباط مدیران با اهالی رسانه و خبرنگاران یک ارتباط برد – برد و دو سویه است که از یک سو این ارتباط سبب افزایش آگاهی مدیر از مسائل و مشکلات جامعه می‌شود و از سوی دیگر می‌تواند عملکرد و فعالیت انجام شده خود را به مردم انتقال دهند.

فرماندار بافق در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه با نام بافق موضوع صنعت و معدن در اذهان تداعی می‌شود، عنوان کرد: از مجموع ۱۴۰ آنومالی آهن شناسایی شده در سراسر کشور نیمی از آن در فلات مرکزی واقع شده است.

وی افزود: خام فروشی یکی از آسیب‌هایی است که از ۵۰ سال گذشته دامن معادن را گرفته اما امروز خوشبختانه معادن به سمت احداث صنایع جوار معدنی هر چند با شتاب کم پیش می‌روند.

زاده رحمانی با اشاره به اینکه هدف گذاری ۴ سال آینده تکمیل زنجیره فولاد در بافق است تصریح کرد: جدای از بحث صنعت، بافق در بخش کشاورزی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و همواره از خبرنگاران شهرستان درخواست داشتم تا به بحث کشاورزی و زیر بخش‌های آن بیش از پیش اهمیت دهند تا در سایه معادن گم نشود.

بالاترین مقام اجرایی شهرستان بافق همچنین به ارزآوری محصولاتی چون خرما و پسته اشاره کرد و یادآور شد: بافق قطب اصلی و منحصرد به فرد خرما است و در آینده در تولید پسته هم حرف برای گفتن دارد.

وی همچنین به افتتاح دو اقامتگاه بوم گردی در بافق اشاره کرد و اظهار داشت: بافق در حال رشد در صنعت گردشگری است و دو کمپ کویر نوردی می‌توانند با داشتن ظرفیت قابل قبول در راستای معرفی شهرستان قدم بردارند.

زاده رحمانی با بیان اینکه خبرنگاران با رصد پیشرفت و توسعه هر شهرستان می‌توانند قضاوت کننده خوبی در این زمینه باشند، عنوان کرد: امروز در محور بافق – یزد سه کارگاه فعال هستند و جدای از این چند راه روستایی نیز در حال ساخت است و تکمیل محور نوق و خرانق به تبدیل شهرستان به یک چهار راه مواصلاتی کمک می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.